Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Phd cím megszerzése után a...

Phd cím megszerzése után a közalkalmazotti bértábla melyik kategóriájába sorolnak be?

Figyelt kérdés

Egyetemi végzettségem van (régi rendszerű 5 éves képzés) + arra épülő szakvizsgám és most szerzem meg a doktori fokozatot. Eddig I kategóriában voltam és a jogszabály alapján nem tudom eldönteni, kötelezően előre kell -e, hogy soroljanak a J-be, vagy ez csak adHATÓ előresorolási lehetőség. A munkakörömben nem követelmény a tudományos fokozat, csak az egyetemi végzettség. (A szakvizsga megszerzése után előresoroltak H-ból I-be.)


Sajnos nem tudom értelmezni a vonatkozó jogszabályt (nem vagyok jogász:), és attól tartok, hogy a munkahelyemen maguktól nem akarnak majd előresorolni.


Szeretnék tisztán látni, egyáltalán jogom van -e a kategória-ugráshoz.


Aki ebben segíteni tud, annak előre is köszönöm a választ!


2012. okt. 10. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A 1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról 61.§ (1) bekezdés

i) az „I” fizetési osztályba

ia) az egyetemi végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez és a munkakör betöltéséhez jogszabályban előírt szakvizsgát vagy jogszabályban azzal egyenértékűnek elismert vizsgát igazoló oklevélhez kötött munkakör,

ib) az egyetemi végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez kötött munkakör és 1984. szeptember 1-je előtt doktori cselekmény alapján szerzett egyetemi doktori cím, vagy egyetemi végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevél és 1984. szeptember 1-je után szerzett egyetemi tudományos fokozat (dr.univ.);


j) a „J” fizetési osztályba

ja) az egyetemi végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez kötött munkakör és a felsőoktatásról szóló törvény szerinti tudományos fokozat,

jb) a Magyar Tudományos Akadémia hazai rendes és levelező tagsága, az akadémiai doktori cím.


Fentiek alapján, és a 2011. évi CCIV. törvény (a nemzeti felsőoktatásról) szerint neked nem "dr.univ" fokozatod, hanem a felsőoktatási törvény szerinti tudományos fokozatod van (PhD), így én a "ja)" fizetési osztályba sorolnálak.

Függetlenül attól, hogy a munkaköröd ellátásához a tudományos fokozat nem követelmény.

2012. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a munkaköröd nem igényli a magasabb végzettséget, akkor mindenféle kategóriaugrasztás csak 'ajándék' a munkaadód részéről.
2012. okt. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor az most már egyértelmű, hogy a phD az a "J". (Eddig nem tudtam, a "dr.univ" mi lehet, de ezek szerint nem a phD, hanem a jogi/orvosi alapvégzettség.)


Sajnos még mindig nem tudom eldönteni, "ajándék" az előresorolás vagy sem.


Azt tudom, hogy abban az esetben ajándék, ha pl.a munkakör középfokú végzettséghez kötött, és a betöltőnek egyetemi végzettsége van. De ha az elvárt szinten belül történik további specializálódás (mert tkp. a phD is a szakmámban történt), akkor is a munkaadó jóindulatán múlik -e.


Hát, majd kiderül, hogyan döntenek.

2012. okt. 13. 09:46
 4/4 anonim válasza:
Tudom rég volt, de mi a story vége?
2019. okt. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!