Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most nézem a híradót, Magyaror...

Most nézem a híradót, Magyarországon valóságos szakmunkáshiány van pl. szerkezetlakatosokból és hegesztőkből, szerszámkészítőkből, szerinted?

Figyelt kérdés
Szerintem szakmunkáshiány van. Hiányzanak a 60 ezerért 12 órázó szakmunkások, érthetetlen hová tűntek...
2012. okt. 9. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem láttam a híradót. De szerintem lassan eljön az az idő ami külföldön (pl Angliában, Franciaországban) amikor a szakember sokkal többet fog érni mint egy diplomás.- Lassan egy szakember olyan jól fog keresni, hogy elég lesz 8 órát dolgoznia. 60 ezres 12 órás melókkal ne keverd mert oda a betanított segédmunkások mennek.. Egy jó szakember aranyat fog érni pár év múlva.
2012. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Kimentek nyugatra, ott fizetést is kapnak...
2012. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én is gondolkodom rajta hogy tanulok valami fizikai szakmát info mellé, csak nem tudom eldönteni melyik legyen az.

Pék, szakács, vendéglátás kilőve.

Víz- gáz szerelő nem keres sokat

CNC most a sláger, de ahogy utánanéztem, 100nettó 12 órában, ez komoly? Ez a nagy szakmunkáshiány?

2012. okt. 9. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
én napi 7 órába keresek 95öt! A szakmunkásbért nem segédmunka bér... tényleg kevered. Szerkezetlakatosokat nem ismerek jelenleg, de papám lakatos volt és egész kis vagyont melózott össze. Nem hinném, hogy most másabb lenne a helyzet, hegeszteni most is kell!
2012. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma mi felhívtunk pár gázszerelőt, egy db gázkonvektor átnézésére kellett volna, de olyan árajánlatokat mondtak, 8-12 ezer Ft-ot, hogy elküldtük őket a búsba. Ha annyira nem lenne munkájuk, nem hiszem, hogy ekkora összeget mondtak volna egy negyedórás munkára. Úgy gondolom, normálisan dolgozó, megbízható (időben érkező) szakmunkás maszekból tényleg hiány van, de a frissen végzett lakatosok mégsem tudnak elhelyezkedni pl. Pesten sem, sehol.
2012. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakmával sose fogsz olyan jól keresni, mint egy értelmes diplomával, ez egy kamu szöveg. Tudod miből van hiány? Valóban hozzáértő, munkatapasztalattal rendelkező szakmunkásokból. A átlag alig keres valamit. Max kimegy külföldre a jobb bérért, de ott tényleg hajtják őket, nem úgy mint itt.
2012. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Valóban érthetetlen, hogy senki nem óhajt 12 órát gürizni bruttó 60 ezerért, aminek a 40%-át lenyúlja az állambácsi. Hihetetlen dolgok zajlanak itt, emberek. És hová tűntek a rabszolgák a nagybirt...gyárakból? Felfoghatatlan! :O
2012. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

"Hiányzanak a 60 ezerért 12 órázó szakmunkások, érthetetlen hová tűntek..."


Mindjárt kicsordulnak a könnyemim.

Múlt héten cseréltettem wc tartályt, a nyomorgó szakmunkás úr kijön, kb 1 óra munka, 4000 ft. Minden anyagot én adtam.

Nyáron riasztó szerelés, csavarok kicsavarnak, kis birizgálás, hümmögés, birizgálás, működik, csavar visszacsavar, 7000 ft.

Egy köműves napi 8 rugó alatt nem is vállal melót. Természetesen a számlát mindegyik csak fényképről ismeri.

2012. okt. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Akkor csináld meg magad, utolsó a nyomorult szakmunkás helyet ha nem tetszik.
2012. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

szarkasztikus voltam.

Vicc, hogy ezek szakmunkáshiányról magyaráznak amikor fillérekért a kutya nem fog elmenni szakmunkásnak amikor diplomával többet keres.

2012. okt. 9. 22:59

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!