Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit ronthatok el hogy sehova...

Mit ronthatok el hogy sehova nem vesznek fel dolgozni?

Figyelt kérdés

Kereskedelmi okj-s végzettségem van, ecdl bizonyítványom, érettségim mégsem vesznek fel sehova se dolgozni.

Pályakezdő vagyok, gyakorlatom csak annyi amennyi az iskola alatt kötelező volt. Álláskor tesztjeim jól sikerülnek, én úgy érzem az állásinterjúk is mégis mindig az elutasítást kapom vagy éppen vissza se hívnak! De miért???

2 éve keresek munkát,reménytelenül... bármit elvállalnék ami végzettségemnek megfelelő még akár takarítói állást is.

Nagyon elvagyok keseredve, hogy én sehova nem kellek :(


2012. okt. 3. 11:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
diplomával is kitörölhetnéd ha nincs mellette tudás.
2012. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
sajnos hiába tanultam jól nem volt ingyenes a diploma, meg a mai világban mit ér ha van valakinek??? az érettségit levelezőn végeztem el, nagyon jó eredménnyel.
2012. okt. 3. 13:27
 13/21 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező, sajnos semmi olyanhoz nem értesz, amit rajtad kívül nem tudnak több millióan megcsinálni...

Ahogy fentebb írták, tömegcikk vagy, azaz a tudásod.


Törekedj arra, hogy kitűnjél, hogy valamiben többet tudj, mint mások....tanulj meg egy ritkább nyelvet, mittudomén...valamit...

2012. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Veled van a baj, mert nem gépészmérnöknek, programozónak tanultál, aki 2 nyelven perfekt, mert akkor azonnal lenne állásod.

2. Nem Veled van a baj, mert egy-egy álláspályázatra többszáz, néha többezer (!)önéletrajz áramlik be, jobbnál jobbak, igen, diplomás, nyelveket jól beszélők sem tudnak elhelyezkedni, már a mekikben is várólista van az állásokra. Ez az ország helyzetét tükrözi.

2012. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Váradi Alex válasza:
100%

Hát gyerekek én is eljutottam idáig,h már a google-t hívom válaszként,h mi lehet a probláma!

Én személy szerint 181 önéletrajznál tartok,november eleje óta,ebből hat azaz 6 helyre hívtak be.Mondanom sem kell sehová nem vettek fel.Nekem elég nagy a vendéglátásban szerzett tapasztalatom,illetve van egy pár végzettségem nekem is ,úgy mint az elöttem szólóknak is.

2014. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Itt Borsod megyében már a szórólapozáshoz meg újságkihordáshoz is tapasztalt,gyakorlott embereket vesznek fel.

Agyam eldobom,lassan okj hírlapkézbesítő tanfolyamot is fognak indítani.

2014. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Diplomát lehetett volna szerezni ingyen is - csak ahhoz jól kellett (volna) tanulni középiskolában és jó pontszámot elérni. Ez csak rajtad múlott, visszacsinálni már nem lehet.


nyelvet legalább beszélsz? Mert akkor irány az az ország, amelyiknek a nyelvét beszéled. Gazdag ott sem leszel de legalább megélsz."


Cáfolnám, mert képtelenség önerődből a sulin kívül megtanulni annyira egy szakterületet, ha eleve nincs rá pénzed hogy külön tanárhoz járj.

Elhiheted nekem, ha nincs külön tanárod az életbe nem lesz belőled sem orvos, sem ügyvéd, sem tanár.


Főleg hogy bevezette a debil kormány az emelt szintű érettségit mindenhol kötelezővé tették, csak hát elfelejtik hogy ők se emelt érettségivel kerültek be a felsőoktatásba, onnan meg a bársony székbe...


Undorító ez az ország.


Kérdező: annyit tehetsz, hogy megtanulsz egy nyelvet autodidakta módon, én is ezt teszem és elmész szerencsét próbálni külföldre, mert itt megélni képtelenség.


Rabszolgatartás van itt szó szerint!

2014. jún. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Csylla92 válasza:
sajnos már csak protekcióval kerül be az ember a saját szakmájába.
2016. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem veled van baj itt sem kell egy közgáz diplomás logisztikus német angol középpel. Itt a rokonok kellenek illetve a barátok a hivatalokba is az sem baj, ha 8 általános van meg. Elvileg most 2019 van és munkaerőhiány, de nem keleten, hanem ofc B.P.-en és Győr megyében, annyi a baj velünk, hogy rossz országba születtünk, tanulj németet munkaügyi által még fizetnek is, azt leteszed és el is tudsz menni ebből a retek országból, akik meg itt maradtak iskola nélkül a hivatalokban most jó helyük van, de nyugdíjuk nem nagyon lesz, úgyhogy vissza nyal az a fagyi előbb utóbb.
2019. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Sajnos én is ezt tapasztalom, hogy a HResek már kiváltak a vállalatok vezetőitől és nem a legrátermedtebbeket veszik fel, hanem a barátaikat. Letennék egy szakmát, amivel tutira felvesznek valahova, fizetek érte és hiába. Már a Surface Mount Technológiás beültető gépeket is tudom programozni, de a HResek azokat vették fel, akik nem kompetensek, de a barátaik. Még az SMD-t SMB-nek ejtik, még kérdezik, hogy az olyan, mint a CNC?
2020. jún. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!