Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit ronthatok el hogy sehova...

Mit ronthatok el hogy sehova nem vesznek fel dolgozni?

Figyelt kérdés

Kereskedelmi okj-s végzettségem van, ecdl bizonyítványom, érettségim mégsem vesznek fel sehova se dolgozni.

Pályakezdő vagyok, gyakorlatom csak annyi amennyi az iskola alatt kötelező volt. Álláskor tesztjeim jól sikerülnek, én úgy érzem az állásinterjúk is mégis mindig az elutasítást kapom vagy éppen vissza se hívnak! De miért???

2 éve keresek munkát,reménytelenül... bármit elvállalnék ami végzettségemnek megfelelő még akár takarítói állást is.

Nagyon elvagyok keseredve, hogy én sehova nem kellek :(


2012. okt. 3. 11:18
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
még a multi cégekhez se sikerül bejutnom dolgozni :(
2012. okt. 3. 11:19
 2/21 anonim válasza:
57%

"bármit elvállalnék ami végzettségemnek megfelelő még akár takarítói állást is"


Most akkor takarítói végzettséged is van?

Először azt írod, bármit, ami a végzettségednek megfelel, utána már takarító is...


Most akkor hogy?

2012. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
nincs olyan szakmám de már ott tartok hogy akár takarítanék is csak hogy végre dolgozhassak.
2012. okt. 3. 11:22
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Nekem van egy középfokú általános gazdasági és statisztikai ügyintézőm és egy felsőfokú banki szakügyintézőm, meg ugye az érettségi.


3 hónapja keresek munkát, pont ma néztem, hogy eddig 78 helyre jelentkeztem. Összesen 3 helyre hívtak be eddig, és egyikre se vettek fel..


Én az elejétől kezdve vegyesen küldtem, jelentkeztem eladónak, bejárónőnek, takarítónak, árufeltöltőnek, irodai munkákra stb. mégse jött össze...


Nem biztos, hogy veled van a baj. Nagyon sok a munkanélküli és kevés a munka. A munkáltatók folyamatosan válogatnak az emberek között és elég nagy szerencse kell ahhoz, hogy pont téged válasszanak.

2012. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

de hogy 2 éve ne sikerüljön nagyon peches vagyok:(

Azt írják mindenfele kevesebb a munkanélküli lehet mégse????

Szerintem még több a munkanélküli mint volt, ahova csak elmegyek állásra jelentkezni 100ak állnak előttem :(

2012. okt. 3. 11:39
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok


Ahol én voltam az interjúkon oda is több száz embert hívtak be rajtam kívül.

2012. okt. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

mondhatjuk, hogy "baj van veled", végül is így van, bár nem úgy ahogy gondolod.


Az a baj veled, hogy a piacon "tömegcikk" vagy. Ha van rajtad kívül 99 jelentkező aki ugyanazokkal a kompetenciákkal rendelkezik mint te, akkor pontosan 1% esélyed van bekerülni.


tegyük fel, hogy nem így van és jobb vagy pár embernél, legyen az esélyed 6-8%, az is kevés.


azt is mindig mondtam és mondom a fiatalabbaknak, hogy ne csak annyit tanuljanak, gyakoroljanak ami a suliban kötelező.


tipp: ha majd olyan tudásod lesz ami a többieknek nem, akkor több eséllyel indulsz, persze nem olyan álláson ahova nem kell semmi tudás, oda pont, hogy az átlagos vagy az alatti embereket keresik, az nem pattog annyira.

2012. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden állásra több száz jelentkező van - és valljuk be az érettségid semmit nem ér,a kereskedelmi OKJ-s végzettséged sem sokat... Főleg, mikor hegyszám van gazdasági szakon végzett diplomás munkanélküli..
2012. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

...hogy szerezzek gyakorlatot mikor nem tudok elhelyezkedni, családomban nincs olyan munkás ahol tapasztalatot tudnék szerezni ebben.

Szüleim nem rendelkeznek olyan anyagi háttérrel sajnos mi se hogy diplomám lehessen, akkor mi tévő lehetnék?

2012. okt. 3. 11:55
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

Diplomát lehetett volna szerezni ingyen is - csak ahhoz jól kellett (volna) tanulni középiskolában és jó pontszámot elérni. Ez csak rajtad múlott, visszacsinálni már nem lehet.


nyelvet legalább beszélsz? Mert akkor irány az az ország, amelyiknek a nyelvét beszéled. Gazdag ott sem leszel de legalább megélsz.

2012. okt. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!