Nagyon sokat kell tanulni, rengeteg grafikont kell nézni, elemezni, sokat kell olvasni a piac mozgatórugóiról, meg kell tanulni a piac szereplői kikből állnak össze, azok hogyan működnek, a hírek hogyan hatnak a piac mozgásaira, megtanulni a technikai elemzést, mintázatokat, gyertyaformációkat, és hogy ezeket hogyan hasznosíthatod te a kereskedésedben.
És ez még csak a kezdet.
Ezután hosszú ideig kell sok stratégiát tesztelni évekre visszamenőleg, ezután a tanultak alapján saját stratégiát kell összeraknod, ami nyereséges a visszatesztjeid alapján. (Arra ne számíts, hogy más stratégiáját nyúlod le, ugyanis akinek a kezében van egy nyereséges stratégia, az nem fogja bármi jöttmenttel megosztani még pénzért se, mert az neki rengeteget ér, és ha többen elkezdik használni, az az ő hátránya lesz).
Aztán ezután, miután megvan a stratégiád, jön az éles kereskedés pszichológiai, érzelmi oldala, amit meg kell tanulnod kezelni. Meg kell találnod azt a kockázati szintet, amit te még idegileg tudsz viselni (pl. hogy kereskedésenként csak alacsony százalékot kockáztatsz). Ez is beletelik jó sok időbe, amíg annyira bízol a tudásodban és a stratégiádban, hogy élőben valódi pénzzel is tudsz kereskedni, és mindig betartod a szabályaidat.
Ez jó pár év, mire mindezt megtanulod, megérted és begyakorlod. A jó oldala, hogy ez a sok év kemény munka a végén nagyon kifizetődő mind anyagilag, mind mentálisan.
Mivel a legtöbb ember ezt a sok év tanulást meg akarja úszni, és tudatlanul vág neki a tőzsdébe, ezért itt az emberek 95%-a elbukja a pénzét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!