Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akiknek van 300-400 ezre...

Akiknek van 300-400 ezre külföldi nyaralásra akár évente, is azok mit dolgoznak?

Figyelt kérdés

Tudom, most majd jöttök,hogy irigy magyar vagyok. Csak érdeklődnék,mert én és több ismerősöm is évek óta nap,mint nap keményen dolgozunk, de a fizetésünkből nem jut félretenni, arra,hogy nyaraljak? Csak nekem akkora luxus ez?

Én nem érdemlem meg egész évi munka után? Kereskedelemben dolgozom,pedig nem azt tanultam. Ha ezért a kérdésért irigy vagyok vállalom.



2012. aug. 17. 15:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
160ezer a nettóm, ami nagyjából átlagos. Imádok utazni, havi 50ezret teszek rá félre. Hitelem nincsen, a rezsim viszonylag kicsi, a maradékból simán megélek.
2012. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy nyelvtanár vagyok.
2012. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Menő szakma(ahogy mondaná a kedves kérdező)+mobilitás+nyelv tudás

Ennyi

2012. aug. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

én évente, ha nem költekezek, csak alap kaja, akciós ruha plázából és csak a szükséges dolgok kb. 1 milliót tudok félrerakni, kb évente kétszer van 3-4 napos nyaralás, max. 50-60 ezer ftért repjegy+szállással/út


amúgy multibanknál dolgozok kezdőként

2012. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Sokat dolgoznak kérdező,pluszokat nyújtanak,befektetnek,állandóan tanulnak(szakmát és a nyelveket),dolgozz sokat sőt rengeteg,vállalj plusz melót,csinálj meg mindent,képezd magad,fektess be,legyen mellékjövedelmed,és ne a fotelből szidjad aki jól keres.Tudod te mennyit talpal az érte,hidd el én tudom a ,,8 órás alvás" szót otthon mindig megnézem az értelmező szótárban.
2012. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az én anyukám főkönyvelő egy nagy cégnél, és havi 500.000-et keres. Ő szerintem elkölt évente 300-400 ezret nyaralásra, mert minden évben egy csomó helyre megy nyaralni (Egyiptom, Ciprus, Rodosz, Róma stb.)
2012. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt kifelejtettem, hogy az 500.000 az nettó.
2012. szept. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"De ha csak mérnök, közgazdász, politikus, informatikus lenne mindenki, aki kiszolgálná ki őket egy gyorsétteremben, vagy egy áruházban, vagy ki takarítana? A mérnökök által megtervezett házakat, épületeket meg is kell építenie valakinek."


Igen, rájuk is szükség van. Csakhogy ki mennyit keres azzal, amit csinál, az attól függ, hogy ki mennyire pótolható, nem attól, hogy "szegény pincérkislány megérdemelne már egy hét nyaralást". A munkáltatók így gondolkodnak, ez a kapitalizmus.


Ez a rendszer, amiben élünk, a kereslet és a kínálat arányára épül. Magyarul amíg egy takarító meg egy pénztáros munkáját bárki el tudja végezni egy hét betanítás után, addig egy jó mérnökét, informatikusét csak nagyon kevesen, és csak sok év kemény tanulás után.


Vagyis, aki könnyen pótolható munkaerő, mert bárki el tudja végezni amit csinál, az mindig kevesebb pénzt fog kapni, mint egy képzett és nehezen pótolható mérnök, informatikus stb.


Még egyszer: a mai világban a kereslet és a kínálat határozza meg MINDEN és MINDENKI árát és értékét. Érdemes ezt minél előbb feldolgozni, és eszerint szemlélni az életet. Sok mindent meg fogsz érteni.

2012. szept. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Rám a válaszok ösztönzőleg hatottak :) megéri tanulni és fejlődni, persze a magyar bérek hihetetlenül alacsonyak például óvónő, pedagógus, ápolónő...stb pedig ezek azok a szakmák amik nagyon fontosak, de főleg az a fontos,hogy aki csinálja szívvel lélekkel csinálja.
2014. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Irodisták vagyunk, mindketten 160 nettó fölött keresünk, rezsink havi 40, kaja 80, azaz 2x160 - 40 - 80 = havi 200 maradna minden egyes hónapban. És azért jóval komolyabb fizetések is vannak M.o.on, mint 160.


Persze, szórakozni is kell, venni ezt-azt, kocsit fenntartani, úgyhogy nem szoktunk 200-at félretenni, de ha nagyon akarnánk, tudnánk. Így gyakorlatilag másfél havonta kijönne a kérdésben szereplő nyaralás.

2014. máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!