Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akiknek van 300-400 ezre...

Akiknek van 300-400 ezre külföldi nyaralásra akár évente, is azok mit dolgoznak?

Figyelt kérdés

Tudom, most majd jöttök,hogy irigy magyar vagyok. Csak érdeklődnék,mert én és több ismerősöm is évek óta nap,mint nap keményen dolgozunk, de a fizetésünkből nem jut félretenni, arra,hogy nyaraljak? Csak nekem akkora luxus ez?

Én nem érdemlem meg egész évi munka után? Kereskedelemben dolgozom,pedig nem azt tanultam. Ha ezért a kérdésért irigy vagyok vállalom.



2012. aug. 17. 15:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%

Mérnök vagyok,párom is,nem keresünk rosszul,ugyanott dolgozunk.

A cég ad cafeteriát,idén ez 120ezer erzsébet utalvány,400ezer szép kártyán.Igy idén belföldi nyaralás lett.

Tavaly még lehetett csak kajajegyben kérni,igy havi 40-50 ezrünk volt kajajegyben,nem volt gond kifizetni 300ezret spanyolországra,plussz költőpénz.Gyakorltilag csak a plusszba adott kajajegyet költöttük el,fizunkból élünk,félre teszünk.

2012. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De mondjuk akinek nem ilyen jó szakmája van,mint mérnök, ügyvéd, vagy informatikus? Tőlünk a 6000-es kajajegyet, meg a bérletet is elvették, pedig nem volt olyan sok az se.
2012. aug. 17. 15:19
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Cégfüggő.

Nálunk mindenki ugy kap cafeteriát,hogy fix 200ezer,plussz a bére bizonyos %-a egy évre.

Én épp azért tanultam rengeteget,lettem mérnök nő léttemre,mert tudtam hogy ebben van pénz még ha becsületesen akarok megdolgozni a fizumért.

2012. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Egy egyszerű, mezei dolgozó, nagyon ritkán teheti meg hogy 400.000 Ft körüli összeget fizessen nyaralásra. Azonban, akiknek olyan végzettségük, munkájuk van, amelyiket megfizetik, akkor azért van rá esély. Egy ismerősöm utazási irodában dolgozik, a következő 2-3 hónapra beteltek a nyaralási időpontok, és sok utazás még 300-400.000-nél is többe kerül. Én és a barátnőm is jól keresünk(300 fölött nettó), nem élünk kirívó életet, az egyikünk fizetését szinte mindig meg tudjuk takarítani, amiből aztán telik nyaralásra. Idén például New Yorkba utazunk 3 hétre. Mindenki megérdemli a nyaralást egyébként, csak olyant kell választani úticélnak, ami a pénztárcádnak megfelelő. Aki keveset keres, és mégis a Bahamákra, Maldív-szigetekre vágyik, az örökké boldogtalan lesz.
2012. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Egy 300.000-400.000 Ft-os utazás még messze nem a luxus kategória. Ha belegondolsz, egy normális körülmények között megszervezett nyaralás, simán kerülhet ennyibe.
2012. aug. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Én közgazdászként végeztem, de utána elvégeztem egy csomó továbbképzést, mindig az adott állásomnak megfeleleően: pl. jogi ismeretek, közbeszerzés, controlling. Minden állásváltoztatással jobb fizetést kaptam.

Ennek ellenére nem járok küldföldre nyaralni, mert lakásra gyűjtök. Otthonról semmi pénzzel jöttem el, így 35 felé meg szeretnék egy rendes lakást.

2012. aug. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó. De ha csak mérnök, közgazdász, politikus, informatikus lenne mindenki, aki kiszolgálná ki őket egy gyorsétteremben, vagy egy áruházban, vagy ki takarítana? A mérnökök által megtervezett házakat, épületeket meg is kell építenie valakinek.Ezeknek az embereknek akik 70-100 ezret keresnek, rohadtul nem fér bele egy 100 ezres nyaralás se belföldön, vagy az orvosok, akik életeke mentenek, nem érdemlik meg? Egy mérnök munkája 5x olyan értékű,mint az emberélet? Mindenki aki tisztességesen dolgozik, megérdemelné. Mégis vannak családok akik 10-20 éve nem voltak. Sőt olyan is, aki életében nem tette ki a lábát Magyarországról, pedig egész életében dolgozott...
2012. aug. 17. 16:13
 8/20 anonim ***** válasza:
39%

Orvosok jó része azért nem keres rosszul...


De mit vársz,mit irjunk erre? Adjam a fizum felét neked,mert te is dolgozol?

2012. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Jajj kedves kérdező....ha azon múlna, ki mit érdemel meg...


A világ nem így működik, és ezt minél előbb elfogadod, annál több szenvedéstől kíméled meg magad.

Te is ilyen mesés helyeken szeretnél nyaralni? Hajrá, keress magadnak jobb állást, tanulj új szakmát, tegyél meg mindent érte! De azt ne várd, hogy majd egyik napról a másikra megemelik 200 ezerrel a mostani fizudat, mert szegény megérdemelne egy külföldi utat...


Csak az lesz a tiéd, amit magadnak kaparsz ki!

2012. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

Most nem értem a kérdés lényegét . Mintha azok vennék el tőled a pénzt,akik jobban keresnek. Természetesen mindnekinek aki dolgozik járna a nyaralás,és megérdemelné,de fordulj a főnöködhöz reklamálni,mert ezekszeirnt ő sajnálja tőled nem mi.

Egyébként nekem sem telik erre,volt idő mikor tudtam félretenni nyaralásra ,de nem szégyelltem magam ,pedig ezekszerint kellett volna.. Válts szakmát,vagy tanulj nyelvet ,hogy legyenek új lehetőségeid.Én és nagyon sok ember is ezt tesszük ,mert annak van értelme,ennek amit te csinálsz meg nincs.

Igazából nem egymásra kéne ujjal mutogatni, ha valakire mindenképp akarsz akkor mondom,vagy a főnöködre ,vagy a drága politikusainkra akik semmit nem adnak,de az utolsó szál bőrt is lehúzzák a jónépről,vagy azokra akik lopnak,csalnak ,gyilkolnak büntetlenül az országban.

A tisztességesen dolgozó népnek inkább össze kéne tartania .Szerintem legalábbis

2012. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!