Kihez fordulhatnánk, ha a feleségem cége nem tartja be a szerződésben leírtakat?
Sziasztok!
Feleségem 4 hónapja dolgozik egy KFT-nél.
Korlátlan idejű szerződése van.
A szerződés szerint kap 80 nettót meg km-díjat a furikázásokért.
Namármost az van,hogy a főnök nem engedi el szabadságra,holott járna neki,nem tudunk elmenni nyaralni.A másik,ami engem jobban aggaszt,hogy nem fizette még egyszer sem ki a km-díjakat.Minden hónapban beszedi,hogy mennyit ment kocsival,de nem fizeti ki.A gond az,hogy havi 30ezret tankolunk a feleségem kocsijába,csak hogy dolgozhasson,így végülis 50ezret keres...Nem erről volt szó.
Ő nem mer szólni,mert zizi a főnöke és nehogy kirúgja.
Én szintén nem akarok összeveszni a főnökével,mert abból balhé lesz.
Hivatalos úton nem lehet valahogy panaszt tenni?Vagy hogy megy ez?
Köszi
Sziasztok!
Köszi a válaszokat! :)
Egyébként a dolog még meg van spékelve 1 aprósággal (szó szerint).Feleségem 16 hetes terhes és még ezt sem tudja a főnöke... :S
Mondták,hogy hivatalos papírt kell vinni és mindenki előtt odaadni neki,hogy ne tagadhassa le és rúgja ki azonnal.
Egyébként az asszony csináltatott is direkt start kárnyát is a cégnek,meg nem rajta múlik a cég,van másik munkatárs is,aki ugyanezt csinálja...
Tehát nem értem,pl ha beteget jelent hirtelen,azt hogy fogja a főnök megoldani?
Tényleg beszélni kellene már vele,de a feleségem kicsit nyuszi. :)
Van egy jó hírem, ha terhes, már nem rúghatja ki. De ha elmegy szülni, a munkáltatót nem is terheli semmi kiadás (asszem csak a 1.5%os nyugdíj vagy vmi tök minimál).
Viszont neked nem kéne beleszólni a feleséged munkahelyi dolgaiba. Mit szeretnél? hogy soha ne tanuljon meg kiállni magáért? Tudod mennyi barom főnök van? Rengeted. Meg kell tanulni elé állni és higgadtan, határozottan, összeszedetten elmondani, mi a probléma. Nem bocsánatot kérve, hajbókolva, csúszva-mászva. Itt rontják el a legtöbben. Innentől a főnök nem kezeli őket egyenlő partnerként, és egyből alapot fog keresni az unfair dolgainak, ill. elhajtja az alkalmazottat, hiába van annak igaza.
Csak segítségként:
- Ahhoz, hogy hivatalosan tudjon a feleségednek a munkáltató benzinpénzt fizetni, írásbeli megállapodást kell rá kötni. Ezt minden adóévben újra meg kell tenni. Ebben megegyeznek, hogy a többféle elszámolási lehetőség közül melyiket választjátok. Erre külön rendelkezés van. Ha ez nincs, akkor jogtalanul fizet a munkáltató, vagy nem lesz adó- és járulékmentes a kifizetés.
- Az alapszabadság 1/3-ával rendelkezik a dolgozó. Ez pedig a 20 napból 7 napot jelent. A többit a munkáltató adja ki úgy, ahogy a cégnek a legkedvezőbb.
- A most hatályos jogszabályok szerint akkor nem rúgható ki egy kismama, ha már közölte terhességét a munkáltatóval. Vagy írásban - a munkáltató írásbeli visszaigazolásával - vagy tanúk előtt, hogy ne lehessen letagadni.
- Ha a feleséged szülési szabadságra megy, valamint GYED ellátást kap, a munkáltatónak semmiféle fizetnivalója nem lesz utána egészen addig, amíg vissza nem tér dolgozni. Ha a szülésig táppénzre megy, akkor a táppénz összegének 1/3-ád fogja befizetni az állami kasszába a munkáltató az ellátása után.
Tehát első körben a főnökkel kell beszélni mindenféleképpen.
Második körben - ha nem sikerül megegyezni - akkor a Munkaügyi Felügyelőség illetékes az ilyen dolgokat kezelni, de ha nincs meg az alapja (írásbeli megállapodás a benzinpénzről stb.), akkor nincs miért kereskedni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!