Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha pályakezdőnek bejelentkezek...

Ha pályakezdőnek bejelentkezek akkor kell nekem TB-t fizetni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 07:50
 1/3 anonim válasza:
Ha pálya kezdőnek bejelentkezel?? hova akarsz te bejelentkezni pálya kezdőnek?Nem is hallottam még ilyenről:D ha munkanélkülibe akarsz bejelentkezni akkor igen fizetned kell magad után a TB-t , de úgy tudom van egy lehetőség hogy 1 évig az állam fizesse helyetted , de ezt külön kell kérvényezni. Természetesen addig amíg nem találsz munkát , amint van utána majd a munkáltatód foglya :)
2012. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy te pályakezdő vagy a TBd fizetése szempontjából lényegtelen.

A munkaügyi csak annak fizeti a TBjét, aki pénzbeli ellátást is kap tőlük. Aki csak regisztrált álláskereső, annak nem.

Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, akkor kérelmedre a helyi önkormányzat rendezi a Tbd. Ezt 1 évre állapítják meg, de az 1 év leteltével ismét kérelmezheted (akárhányszor)

Ha most végeztél nappalin, akkor december 15-ig rendezett a Tbd (a diákigazolványra való jogosultságod végégig: október 31+ 45 napig passzív jogon: december 15)

2012. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól szólnak az előzők.

Valóban kérelmezheted, hogy az állam fizesse helyetted a TB-d (ismerős helyzet, sajna nekem is kellett) kérelmet kell írni az adott települési önkormányzat jegyzőjéhez. 30 napon belül pedig döntenek a dologról. 1 évig nem kell aggódnod miatta.

2012. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!