Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nincs gyakorlatilag 1...

Miért nincs gyakorlatilag 1 százalék esélye sem a pályakezdőnek?

Figyelt kérdés

Szakmám: Szállítmányozó és Logisztikai ügyintéző, keresnek ilyeneket mindig gyakorlattal és sosem írnak vissza, sosem válaszolnak. Egyetlen pályakezdő pozíció jelent meg a neten fél év alatt és amikor erre elkezdett interjuztatni a fejvadász telefonon 20 percig azt mondta teljesen megfelelt, elmentem a céghez, megkérdezték mit tudok a cégről egy két alap szakmai kérdés, sokat mesélt az ember (nem tudom miért biztos beteg volt) azt mondták minden okés volt mindenre megvolt a válasz / mosoly / önbizalom / sugárzás / folyékony angol / MINDEN, másfél héttel később hát sajnáljuk de mégsem jutott tovább.


Van egy politológus diplomám, elvégeztem mert felvettek, és az öregem ezt akarta gondoltam egyszer talán egy diploma lendít valamit, hatalmas tévedés volt. Önkormányzatoknál 20-ból 1 helyről az elbírálási határidő után mindig pontosan 1 hónappal értesítenek (itt is voltak pályakezdő pozíciók olyanok is amik pontosan a szakmai gyakorlatommal megegyeztek, ez egy interjúra vagy válaszra sem volt elég), a verseny szektorban képtelenség statisztikát felállítani de 20-ból 1-2-nél több nem válaszol.


Szóval ha nincs ismerős apa / anya / rokon / ágyas akkor van két lehetőség kukázni vagy bűnözni?


2012. júl. 23. 19:37
 1/10 csibexke ***** válasza:
63%

A válasz sajna egyszerü: a pályakezdönek nincs tapasztalata és a munkanélküliség miatt talál olyat aki már rutinos a meloban,nem kell vele fgolalkozni,tanitgatni.


Az adott munkaadó meg nagy ívböl szarik rá,hogy igy nem lesz utánpótlás,öt a mostani állapot érdekli,hogy simán menjen az üzlete.

2012. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Adnak esélyt a pályakezdőknek, csak sajnos nem azoknak, akinek abszolút semmi tapasztalata sincsen. Az iskola mellett kell keresni helyeket, ahova kell gyakornok, és el kell menni, akár ingyen is, mert tapasztalatszerzésnek kiváló. Én az egyetem alatt a kötelező gyakorlaton kívül még 1,5 évet voltam egy cégnél gyakornok, sokat tanultam, igaz pénzt nem sokat adtak, de nem is az volt a lényeg, hanem a tapasztalatszerzés. 2 év gyakorlattal hagytam el az iskolát, 2 hónapon belül már állásom is volt. Aki annyira nem képes, hogy elmenjen gyakornoknak, mert kevés vagy nincs fizetés, az ne csodálkozzon, ha nem kel sehova.
2012. júl. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
rossz a feltevés hogy nem volt gyakorlat, 1 év gyakorlat volt, + az okj-nál aktív gyakorlati rendszer
2012. júl. 23. 20:16
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát, ez azért van, amit az első leírt. Nagy a munkanélküliség, sok a diplomás. Minek bajlódjon egy kezdő betanításával, amikor gyakorlottat is kap?

Nekem még tapasztalatom is van, de 3 hónap alatt még interjúkra sem jutottam be konkrét cégekhez. Pedig a fejvadászok biztatnak. Na, meg én azt tapasztaltam, hogyha fejvadászon keresztül mész, az sem túl jó, mert inkább mást vesznek fel, akkor nem kell érte fizetni.

2012. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

4-es vagyok, meg még annyit, hogy nem biztos, hogy mindenki ez gondolja. Az unokatesómnak pl. könyvelőirodája van, és ő azt mondta, hogy milyen jó egy pályakezdő: Friss a tudása, beszél nyelveket, és minimálbérrel is beéri. Én is csak csodálkoztam, hogy én nem igen találkoztam olyan álláshirdetéssel mostanában, ahol nem kértek tapasztalatot.

Nos, a nagyon sóher cégek viszont nem is nagyon hirdetnek, vagy ha igen, akkor a helyi lapban, fejvadásznál biztos nem, mert az drága. Szóval inkább ne fejvadásznál próbálkozz, hanem kisebb cégeknél. Add be az életrajzod egy csomó helyre, bár a legtöbb úgyis a kukában landol, de hátha szerencséd lesz. És érd be a minimálbérrel. És hangsúlyozd ki, hogy mivel pályakezdő vagy, jár a Start-kártya, arra járulékkedvezmény van, így még olcsóbb vagy nekik. Azt a kis cégek szeretik.

2012. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Szállítmányozó és Logisztikai ügyintéző. ilyen hulladék szakkal ne verd már az asztalt hogy nem kellesz sehová. Végezz el valami mérnöki szakot, vagy menj hegeszteni... beszarás..
2012. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Persze, de azok mind diplomások. Ha csak egy Okj-s tanfolyamot végeztél el, akkor az tényleg kevés.
2012. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm az építőjellegű kommenteket, így tovább.
2012. júl. 23. 22:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azzal van a gond, hogy pályakezdő vagy, ilyen a helyzet itt az országban. Nem csak Te, rajtad kívül több ezren nem találnak munkát, ha van gyakorlata, ha nincs.

Sajnos, ez van, ne magadat hibáztasd, kitartás.

(A tapasztalat az, hogy havi min 300 helyre elkell küldeni az önéletrajzot ahhoz, hogy az 1% esélyt, feltornázd 50%-ra.)

2012. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, igaz, amit az előző írt, én sem találok munkát, 3 hónapja keresek, van tapasztalatom, diplomám, beszélek nyelveket. Még állásinterjún sem voltam. Fogalmam sincs miért nem hívtak be, amit kértek a hirdetésekben mindennek megfelelek. Igaz, én eddig kb. 20 helyre adtam be az önéletrajzomat. Azt bírom, hogy írják sokan, hogy több száz helyre be kell adni, de mégis minek? Aki keres embert, az hirdet, aki nem keres, az meg úgyis kidobja a kukába az önéletrajzot. Én nem ismerek olyan embert, aki így talált volna munkát, hogy találomra elküldte mindenhova az önéletrajzát. Ha esetleg van ötletetek, hogy hova, akkor szívesen fogadom, pénzügy a területem. (És a helyi városban még ebből van a legtöbb álláshirdetés a fejvadászok honlapján, szóval mondhatni, hogy keresett szakma.)
2012. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!