Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy teremjen babér egy...

Hogy teremjen babér egy pályakezdőnek? Nem tudok ilyen nyomásban dűlőre jutni

Figyelt kérdés

Pályakezdő pedagógus vagyok, nulla gyakorlattal. Az összes lehetőséget végighívtam és végigönéletrajzoztam már, amit csak lehetett, de mindenhol minimum 1 év gyakorlatot kértek. Az egy dolog, hogy ha sehol nem hagyják, hogy elkezdjem, akkor honnan lesz gyakorlatom, de a másik, ami dühít, hogy anyám már egyre dühösebb. Ma megkaptam, hogy ugyanolyan szerencsétlen leszek, mint apám, aki sose jutott egyről a kettőre, mindig csak dolgozott, de sose keresett, nyomorgott. Anyunak elismerem, hogy jobb a hivatása, jobban lehet keresni vele, és én már egy szerencsétlennek érzem magam mellette. Főleg így, hogy még egy minimálbéres állást se tudok felmutatni, még szakmán kívül sem, mert semmi máshoz nincs képesítésem.

Mit csináljak? Sajnos nem nyelvtanár vagyok, azzal már rég boldogultam volna, még külföldön is, de magyar nyelv és irodalom igen ritkán kell külföldön...


2011. aug. 2. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nemhogy pályakezdőnek,de még gyakorlott embereknek sincs munkájuk.
2011. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Adj fel hirdetést magántanárként. Sok gyereknek kell korrepetálás, illetve az egyetemre jelentkezők is szoktak plusz órákat venni a felvételi előtt. Jelentkezhetsz asszisztensi állásokra, nem csak tanárira. Az tényleg nem a jól-fizetett kategória. Vagy még tanulhatsz mellé mást, kommunikációt, vagy szakmát (könyvelés, jogi asszisztens stb.). Találd ki mi érdekelhetne még a magyar mellett.
2011. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk anyukám nem követelt meg dumált, hanem szerzett nekem munkát. Méghozzá elég jót is. 3 bátyám van, mindnek ő szerezte az első munkahelyét.

Mond meg neki dumálni könnyű használja egy kicsit az ismeretségi körét és mutassa meg milyen fasza csaj.

Te meg ne keseregj mert minél lejjebb süllyedsz az önsajnálatba annál rosszabb.

2011. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
esetleg próbáljon meg beszervezni az ő munkahelyére.
2011. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mekkora hülyeség volt áthelyezni! A családról is szó van benne. Igy meg eláshatom a kérdést,senki se nézi meg. Az eddigi válaszokat köszönöm.
2011. aug. 2. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Én anyám is folyton b@szogat, hogy egy semmirekellő sz@rdarab vagyok és ha ő már nem lesz az utcán fogok megrohadni. Persze neki se volt sose munkája, apám tartotta el...

Tavaly diplomáztam, azóta semmi értelmeset nem találtam, pedig már takarítani is elmentem, de oda se kellettem 3 napnál tovább, mert jött a nagyfőnök és kiadta a kisfőnöknek, hogy "ezt" itt diplomával fel ne vedd állandóra mert majd okoskodik meg úgyis elmegy ha talál jobbat.

A külföldön már gondolkoztam, szakmunkás barátnőm kiment takarítani 500ezerért, azóta már itthon van munkanélkülin, több segélyt kap, mint amennyiért a diplomámmal mehetnék dolgozni..

2011. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is magyaron végeztem, igaz használható szakiránnyal. Megpályáztam értékesítő állásokat, azok között is van olyan, ami tapasztalat nélkül is végezhető, fix fizuval, bejelentve. De én is érzékelem, hogy mennyire rossz az, hogy mindenhol kell a tapasztalat. Ha ilyen hirdetést találok, azért arra is beadom, egy jó önéletrajz és motivációs levél csodákra képes.
2011. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyám miatt én is jelentkezgettem mindenféle ügynöki-értékesítői-call centeres állásra, de ezeknél sokszor többe kerül az, hogy dolgozzak, mint amennyit keresek.

Most is haragszik rám, mert talált egy "akár 500ezret is kereshet" hirdetést és én nem jelentkeztem rá.

Persze, mert végignéztem a véleményeket meg a követelményeket, saját kocsival kellene járni, saját telefont használni, vállalkozónak bejelenteni magam és minél több biztosítói terméket eladni. Pénz persze csak az eladott darabszám után valami 30-40%.

Még a hasonló biztosítós ING is 2 év értékesítői tapasztalatot kér, folyton küldik a levelüket, de minek..

2011. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

"Részvétem" a kérdés kiírójának. Sokmindenben hasonlítunk!

Én is tanári diplomával rendelkezem (számtech.)

Én is munkanélküli vagyok (2 éve... :( )

Nekem is el kell viselni egy b@szogató anyát...


Igaz neki nincs munkája, legutóbb a rendszerváltás előtt dolgozott, de engem hibáztat hogy munkanélküli vagyok.


Pedig én már "mindegy milyen állás csak legyen valami" alapon voltam pl. raktáros, benzinkutas, call centeres állásinterjún is

persze nem kellettem...


Az irodai adminisztrátoros, irodai munkás állásinterjúkra el sem jutok. Tényleg az a baj, hogy azt hiszik mivel diplomád van okoskodsz és lelépsz ha van jobb munka...

Nem fogják fel a munkáltatók hogy NINCS!!!


Egyébként próbálj meg elmenni más városba albérletbe ismerőshöz, rokonhoz!

2011. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!