Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amióta megsértett a főnököm,...

Amióta megsértett a főnököm, éreztettem vele, hogy ő a buta, azóta kerül. Mit tegyek, hogy ne legyen ez az utálat köztünk?

Figyelt kérdés

pl ha azt hiszi valamit hibáztam, elkezd üvölteni, kirúgással fenyeget és amikor kiderül, hogy ő nézte el, még csak bocsánatot sem kér, de már ilyenekből kifolyólag romlott a kapcsolatunk, ha bejön csak köszön, muszájból megkérdezi van e valami és már megy is.

nem akarok én a barátja lenni, de fizetésemelést ígért x idő elteltével, az az idő letelt. sőt azóta kezdtek el kerülni, mióta kértem az emelést. egyszerűen személyesen nem tudok velük beszélni, kérjek mailben fizetésemelést, vagy telefonon??? vagy időpontot bértárgyalásra? a személytelen kontaktban minden meggyőző technikám nulla esélyes.


de az is nagyon de nagyon zavar, hogy utál csak mert nem jön be, hogy mindig fenyegetve és provokatívan lép fel, ugyanis minden és minden szakmai jellegű hibát, vagy problémát, vagy feladatot meg lehet beszélni szerintem egymás sértegetése nélkül! ő az, aki nem tudja bevallani, ha hibázott, ilyen játszmákat csinál egy szimpla elvégzendő feladatból.

arról nem is beszélve, hogy hülyeségeket kér tőlem, olyan dolgokat amik vagy ellentmondanak azzal, amire múlt héten kötelezett ordítva, vagy magával a gyakorlattal mondanak ellent. oldjam meg.

mit tegyek, hogy ne utáljon?


2012. júl. 4. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, nálam is hasonló a helyzet. Van egy pár pincsije, aki nyalja a seggét, de én sajnos nem tudok attól elájulni, hogy vki kimegy a strandra, vagy nadrágot vesz stb. Más ezt tátott szájjal bámulja. A szakmai hozzáértése egyenlő a nullával, én kezdő vagyok a területemen, de nem tud tanácsot adni v segíteni. Azzal pedig nincs az ügy elintézve, hogy azt mondja: szerintem így kell. Én a lelépésen gondolkodom erősen, és nem én leszek az első, aki a személye miatt mond fel.
2012. júl. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hát az elődöm 3 hónap múlva lelépett, illetve a szemembe jóhogy őt hibáztatják. de kezdem érteni, hogy miért.

legyen a főnök akármilyen, de legalább ismétlem legalább önmagának ne mondana ellent!!!

leordít x dologért, csinálom az y-t, erre leordít, hogy miért nem az x-et csinálom! és amikor mondanám, hogy ön mondta...nem hagyja végigmondani, üvölt, zsarol.

2012. júl. 4. 18:52
 3/8 anonim válasza:
Feküdjetek le.
2012. júl. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nehéz helyzetben vagy, mert ő a főnököd, ez esetben te ki vagy szolgáltatva neki.

Én is voltam hasonló helyzetben. Nem is egyszer.

Egyik alkalommal felmondtam ( persze úgy, hogy volt másik ajánlatom), másik esetben túléltem valahogy.

Tehát vagy felmondasz, vagy maradsz és kitartasz.


Ha az utóbbi: semmi esetre nem éreztetném vele hogy buta, még ha így is van. Ezzel tovább gerjeszted az ellentétet közted és közte. Nem tudom, van- e lehetőség arra hogy az utasításait e- mailben írja le neked, mert ilyenkor könnyen bizonyítható hogy az alapján jártál el, amit ő kért.

Próbálj meg alkalmazkodni hozzá: ha ő ennyire nem kiszámítható, inkább kérdezz rá mindig ( akár hetente vagy naponta), hogy hogyan csináld, mielőtt nekikezdesz valaminek.

Próbáld meg nem felhergelni magad: koncentrálj a munkádnak azon részére, amit szeretsz.

Egyre azonban nagyon figyelj: ha olyanra kér meg, ami ellenkezik a belső szabályzattal, netalán jogellenes, azt semmiképpen ne hajtsd végre. Ilyen esetben kérd hogy írásban adjon utasítást, ha erre nem hajlandó, akkor beszélj az ő főnökével ( ha van neki).

2012. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

" semmi esetre nem éreztetném vele hogy buta, még ha így is van. Ezzel tovább gerjeszted az ellentétet közted és közte. "

eddig ezen az elven voltam. de amikor ott tartott már, hogy becsmérel, a saját személyiségem minősíti már le, tehát elharapózott a helyzet, akkor kezdtem el vele megláttatni szánt szándékkal, hogy ő maga beszélt butaságokat.

"Nem tudom, van- e lehetőség arra hogy az utasításait e- mailben írja le neked, mert ilyenkor könnyen bizonyítható hogy az alapján jártál el, amit ő kért."

igen van, ilyen alapokon derült ki sok minden, az ő rovására.

"Próbálj meg alkalmazkodni hozzá: ha ő ennyire nem kiszámítható, inkább kérdezz rá mindig ( akár hetente vagy naponta), hogy hogyan csináld, mielőtt nekikezdesz valaminek."

ma márminden mondatát úgy kezdi, ha kérdezek, hogy: "ahogy már egyszer elmondtam...."ez is megalázó nekem.


mellesleg az is bosszant, hogy a párom is ilyen volt velem, hogy lenéz, leordít, őt ki is dobtam. de a főnökömtől kapom már meg ezt :( mintha vonzanám a beteg embereket.


de a higgadt meglátásaid nyugtatnak valahol tényleg:) lecsendesedek vissza és tűrök. de a fizuemelés? azzal hogy legyen így? én érzem magam kellemetlenül. legutóbb is hogy elhúzza, leminősítette a munkámat.

2012. júl. 4. 19:28
 6/8 A kérdező kommentje:
szóval egy idő múlva már úgy beszélt velem a főnököm, hogy "maradjon kussba, ha én beszélek" vagy " nyugtatót kellene szednie" - csupán mert gyorsan mondtam a cég dolgait, mert láttam, hogy menni készül, szóval ezen a ponton, már tennem kellett valamit. nem csendben tűrni.
2012. júl. 4. 19:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy jótanács.



A munkaidő letelte után ülj le 10-15 percre, és foglald össze a napot, gondold átm aztán hagyd ott az irodában.



Ne vidd haza a munkád, se sehova máshova!


A munka a munkahelyre való, a többi magánszféra!



Üvölt? Üvöltsön! Van szád üvölts vissza :D

2012. júl. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is ugyanebben a helyzetben voltam, mintha csak az én volt főnökömről beszéltél volna! Én végül távoztam a cégtől és az hatalmas megkönnyebbülés volt, mert már annyira rosszul éreztem magam. Most viszont nem találok másik munkát, mindenhova túlképzett vagyok, diplomás helyre meg nem vesznek fel, mert a diplomám csak jövőre lesz meg. Szóval eléggé patthelyzet.


Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyen típusú emberekkel nem lehet normálisan megbeszélni és tisztázni a helyzetet, szóval ez már soha nem lesz jobb. Én azt javaslom kezdj el másik munkahely után nézni, de csak akkor mondj fel, ha találtál új helyet.

2012. júl. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!