Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem lehet manapság...

Miért nem lehet manapság normális munkát találni?

Figyelt kérdés
Olyan munkára gondolok, ahol nem kell kiszolgáltatottan, látástól mikulásig alacsony bérért gürizni, hanem anyagilag és emberileg is egyaránt megbecsülik a dolgozót.

2012. jún. 22. 12:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

18:24, 11:54! Ezek a legrosszabb kifogások, amiket általában mondani szoktak. Ha mindenki IT-s lenne, akkor egyfelől IT-s nagyhatalom lennénk, felpörögne a gazdaság, mert az IT nagy a hozzáadott érték, míg a pékeknél kicsi.


Sarkítom az általatok mondott kifogást, csak hogy rávilágítsak a hibára benne: WC-s nénire is szükség van, sőt, utcaseprőre is. De 5 millió WC-s nénivel és 5 millió takarítóval szerinted hol lenne az ország?

2013. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Utolsó! Mért forgatod ki a 9, 10 válaszait?

Nem csak wc-s nénik meg IT-sek vannak a világon. Vannak más szakmák is amiért tanulni kell a delikvens örömmel dolgozna is benne. Érdekes más országban nem jelent ez gondot, csak minálunk van az hogy vagy IT-s vagy vagy éhen halsz. De ezek szerint felőled ez rendben van...

És vissza térve arra hogy mennyit keresnek. Igen az rendben is van, senki nem is azon drámázott hogy mondjuk egy bolti eladónak mért nem annyi a bére. De hogy lassan minimálbérért sem talál munkát egy ember akinek egyszerű szakmája van, botrányos.

2013. máj. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Cat13 ***** válasza:
Nah ez az...Ez hülyeség,h gazdasági válság..Mindenkinek élnie kell valamiből! Mégis mennyi autó van az utakon,a wellness szállodák tömve,mindenhol annyi ember van..Ha nem lenne pénzük,biztos,h nem lennének annyian drága helyeken is! Szóval van munka,csak nem tudom kinek! és jó fizuk is vannak! Én meg itt szívok egy elismert diplomával+okjs végzettséggel még mellé lassan két éve munka és segély nélkül...Röhejes munkabérekkel sem vettek fel sehova,hiába vállaltam volna el,ráadásul kemény fizikai munkákat is! Nekünk már nem jut nemhogy normális,de semmilyen munka/munkahely!
2013. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

08:09

Szerintem pedig csak bemutattam az érvelés fonákságát. De ami a lényeg: ha nincs megfelelő képességeged, szaktudásod, amit el tudnál adni a piacon, akkor nem fogja senki se megfizetni. Ha nincs kereslet 10.000 sima autószerelőre, akkor az adott autószerelőnek tovább kell képeznie magát, többet kell nyújtania mindenki másnál, és akkor megfizeti. Ha te pék vagy, akkor nem elég, ha csak zsömlét tudsz sütni, mert azt kb. tanonc munka. De sütni speciális magvas kenyereket, különleges formájú pékárúkat, stb... az már tudás. Nekiállni, és a saját készítésű kenyereidet készíteni, az már olyan különleges szolgáltatás, amit az emberek meg fognak fizetni.

És a tapasztalatról már nem is tudom ki mondta: a legtöbb embernél 10 év tapasztalata igazából 10-szer 1 év tapasztalatot jelent (azaz szinte semmit nem fejlődött a 10 év alatt, azt csinálja, amit már az első évben is tudott).

2013. máj. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem ilyen egyszerű, hogy tanulok, aztán akkor majd jól megfizetnek. Ugyanis a legtöbb munkát simán érettségivel is el lehetne látni. Igen kevés az olyan munka, amihez speciális tudás kell, talán az orvosok, meg a mérnökök. Arról is beszélhetnénk pl. hogy az orvosok mennyit keresnek, és mennyit dolgoznak ezért.

Amikor szültem egész hétvégén ugyanaz az orvos volt bent ügyeletes. 48 óra után már nem nagyon szívesen szültem volna nála, köszi szépen.

Én tanultam, van 2 diplomám, felsőfokú okj-s képzettségem, beszélek 2 nyelvet. Van munkám, az igaz, de azért nem verem a milliós fizetést, közel sem.

Viszont sok helyre meg pont azért nem vettek fel, mert már túl sok voltam. Nem akart megfizetni, ezért inkább felvett valakit, akinek kevesebb a papírja, mint nekem, mert az kevesebbel is beéri.

A kérdésre válaszolva 2 dolog:

1. Sz.ar a gazdasági helyzet

2. Magyar mentalitás, itt az emberek nagyon sz.emét módon viselkednek egymással. És ez rendben is van, mivel ezt mindenki tűri. Szétverték már a szakszervezeteket is, de ahol még vannak, ott sincs szavuk, az új munka törvénykönyvével még tettek rá egy lapáttal, hogy ne érjenek semmit. Itt már a törvény szerint is rabszolga vagy, jogod semmihez sincs, csak a munkaadónak.

2013. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A magyar szakszervezeteknek sosem volt semmi értelme, külföldön is leépülnek, mert igazából csak élősködők.
2013. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!