Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarnék a párom szüleihez...

Nem akarnék a párom szüleihez költözni. Ez manapság már nem normális?

Figyelt kérdés
Nincs kapcsolatom, csak elgondolkoztam. Ugye manapság sok esetben összeköltöznek a párok házasság nélkül is, de sokszor vagy a lány cuccol át a fiúhoz (vagy a szüleihez) vagy fordítva. Még ha olyan párom lenne akinek van lakása, vagy közös albérletbe mennénk az persze jó így, de olyan szemtelennek érezném magam ha a szüleihez beköltöznék. Ezt felhoztam egy bnőmnek aki szerint maradi vagyok. Mert amúgy ő is beköltözött az exe szüleihez....De nekem ez annyira nem klappol.
2012. márc. 8. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyan így vagyok, és gondolom mint te. Annak soha nincs jó vége ha együtt laknak a generációk. Akár milyen jó is a viszony. Én nem költöznék más szüleivel egy házba, és azt sem akarnám hogy a párom hozzánk költözzön. Vagy az én lakásomba, vagy az ő lakásába, vagy közös albérletbe, ennyi. :)
2012. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez pont, hogy nem maradiság, ez régen teljesen természetes volt. Szüleim 2 évig laktak mamáméknál, valahol el kell kezdeni. Szerintem nem pofátlanság, csak akkor, ha nem tesz semmit a "vendég", bár ezt a legtöbb esetben nem várják el, de azért jól esik(mint ahogyan én sem várnám el, csak jól esne).
2012. márc. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pl azért jött ez fel szóba mert egy közös barátnőnk esete így alakult: 3 éve van együtt a barátjával. A lány 22, a fiú 25 éves. A fiú már dolgozik (állítólag 500 ezret keres, mondjuk ezt nem hiszem de na legyen) a lány még tanul. Karácsony környékén költözött be a fiúékhoz, a fiú el tudja így tartani, közös a szobájuk így. Na igen, de abban a házban laknak a nagyszülők, szülők, az öcs + ők ketten. 7-en laknak egy házban. Így már szerintem túlzás...
2012. márc. 8. 22:38
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Manapság megint kezd divatba jönni a szülőkkel való együttélés, bár inkább kényszerhelyzet szüli. De ismerek sok olyat is, aki tudna albérletbe menni, de nem megy. Általában a srác nem tud elszakadni anyucitól, kényelmesebb neki, hogy a barátnője költözik oda. Hát ők tudják... Előbb utóbb megsínyli a kapcsolat.

Mi albérletben élünk a párommal, nem is terveztük másként.

2012. márc. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én sem költöztem anyóshoz, pedig lett volna külön fürdő és konyha is. Tudtam, hogy úgysem érezném magam "otthon". Arról nem beszélve, hogy így is épp eléggé bele akar szólni az életünkbe.


Ennek ellenére aki így dönt, tegye, nem nézem le vagy ítélem el. Meg tudom érteni, ha valaki bevállalja hogy utána hitel nélkül vagy minimális hitellel legyen saját, közös lakásuk.


Az viszont amikor szinte ugyanannyit fizetnek, mint egy albérletben, az nekem magas


OFF: az én párom 26, 420e a nettója; szóval nem lehetetlen, amit az ismerősöd állít.

2012. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Szerintem nem pofátlanság, csak akkor, ha nem tesz semmit a "vendég""- én ezért nem tudnék velük együttlakni. Mert egyszerűen vendégstátuszban maradnék. Az otthonomban pedig nem akarok vendég lenni. Szerencsére nem is kell.
2012. márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Legtöbben csak kényszerből költöznek a párjuk szüleihez mert a mai pénz, munkahely hiánya véget lehet sosem tudnának össze költözni.

Én 1,5 hónapig laktam párom szüleinél, de akkoriban volt a ház felújítás és ahol én laktam onnan költséges lett volna a napi bejárás.

2012. márc. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a fiatalok miatt lehet kényszer.


Párom szülei hatalmas házikóban laknak,eladhatatlan.

Ketten nem tudnák fenntartani,ha párom elköltözik,akkor pár hónap amig a tartalékuk elég a hiányzó összegre aqmit párom adott addig.

Igy én költözök oda,és én is adok pénzt.

Nem lesz kevesebb mint egy másfeles albérletet fenntartani,de nem tehetjük megf hogy magukra hagyjuk őket.

N

2012. márc. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én is odaköltöznél a páromhoz szívesen, hiszen neki még nincs keresete mert suliba jár. de biztos fizetnék valamennyi pénzt h ott lakhassak illetve segíteni takarítani meg a szokásos házimunkák. és az ő szülei nem szólnak bele semmibe rengeteg időt töltök velük nem érzem h ránk telepednének.

csak van egy bökkenő ami miatt még most nem tudnék bevackolni hozzájuk. majd lassan....

2012. márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem,mikor valakik olyan indokkal költöznek a szülőkhöz,hogy az albérlet ablakon kidobott pénz,és inkább lakásra gyüjtenek. Most enm azért,de akinek egy albérlet drága,mégis mennyi idő alatt spórol össze egy lakásra? 20 év?

Szerintem cska arról van szó,hogy ez kényelmesebb és olcsóbb. Én nem tudnék a szüleimhez se visszaköltözni, inkább "dobom ki a pénzt" az ablakon,de a saját uram vagyok,nem szól bele sneki a dolgainkba,nem vagyok vendég stb. SOHA nem költöznék a barátom szüleihez,nagyon jóban vagyunk,de nem.

2012. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!