Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy gyárba úgy lehet jelentkez...

Egy gyárba úgy lehet jelentkezni, ha megkeresem személyesen a főnököt. Mit mondjak a portásnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem tudom a főnök nevét, nem is tudom kideríteni :SS Mit mondjak a portásnak, mikor csöngetek? Annyit, hogy a főnököt keresem? Nem túl "száraz" így? :)


És mit vegyek fel? Nem akarok így kiöltözni, de mégis...


L20


2012. jún. 13. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is fognak beengedni. Nagyobb cégeknél a HR foglalkozik a pályáztatással, az igazgató nem. Keresd meg a honlapjukon a hr emailcímét, és oda küldj önéletrajzot.
2012. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egy kis cég, kevés létszámmal, még honlap sincs...
2012. jún. 13. 22:24
 3/7 A kérdező kommentje:
És azt tudom, hogy az igazgató dönt, de azt nem tudom, így, hogy nem tudom a nevét, milyen néven keressem...
2012. jún. 13. 22:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából meg is válaszoltad a kérdésed az első mondattal...

Ha csak személyesen lehet, akkor hiába tudnád a nevét, vagy a számát, úgyis be kéne menni a gyárba, és akkor is összetalálkozol a portással.

Így van csak ennyit kell mondani, hogy a főnököt/igazgatót/vezetőt keresed. Sok köze nincs hozzá, hogy miért, de ha nagyon erőlteti akkor lerázhatod annyival, hogy állásügyben.

Ha valóban kis létszámú csapat dolgozik ott, akkor valószínű, hogy

1. tud róla, hogy munkaerő kerestetik

2. tisztában van a jelentkezés menetével


Egy portásnak ne is öltözz ki, lehet hogy amikor mész, épp nincs is bent a főnök.

Vagy ha ott is van mindig, akkor is, gyárról lévén szó, felesleges a "nagyestélyi".

2012. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

És még annyit, hogy hivatalos levélben is, ha nem tudjuk a címzett nevét, akkor tisztelt/uram/asszonyom/igazgató úr stb a helyes megszólítás, azaz a titulusánál fogva kell megszólítani.

Ugyanez érvényes az élő beszédre is. Az első beszélgetésnél úgyis bemutatkozik, tehát csak egyszer kell átélni a portással.

2012. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. jún. 13. 23:16
 7/7 anonim ***** válasza:

pont tegnap olvastam ezt a blogot hogy van aki kisebb cégekhez személyesen ment be

[link]

2012. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!