Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell minden pitiáner...

Miért kell minden pitiáner ostoba munkához tárgyalóképes angol nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Komolyan. Nézegetem a munkákat, és minden munkához írják. Nem azzal van a baj, hogy sok munkához kell, hanem, hogy lassan még a takarítónőnek is perfekt angolosnak kell lennie.


(amúgy tanulok/tanultam angolt, de nem érzem magam tárgyalóképesnek, csak ezért kérdem)


Voltam amúgy fagyiárus egyik nyáron és 2 nyelvet követeltek meg tőlem. Nevetséges szerintem.


2012. jún. 12. 11:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Na meg a minimum 2-3 év szakirányú végzettség... mégis hogy szerezzek, ha mindenhova kell?
2012. jún. 12. 11:45
 2/6 anonim válasza:
100%

Egy ismerősöm vett fel embereket, ő meg azon panaszkodott, hogy az önéletrajzába mindenki azt kamuzza hogy tud angolul. Aztán az volt a teszt, hogy kérjen egy pohár vizet, és a 70% nem tudott kérni :D


Másik ismerősöm meg keresett munkát, egy lány, akinek van diplomája is, és sehova nem akarták felvenni, de nem adta fel, keresgélt folyamatosan és fél év mulva talált csak melót, de az most elég jól fizet, csak sokat kell bent lennie.

2012. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert bármikor jöhet egy vendég, aki kérdezhet azon kívül valamit, hogy „Zitrone und Kirsche im Waffeln”. És ha tudsz neki válaszolni, sőt, kellemesen el is tudsz vele beszélni, akkor a vendég elégedetten távozik. És az elégedett vevő fog visszajönni, ami a munkaadódnak többletbevételt jelent.


„Na meg a minimum 2-3 év szakirányú végzettség... mégis hogy szerezzek, ha mindenhova kell?”

Feltételezem, itt a tapasztalatra gondoltál. Vannak pályakezdő pozíciók, vannak gyakornoki helyek, ahova persze nem 100%-os fizetésért mész, de nem is tudsz annyi bevételt termelni a cégnek, mint egy tapasztalt munkás. Ez egy olyan áldozat, amit meg kell hoznod azért, hogy később jó munkád legyen. Én egyetem alatt elkezdtem dolgozni, így mire lediplomáztam, már mondták, hogy ezt és ezt a pozíciót pályázzam meg – most ennek köszönhetően küldtek ki Németországba dolgozni.

2012. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez nem meglepő. Egy csomó anyag csak angolul elérhető, a legtöbb cégnek vannak külföldi partnerei, persze hogy tudni kell velük kommunikálni.

Fagyiárulás meg tipikusan olyan, hogy ha odajön a külföldi, akkor is ki kell tudnod szolgálni és válaszolni neki, hogy legközelebb is odajöjjön.


Szerintem ez teljesen érthető, számomra inkább az furcsa, hogy vannak még, akik nem látják be, hogy a tárgyalóképes nyelvtudás kell és kész.

2012. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem rossz, hogy kérik az angolt, ezen nem is lepődöm meg, mert sajnos vagy szerencsére ilyen világban élünk, de az az érdekes számomra, hogy a tárgyalóképes nyelvtudás fogalma cégenként eltérő, ezt nem tapasztaltátok még?
2012. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
A nyelvtudás nagyon fontos, szerintem jogosan kérik, főleg a vendéglátásban, ahol külföldi vendégek is vannak!
2012. jún. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!