Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 16-18 évesek! Fogtok dolgozni...

16-18 évesek! Fogtok dolgozni a nyáron? Nehezen találtok munkát? Mit fogtok dolgozni? Ha nem dolgoztok, miért nem fogtok dolgozni?

Figyelt kérdés

Épp munkát keresek a nyárra, de egyenlőre nem biztató a helyzet. Pedig időben elkezdtem keresgélni, már több, mint 1 hónapja nézem a lehetőségeket. Tavaly nyáron már dolgoztam és nagyon szerettem. Hasznosan telt az időm, sok mindent megtanultam, megtapasztaltam és még pénzem is lesz, szóval, csupa pozitív dolog volt az egész. Oda sajnos idén nem tudok menni, ahol tavaly voltam.


Elkeserítőnek tartom, hogy bármilyen diákmunkáról van szó 18 éven felüliek jelentkezését várják. Gyárba még meg is értem, hiszen 18 éven aluliakat nem tehetnek be éjszakára és ez a gyáraknál fontos szempont. De máshol..


Nos, ti hogy álltok a diákmunka kérdéssel? Kerestek, vagy van már fix helyetek? Ha igen, mit fogtok dolgozni? Ha nem mentek dolgozni, miért nem?

17/L



2012. jún. 6. 17:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, milyen diákszövetkezetnek vagytok a tagjai?
2012. jún. 6. 17:56
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbukok matekból akkor nem.

Egyébként apámnál lenne meló 250/óra, 10 órára amiből 8at ki is fizetnek... Szívesen vállalnék valami árufeltöltést inkább bejelentve. Gyárakban egyébként 3 műszak van, 8 órások.

2012. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Uhh én is pont ilyen problémával küzdők.

Én már januárba szóltam minden rokonnak, ismerősnek, hogy ha van valami munka szóljanak...hát azóta is várok.

Egyébként a fürgediáknál már 3 éve regisztráltam, hát azzal is sokat értem. De rengeteg oldalt megnéztem és sehol semmi. :(

Szóval én is nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra, hát ha valaki tud segíteni.

17/L

2012. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy többnyire 3 és 4 műszak van a gyárakban, de néhány éve még alkalmaztak nyáron diákokat is 2 műszakban (délelőtt-délután). Most már úgy tűnik nem.


Csak tényleg az a furcsa, hogy mindenki azt mondja, hogy menjünk dolgozni, próbáljuk ki magunkat, hiszen rengeteg tapasztalatot szerzünk, sokat tanulunk stb. Nekem nem is kéne 2x mondani, mennék én örömmel, de ha nincs lehetőség, mert 17 vagyok. Áhh..

2012. jún. 6. 20:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is a fürgénél vagyok, de még csak egy éve. Hát tavaly nyáron is magamnak szereztem a munkát (igaz némi protekcióval és szerencsével) és úgy lett a fürge diák által szerződésem. Szóval azzal sem sokra mentem volna, ha nincs szerencsém és protekcióm.
2012. jún. 6. 20:22
 6/9 anonim válasza:

Velem is ugyanez a helyzet. :(

Több hete szinte mindennap megnézem a Rébusz oldalát, de még semmit sem találtam. Nemhogy 18 éves kórtól, de még nyári munkákat se nagyon láttam, csak vidéken mezőgazdaságit. Ha mégis van valami, ami még tetszene is, akkor meg 18 a korhatár, sőt néhány helyen az érettségi is kötelező. :/

Abban reménykedem, hogy majd a hónap közepétől, suli végétől majd lesz pár lehetőség.

16/L

2012. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát elszomorítalak, de általában hamar - idő előtt - elkapkodják a munkákat. Én is arra gondoltam tavaly, hogy megvárom a június közepét, vége lesz a sulinak stb. biztos lesz több munka, hát semmi, sőt a kínálat kevesebb volt, mint előtte, mert sok munkát már elvállaltak mások. Szóval ez sem biztos, hogy jó taktika.


Pedig annyira szeretnék melózni. :)

2012. jún. 8. 19:15
 8/9 anonim válasza:
Meki?? ;)
2012. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az ötlet jó! :)

De úgy tudom, oda is 18 éven felüliek jelentkezését váárják.

2012. jún. 15. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!