Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Működtetni szeretnél egy pici...

Működtetni szeretnél egy pici boltot. Tapasztalatod nincs ezen a téren, csak az egyik szülődnek.100%-osan nem bízol benne, bár mostanában egyre jobb a kapcsolat. Fel mernéd venni alkalmazottnak?

Figyelt kérdés
Mire kellene odafigyelni vele kapcsolatban,illetve hogy határoznád meg hogy mennyi pénzt kapjon: érzelmi alapon,tehát kicsit többet,vagy átlagbért,amiért jelenleg is dolgozik de sokkal nehezebb melóban és nagyon sok órában?Azért merül fel bennem kétely,mert már voltak egymással kisebb pénzügyi gondjaink.Ismeretlenre meg végképp nem merném rábízni,mert az tuti lehúz.
2012. máj. 30. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ismered a mondást? Üzletben nincs se barátság, se rokonság. Én nem venném fel, mert írtad hogy nem bízol benne, sőt voltak is már pénzügyi gondjaitok. Ez nem igaz hogy az ismeretlen alkalmazott biztos hogy meglop, azért nagyon sok becsületes alkalmazott van még, akik dolgozni akarnak, megbecsülik a munkahelyüket, főleg a mai világban. Nem venném fel a családtagot, pont azért, amir írtál.
2012. máj. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Neked semmi, a szülödnek van ilyen tapasztalata, akiben nem bizol meg. Mégis, akkor miért szeretnél ilyen boltot csinálni?

Ismeretlenre nem biznád rá mert az lopna, ezért jöjjön a szülő. Mennyi pénzt adj a szülődnek ezek után? Gondolom minimálbért, havi egy szabadnappal.


A szakértelmében nem bizol meg vagy arra utalsz hogy lop a szülőd?

2012. máj. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyi. Tesómék ugyanígy voltak azaz tapasztalat nélkül csak ők büfével. Muszály valaki aki megmutatja a dolgot. De most ha meg nem fog gurulni a szekér tehát mondjuk becsődöltök a rokon is megy az utcára. Nemtom mennyire biztos ez nektek, hogy jól menne a bolt. Amúgy ilyet, hogy ha otthagynak borravalót aprót, azt lenyulhatja, annak nincs hiánya a pénztárba. Márha egyáltalán lenne ilyen, hát a gépbe bekéne ütni mindent, iratni kell külön papírra, hogy mit vettek, bár az is időigényes. Hát ha még nem mondtad neki, illetve remélhetőleg nem ő ajánlkozott, mert akkor azért is lehet sértődés ha Ő mondta, és nem veszed fel. De inkább idegenre szavarzok én is.
2012. máj. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Ha valami nem úgy megy, ahogy szeretnéd, megmondod-e neki, vagy hallgatsz? Ha megmondod, megbántódik-e vagy megérti? Ha nem bízol meg benne 100%-osan, nem fog-e mindig az agyadban hátul, legmélyebben motozni, hogy talán ő volt-e? El tudsz-e vonatkoztatni minden esetben?

Mi lesz, ha egy, az üzlet sorsával kapcsolatos kérdésben neked van egy határozott véleményed, ő viszont nem ért vele egyet? Ki dönt? Lesz-e vita?

Nem fordítja-e rossz irányba az így is labilis kapcsolatot?


Én nem tenném, de mások vagyunk. Van, akinél működik.


Valahogy olyan megoldást keresnék, hogy idegen, de mások ajánlásával. Ha mások, akiket ismerek, megbíznak benne, akkor én is. Szerintem az ilyen embereket könnyebben koordinálod, utasítod, felügyeled. És közben kikérheted a tapasztalt szülőd véleményét.

2012. máj. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értem. Végül is családban marad a pénz nem? Akkor miért izgat? :)
2012. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!