Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova illik ülnie a jelentkezőn...

Hova illik ülnie a jelentkezőnek állásinterjún?

Figyelt kérdés

Adott egy tárgyaló, melynek az ajtajáig vezetik a jelentkezőt, és azt mondják neki, hogy bent üljön le és várjon amíg jönnek az interjúztatók.

Ajtón belépve jobbra van egy tárgyalóasztal, 2 szék az ajtóval szemközti oldalon és 2 szék az ajtó oldalán. Ablak pedig az ajtótól balra levő falon.

Az asztal üres. A székek teljesen egyformák. Székek közül az egyik nincs rendesen betolva, kicsit ferdén van, ez pedig az ajtóval szemközti oldalon a közelebbi szék.


Ilyen esetben hova illik ülni?

Ki lásson rá az ajtóra, az interjúztató vagy a jelentkező? Sose tudom ezeket. Szoktak ők ilyesmire figyelni?



2012. máj. 14. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyire nem kell odafigyelni a dolgokra. Normális ülőpozícióban vársz, majd miután megérkeztek felállsz, köszönsz illetve bemutatkozol. Utána mondani fogják hogy foglalj helyet akkor szépen behúzod magad alatt a széket és nem széttárt lábakkal beszélgettek.
2012. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem az is érdekelne, hogy a kezünket hova tegyük és hogyan egy ilyen asztalon!

Nem kényelmes, ha az asztalra könyöklök, vagy ha csak úgy az asztalra rakom a karjaimat, főleg hogy állásinterjún nincs előttem semmi papír, füzet, hisz az oda nem való.

Az ölemben szoktam tartani a kezem, de az meg olyan idétlen. Erre azt is hallottam, hogy félénkséget, vagy valami eltitkolását jelenti.

Akkor hova tegyük a kezünket?


Hasonló helyzetben én az ajtóhoz közelebbi széket szoktam választani, hogy az interjúztató lásson az ajtóra. És az, hogy kicsit kihúzva van az egyik szék, bennem olyan érzést kelt, hogy az interjúztató használja.

2012. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ha olyanom van, akkor ráteszem a kezem az asztalra és érdeklődve figyelek. A lényeg hogy figyelni kell a másikra , néha elnézni mert mégse jó ha végig a szemébe nézel és ennyi. Ne tárd szét a lábad mert illetlen és normálisan kell a székben ülni. Ha öledbe teszed a kezed az szerintem elfogadható.

Remélem segítettem.

2012. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!