Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnám ezt megcsinálni?

Hogy tudnám ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, jövőre (reményeim szerint) egyetem.

De szeretném magam teljesen függetleníteni otthonról mind pénzügyileg, mind lakhatásilag.


Hogy tudnám véghez vinni?


Van olyan ország, ahová szívesen kimennék dolgozni, a repülőjegyet is meg tudnám venni, csak nem tudom hogyan kéne.


Kimenni, és lesz ami lesz, vagy előtte telefonálgassak ottani cégeknek vagy egyetemeknek munka és tanulás terén?

Nem Magyarországon szeretném az egyetemet befejezni, de még abban is benne vagyok, hogy ott újra kezdem az egyetemet. (most az az 1-2 év nem sok)


Az országot nem merem leírni, hova mennék mert nem szeretnék beszólásokat,de ha kell ehhez az infóhoz akkor majd leírom.


Meg lehet ezt csinálni? Mert azt valahogy nem tudnám megcsinálni, hogy minden figyelmeztetés stb nélkül repülőre ülök és ennyi.:S



De nekem az az álmom hogy még ilyen fiatalon kimegyek. Csak hogyan értessem meg? Hogy tudnék függetlenedni? Mit javasoltok?


2012. ápr. 30. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tökminegy hova mész 18 évesen sehol se fognak komolyan venni, mert még itt se vesznek komolyan, nálad idősebbeket se.


Átvernek, lehúznak, nem ismered a jogot a hivatalrendszert, még a magyart se nemhogy a kintit, ha még jól beszéled is a nyelvet akkor is életveszély.


Én a helyedben fognám a pénzem, és vennék vmi hangszert aztán zenélgetnék kocsmákba itthon.


Vagy lemennék körbenézni, milyen a balatoni szezon idén.

2012. ápr. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt használják ki aki engedi hogy kihasználják. Egyébként nem valami 3. világbeli országba mennék.
2012. ápr. 30. 14:40
 3/12 A kérdező kommentje:
Vis, majdnem ki tudnám fizetni a repülő jegyet. Még kéne pénz :D Ezért mondom hogy itthon is kéne még pici munka.
2012. ápr. 30. 14:46
 4/12 anonim ***** válasza:

hát pedig jó lenne tudni, hogy hová mennél, mert nem mindegy, mindenesetre javaslom, hogy au-pairként próbálj elhelyezkedni és hagyd későbbre az egyetemet

au-pairként megismered az országot, lesz ellátásod és némi zsebpénzed, megtanulod a nyelvet...

2012. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ahovan ki szeretnék jutni, az Paraguay, annak is a fővárosába Asunción-ba.
2012. ápr. 30. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:

na oda nem mész mint au-pair...


javaslom, hogy tanulj valami hasznos mérnöknek az egyetemen és utána próbálj kijutni, ha van némi gyakorlatod a szakmádban...gyakorlatot egyetem alatt is szerezhetsz


esetleg valami önkéntes munka keretében kijuthatsz és ismerkedhetsz az országgal, ill építhetsz kapcsolatokat

2012. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Közgázra megyek amúgy. :)
2012. ápr. 30. 17:16
 8/12 anonim ***** válasza:
és azzal mit szándékozol Paraguay-ban csinálni? o.O
2012. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát közgazdász. :) De ha egyetem közbe ki tudnék menni még ott is tudnék egyetemre járni talán.

De inkább munka. :) Csak nem tudom milyen.


De megvalósítható, hogy ilyen fiatalon (vagy akár 20 évesen) kimegyek Paraguayba?

2012. ápr. 30. 18:20
 10/12 anonim válasza:

Kezdd el az egyetemet, és közben figyeld az Erasums-os és hasonló cserediák programos hirdetéseket, vagy érdeklődj a tanároknál, hogy hogyan tudnál kijutni tanulmányút keretén belül. Valszeg legjobb, ha elkezdesz tdk-zni (tudományos diákkör) valamilyen témában, ami tetszik, és úgy nagyobb esélyed van, hogy tanulmányútra kimehetsz valahova külföldi egyetemre. Mondjuk valószínűbb így egy európai ország, de pénzkereset szempontjából jobb, azt hiszem... Paraguayt hagyd akkorra, amikor már van szakmád és van mit felmutatni - én ezt javaslom. Ha jól tanulsz ösztöndíjat kaphatsz, meg a diákmunka is befigyelhet.


Fix munka nélkül akkor tudsz függetlenedni otthonról, ha volt egy gazdag nagybácsid...

2012. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!