Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál egy alkalmazott...

Mit csinál egy alkalmazott egy kertészetben?

Figyelt kérdés

Most fognak felvenni,ha minden igaz.:) Egy olyan kertészetbe,ahol az önkormányzat részére csinálják a virágokat. Mire számíthatok?


Itthon szeretek kertészkedni,de próbálom minél jobban "kapálásmentessé" tenni a kis virágoskertem.:) Gondolom a kertészetben ilyenkor már palánták vannak kis edényben nem?Vagy mire számítsak?

Köszi!



2012. ápr. 24. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Semmi extra, sima mezei munkás leszel, szedegeted a bokrok alatt az elszáradt faleveleket amit már egy közmunkás nem tud kikotórni a villával a bokor megrongálása hiányában.


Vágod az elszáradt fatőrzseket, darabolod utána őket és nyesed a bokrokat és fákat.

2012. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
47%
nem értem hogyan vettek fel oda ha fogalmad sincs az egészről ,ezért tart itt ez az ország sajnos
2012. ápr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jézus rossz helyre tettem volna fel a kérdésem?! Az otthon-kert témában már rendes összejáró társaság vagyunk akik megosztják egymással a kertben szerzett tapasztalatokat,itt meg mint munkakörről érdeklődöm és le vagyok szólva,hogy hogy vehettek fel egy érettségizett értelmes embert virágokat gondozni?

Csak érdekelt volna ennek az egész témának,mint munkakör mi a menete.

2012. ápr. 24. 19:55
 4/8 anonim válasza:
Nos, tisztázzunk néhány dolgot. Először is, növényeket nem "csinálni" szokás, hanem termeszteni. Másodszor, azokat a "kis edényeket," cserepeknek nevezik. Harmadszor, számíthatsz mindenre: szaporítás, - generatív és vegetatív egyaránt, bár bizonyára tisztában vagy ezen szakkifejezések jelentésével, - termesztőföld összeállítása, öntözés és tápanyagellátás, - hacsak nem automatizált a kertészet, - és a többi, és a többi... De miét jelentkeztél ilyen helyre, ha nincs túl sok fogalmad a dísznövénytermesztésről? Egy ilyen munkahelyen elengedhetetlen egy minimális biológiai, kémiai, entomológiai stb. tudás, a latinról nem is beszélve. Tudod nemzetségek, (mint Pelargonium) fajok, (mint zonale) fajták, (mint például 'Fire Ball') Így lehet kertészetileg levezetni egy olyan közönséges növényt, mint a muskátli. Hát, mindenesetre sok sikert! :)
2012. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ki írta azt,hogy csinálni szokták a növényeket!!!?:D

Úristen ezt a kötekedést!:D Megkeseredett egy ember lehetsz Te.

Nem Én választottam ki Magam a munkakörre,s képzeld ragaszkodtak a személyemhez!:)

Arra meg hogy minek jelentkeztem ilyen munkakörre,csak azt tudom mondani,hogy ne is tudd meg milyen az,amikor az ember már szinte bármit elvállalna,csak legyen keresete.De örülök,ha Te megteheted,hogy csak olyan területekre jelentkezel (ha egyáltalán voltál már ilyen szituációba) amire külön végzettséged van.

Köszönöm.

2012. máj. 17. 10:15
 6/8 anonim válasza:

Félreértettél, nem kötekedésből írtam, egyszerűen csak szemet szúrt. :)

..."ahol az önkormányzat részére Csinálják a virágokat."

Én is dísznövénytermesztőnek tanultam, de sajnos meg kellett szakítanom ez irányú tanulmányaimat. És sajnos nagyon is jól tudom, milyen amikor az ember xy munkára van rászorulva, mert nincs szakmája, vagy ha van is, képtelenség elhelyezkedni benne. Mellesleg számos jelzővel illettek már, de hogy megkeseredett lennék... :D Nem, csak gondoltam közlöm a közlendőmet. :) Mert ugye a "csinál" helyesen termeszt, elvégre állatok esetében sem "csinálásról" beszélünk, hanem tenyésztésről. :) A "kis edény" pedig a cserép. :) Tehát még egyszer: nem kötekedés akart lenni, csak olyan irritáló volt, hogy efféle hétköznapi szavakat nem az elfogadott értelmükben használtál. :)

2012. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én itt elítélem azokat is,akik helyesírási hibákba kötnek bele,vagy egyáltalán megszólják,kijavítják.Mert ez az oldal nem arra van,hogy "közöld a közlendődet" hanem hogy segíts a Másiknak a feltett kérdésére megtalálni a választ.Nem nyelvtanórára vagy fogalmazásbeli eligazításra jelentkeznek be a Kérdezők szerintem.
2012. máj. 17. 11:25
 8/8 anonim válasza:
Csak ismételni tudom önmagam, nem kötekedésképp korrigáltam a fogalmazásod, mindössze rávilágítottam a helyes szóhasználatra. Ha nekem mindenáron feltett szándékom kötekedni, az nem itt kezdődik és nem ebben a hangnemben. :) És nem látom be, miért elítélendő a korrekció, ha az részint a segítségnyújtás tárgykörébe kategorizálható? Természetesen a regisztráltak túlnyomó többsége nem nyelvtani eligazítást vár segítség gyanánt, - többnyire - de ha a későbbiekben a kifejezés javított formáját használja, ez esetben kétség kívül a rámutatás hasznosnak bizonyult. :P
2012. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!