Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért lett divat ez az ész...

Miért lett divat ez az ész nélküli CV küldözgetés?

Figyelt kérdés

Állást keresel,nézed a honlapokat.A legtöbb helyről már ugye eltüntek a "karrier" vagy "állásajánlatok" gombok,mert ők már fejvadásszal dolgoznak,a többinél meg ott van egy email cím és annyi hogy küldd el a CV-det nekik.De hogy MILYEN munkakörre,mennyiért,hánytól hányig,hol arról szó sem esik.Ezt hogy gondolhatják komolyan????A fejvadászok is ugyanígy,mondjuk ők már legalább írnak róla valamit,de az is elégtelen.

Miért alakul ilyen undorító személytelen irányba a világ?Hol vannak a hús-vér emberek akikkel beszélni lehet?És mi az hogy a cégek tesznek szívességet hogy megengedik nekünk hogy ott dolgozhassunk???Tisztelt HR-es emberek hogy is van ez?


2012. ápr. 24. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos én egy munkaközvetítő irodában dolgozom(igaz nem otthon hanem Angliában)

Itt is így megy.Küld be a CV-det,és mi majd intézkedünk.

Az ok egyszerű.

Az irodákba nap mint nap jönnek az igények a cégek felől.

Minden cég akiknek munkaerő ekkl leírja,hogy kit akar,milyen gyakorlattal,milyen iskola végzettséggel,legyen-e jogsija,tudjon-e nyelveket,értsen-e X.gépekhez stb..Mi pedig ezek kérések alapján kiválasszuk a sok CV-ből azokat akik esélyesebbek a munkára.Felhívjuk őket,és összehozzuk a felvételi beszélgetést a céggel.Ott már hús-vér emberekkel kell kommunikálnia.Mi csak közvetítők vagyunk.Velünk a munkavállaló csak akkor találkozik ha a cég jelzi,hogy X.Y nevű ember menjen próba hónapra.Akkor mi is felvesszük a kapcsolatot az illetővel,és velünk köt szerződés.Addig amíg a cég véglegesen át nem veszi a mi alkalmazásunkban áll.

Na ezért kell írni általános CV-t amiben mindent amire azt gondolod,hogy fontos kiemeled.

2012. ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Miért alakul ilyen undorító személytelen irányba a világ?Hol vannak a hús-vér emberek akikkel beszélni lehet?"


Én megértem a HR-eseket, hogy naponta 8 órából 7-et elmebetegekkel beszélgetni megterhelő.

2012. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az elsőnek:Én éltem 5 évet Angliában,ne keverjük,teljesen ég és föld a két ország és a szolgáltatóipar.Angliában mindent kiadnak külön cégeknek,ügynökségeknek,kb a seg.güket nem képesek egyedül megvakarni és túlszabályzott nyavalyás életszemlélet miatt mindent agyonpapíroznak,regisztráció kell mindenhez,így képtelenség elbújni a hatóságok szeme elöl elbújni,képtelenség adózatlan jövedelemhez jutni stb... Ne keverjük ide Angliát.Ez Magyarország,a korrupció és a lopás hazája,itt semminek nincsen gazdája.Igyekezzük majmolni a nyugatot ezekkel a fejvadászcégekkel,az ingatlanügynökségekkel de közben mi nem nyújtunk SEMMI szolgáltatást... mindegy,hosszú téma ez :)


A másodiknak:Figyelj ide,aki nem bírja a stresszt az menjen könyvtárosnak.HR-esnek (vagy nevezzük a magyar nevén,mert olyanja is van:munkaügyesnek)olyan ember menjen,aki igenis meg tud hallgatni 100 hülyét is egy nap.Ráadásul többszörösét keresik egy tanárénak szégyenszemre,azért meg duplán vághatnak jó arcot mindehhez.

2012. ápr. 24. 17:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!