Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Franciaországban munka francia...

Franciaországban munka francia tudás nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Viszont van egy angol felsőfokúm.

Annyi tudok, hogy Je t'aime:-).


2012. ápr. 20. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A zsötem az kevés lesz a melóhoz :-).

Egy esetben igen, akkor lehetséges, ha valami spéci szakterület spéci szakembere vagy (gondolok itt ilyesmire pl. programozó, molekuláris biológus, robottervező mérnök, stb.). Tehát ha egy ilyen munkával egy ottani cégnek nagy hasznot hozol a konyhára, akkor elnézik, hogy nem beszéled a nyelvet, de akkor is elvárják, hogy kezdd el tanulni. Egyszerűbb munkák esetén, amire helyben is akad csomó jelentkező (pincér, takarító, stb.) viszont labdába sem rúghatsz nyelvtudás nélkül. Erre ott van egy csomó gyarmati bevándorló, akik perfekt franciából. Ezt ott élő ismerősök mondták, akik már a 80-as évek óta kint élnek.

Ha valakinek van másmilyen tapasztalata, javítson ki.

2012. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, értem.
2012. ápr. 20. 20:40
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem igazán lehetséges.

A franciák nem nagyon hajlandóak a saját nyelvükön kívül más nyelven megszólalni. Így az angolod semmit nem ér...

2012. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Takarításhoz elég. Van egy ismerősöm, aki 1978. óta kint él, takarít és a mai napig nem beszél franciául. Nem is akar megtanulni.
2012. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek tökéletesen igaza van. Anyám barátnőjének a fia atomfizikus, ő is francia kutatóintézetben dolgozik kizárólag angol nyelvtudással. Ráadásul a franciák hívták ki. De ehhez először le kell valamit tenni az asztalra. Minden egyéb esetben nem árt legalább a hétköznapi nyelvet folyékonyan beszélni.
2012. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem
2012. ápr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A turizmusban viszonylag könnyen el lehet azért helyezkedni nyelvtudás nélkül is. Én is francia cégnél dolgozom, igaz, hogy egy kicsit én már beszéltem franciául, ma már nagyon jól megy a nyelv és vezetői pozicióba is kerültem.
2012. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megkaptam az üzenetedet. Sanos az ismerősöm már néhány éve nyugdíjas és kapcsolatom sincs már vele. Viszont van egy ötletem. Meg kellene találni azt a helyet, ahol a myagyarok minden vasárnap összejönnek. A papjuk is magyar. Én voltam ott korábban kétszer is, de már nem emlékszem a címre. Annak idején még zsebpénzt is adott a pap a turistáknak az erre szánt ellátmányból. Ha megtalálnád őket /Párizsban, valami "A" betűs utcára emlékszem /, biztos segítenének.
2012. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sancimegmondja válasza:
100%

Helló.


Én tudok neked tanácsot adni.Több mint 10 éves tapasztalat után, kipróbáltam szinte mindent:szezonális munkák vendéglátás területen, többször is és több városban is laktam.Mindig máshol,most költözök végleg haza...

Igaz én most elég jól beszélem már a franciát, de mikor kijöttem először nem beszéltem,még angolt sem...

Szóval neked sokkal könnyebb dolgod lenne,+ már nem kell munkavállalási engedély.

Azt tanácsolom, olyan munkaterületen keress, ahol az angol nyelv nagyobb befolyást képez.pl:turizmus,vendéglátás,munkáltató által meghirdetett poszt angol nyelv ismeretével már lehetséges. etc. (sok ilyen van)

ez a Francia munkaügyi központ honlapja:

[link]

De az Eures honlapján kimondottan olyan hirdetések vannak,amik kimondottan külföldieknek is szólnak.

[link]

De ha nem ragaszkodsz hozzá hogy Franciaország legyen,csak pl. Francia környezet, akkor ott van pl.Genf is ahol szinte már elvárt az angol nyelv,pedig ott is Franciát beszélik(vigyázat Genf,Svájc,munkavállalás engedélyhez kötött.)

2016. márc. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sancimegmondja válasza:

És majdnem elfelejtettem,:)


A volt Afrikai gyarmatokból jövőknek szinte lehetetlen tartózkodási engedélyt kapniuk (Titre de séjour).Bejövetelhez is vízum kell nekik,amit gyakorlatilag nem kapnak.Szóval nem konkurencia egy Európából jövő Magyarnak aki szabadon vállalhat munkát és tartózkodhat ....

2016. márc. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!