Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek, legyek öngyilkos?

Mihez kezdjek, legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés

2009ben végeztem az iskolával ,majd sajnos 1év próba után nem sikerült a szakmámban elhelyezkednem(CNC esztergályos) így egy multihoz elmentem dolgozni,ahol majdnem 2éve dolgozok(tam),Besokkoltam a 4műszakba(hetente),abba ahogyan beszéltek velem,ezért felmondtam.Szüleim még nem tudják,de szerintem ki fognak akadni,és csalódottak lesznek.Megélünk a fizetésem nélkül is simán,de ők erőltetnék ezt,hogy én dolgozzak.Nekem nem a munkával van a bajom,hanem az ottani munkával volt.Nem értékelték ha próbáltam dolgozni,kihajthattam a belemet is,de a tipikus "azt a lovat ütik,aki húz" eset volt,és nem bírtam kilépni belőle.Egy alapból rosszabb hangulatú 13órám után felmondtam az akkori piszkálások végett.

Szüleim nem tudják,de félek tőlük,holott valamennyire meg is könnyebbültem,hogy ott hagyhattam őket.De komolyan,mit tegyek,legyek öngyilkos,akasszam fel magam?


2012. ápr. 3. 00:46
1 2
 11/14 yuda ***** válasza:

Ha jól számoltam, akkor huszas éveid elején jársz és emiatt nem túl sok élettapasztalatod van. Nem bűn ez, de még gyűjtened kell.

Sajnos nagyon igaz, amit valaki beírt, hogy kifizetődőbb a főnökkel jóban lenni, mint maga a szorgalmas munka, csak hát nem tud mindenki hízelegni. Bevallom nekem sem áll rá a szám, viselkedésem. Talpnyalónak születni kell, de valóban látom, hogy a főnökök értékelik. Ez van.


Másik gondolatom, hogy aki csendes, elvégzi mindig első szóra, -utána következetesen őt használják ki. Főnökök a kisebb ellenállás felé mennek. Ebben viszont tudsz lépni. Ne legyél túl csendes! Nézd meg, hogy aki többet panaszkodik, mindig előadja a hattyú halálát, ...hogy most ő mennyire kivan, mert sokat dolgozik és folyamatosan mondja -érdekes módon őt is értékelik.


Úgy látod, kicsit színjáték az egész? Valóban az. Sokszor nevetséges, mert mindenki tudja, hogy aki panaszkodik, vagy futtatja magát, még kevesebbet dolgozik, mint a többi, ezek ellenére mégis elismertebb. :D

Érdekes ez a világ és megvannak a játékszabályai.

Nem kell ezt őszintén csinálnod neked sem, játszd el, ők is azt csinálják!

2012. ápr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem meg az a jó tanácsom, hogy lehet, hogy érdemes felmondás előtt a főnök elé állni, és megmondani neki, hogy mi a gondod. (Persze, lehet, hogy megpróbáltad, akkor bocs.) Saját tapasztalatom az, hogy mikor odaálltam a folyton üvöltözős-lehúzós főnököm elé, és közöltem vele, hogy ha azt akarja, hogy itt dolgozzam, kérem, vegyen vissza a stíulusából, mert bár szeretem a munkám, annyira sértő a magatartása, hogy nem bírom elviselni – nagyon meglepődött, és a legjobb fej lett velem attól kezdve, ott is dolgoztam még 7 évig (mint kiderült, elődeim fél évet bírtak maximum). Lehet, hogy ez egyszeri eset, de egy próbát megér hasonló szituban, mert legfeljebb kirugnak – de hát úgyis felmondana az ember, ha nem (ha meg kirugják, tán még végkielégítést is kap).

Persze nekem is aludnom kellett erre egyet, hogy higgadtan, normális hangon bírjam elmondani a mondókámat, de azt hiszem, a főnököm azt értékelte, hogy kiálltam magamért, és szembesíteni mertem olyasmivel, amiért mások is nyafogtak, vagy akár be is szóltak, de emberi hangon sosem mondták meg neki.

2012. ápr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat,még annak a hölgynek is,aki egyből próbált piramis játékba beszervezni.:)

Igen a 20-as éveim elején járok.A kedves főnökömmel beszéltem erről a karácsonyi időszakban,ugyanis akkoriban elgurult éppen a gyógyszere,1-2nap erejéig,nem többre,de vissza vett az arcából.

Az az igazság,hogy az egyik válaszadó írta,hogy haza kell kéreckedni,mondván rosszul vagyok.Sajnos ez a multi kereskedelmi láncoknál nem megy,ott nem nézik,hogy veled mi is van,csak jöjjön a bevétel.

Táppénzel próbálkoztam,sőt még előre szóltam is,hogy el fogok menni,és valós indokom volt,műteni kellett a lábamat.Mint utólag vissza hallottam a kedves főnököm fejét teli tukmálta a legjobb barátnője(egyben munkatársam,aki nagyon kétszínű),hogy azzal a műtéttel már másnap mehettem volna,bár akkor nem tudom miért mondta a sebész,hogy 2 hétig legyek otthon.Biztosan egy 8általánossal rendelkező árufeltöltő jobban ért hozzá.

Fura egy világ ez.

Pedig emlékszem,hogy annak idején mennyire örültem,hogy munkahelyem lett,de most meg átkozom a napot,holott tudom,hogy jó,hogy volt ez nekem.

2012. ápr. 3. 12:49
 14/14 anonim ***** válasza:

sztem is elbasztad kérdező.

én is ott hagytam egy hasonló munkahelyet tavaly, mint te és azóta sem találok magamnak munkahelyet ahova felvennének... nehéz munkahelyet találni ha 0 ismeretséged van

2012. ápr. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!