Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Öngyilkos legyek? (lent)

Öngyilkos legyek? (lent)

Figyelt kérdés
Volt egy állásom, ahol egy ideje már nem kaptam fizetést, mégis dolgoztam, annak reményében hogy majd egyben megkapom. Tévedtem, felmondtam. Lett volna lehetőségem nemrég arra hogy elkerüljek ebből a környezetből és végre boldoguljak az életben. Nem jött össze. Egy kedves családtagom tett keresztbe, és őszintén mondom hogy most már semmit nem remélek az élettől. Soha nem fogok kimászni már abból a sz*rból amiben vagyok (a meg nem kapott fizetések miatt) és nem sokat remélek már az élettől. Segítséget nem kérek senkitől, ennek két oka van: mert nem segítene senki, és mert én nem is akartam soha senki segítségére rászorulni. Így jártam... Hozzáteszem hogy mindent a saját családomnak köszönhetek.
2011. nov. 17. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A ki nem fizetett béred esetében a következőket tenném.Feltételezem hogy nem te vagy az egyetlen akinek nem fizették ki a bérét.Keresd fel a többieket és indítsatok pert a béretek kifizetése céljából a munkaügyi bíróságon..Akár egyedül is feljelentheted.A cégnek jobban megfogja érni,hogy peren kívül kifizessen téged,mert ha perre viszed tuti nyerő vagy,és akkor többet kell fizetnie mit pár hónap bér..

Ha el akarsz a környékről költözködni,akkor tedd meg a kelő lépéseket,de ne gyárts okokat hogy ki miatt nem tudtál lépni..A saját életedet alakítsd te magad,és ne hagyd hogy a családod irányítson..Amint a magad ura leszel,minden helyre fog jönni..

2011. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem kell beszarni.

Kb egy hete az en fejem folott is osszecsapott a szar, de most mar viszonylag oke es tudom,h kesobb lesz jobb is.

Ilyenkor mikor el van keseredve az ember egy egyszeru dolog is le tudja epiteni.

2011. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én voltam az egyetlen aki nem kapta meg a bérét... Be voltam jelentve, és annyi tisztesség van bennem hogy a saját apámat (aki hivatalosan is a főnököm) nem jelentem be. akármilyen szar ember...
2011. nov. 17. 11:24
 4/12 A kérdező kommentje:
nem jelentem fel*. bocsi az elírásért
2011. nov. 17. 11:25
 5/12 anonim ***** válasza:
szép kis család lehet.
2011. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

pedig ha szar ember, akkor simán megtehetnéd. szerintem.

az öngyilkosság megint menekülés lenne.


próbálj függetlenedni.

2011. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy az apád a főnököd!

Akkor meg végképp nem értem mi a gond!

Írod hogy nem tisztességes dolog a sahját apádat beperelni.Miért az igen hogy nem fizeti ki a lányát/fiát???

Akkor ne legyél nyuszika.Állj elé,és követeled a jogos béredet.Mond meg,hogy nem tartod fer dolognak hogy nem fizetett ki,és mivel üzletben nincs rokon,nincs barát így ha nem fizet ki bepereled..


Nem tudom miért de egyre jobban úgy érzem,hogy a történet nem teljes..Hogy te még mindig a szüleiddel élsz,és ők még most is úgy kezelnek mintha tizenéves lennél..Állj a sarkadra..

2011. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most, hogy felmondtál, lehetőséged van más munkahelyen, más munkát keresni, és a munkabéredhez hozzájutni.

A faterral nem célszerű összekülönbözni, mert akkor nem vagy kitéve annak, hogy esetleg kénytelen legyél el is költözni, mert akkor már nehezebben tudnál a keresetedből megtakarítani.

Ésszel, okosan irányítsd a dolgaidat, és mire lesz egy kis tartalékod ahhoz, hogy továbblépj, akkorra majd az is kialakul, hogy hova, merre.

Fel a fejjel, lesz ez még jobb is!

2011. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez a lehetőség csak most van. sneki nem fog rám várni hogy végre neki dolgozzak. egy nagyon kedves ismerősöm ajánlott egy munkát hogy segítsen, mert tényleg nagyon jóba vagyunk. De ez erkölcsi dolog hogy beperelem az apámat vagy sem. akár hogy viselkedik nem perelhetem be. rosszul érezném magam ha megtenném. Nem rajongok érte, de felnevelt, munkát ajánlott, tisztességgel dolgoztam neki, volt olyan hogy reggel 7től este 9ig betonsimítógéppel dolgoztam magamba kb minusz 3 fokba, mert egyszerűen senki nem értett a géphez, és ez rossz szavam nem volt utána. nem követelőztem, csak a béremet szerettem volna megkapni hogy a dolgaimat rendezhessem. de hát nem lehet mindenki boldog. és csak azt sajnálom hogy erre a sorsra jutottam, mert annak idején minden hozzám közel álló tanárom arra kért, hogy használjam ki a tehetségemet mert sokra vihetem még az életben. sokmindenhez értem, segítőkész vagyok minden esetben és ez érte a hála... vasárnap is kellett dolgoznom, és egy rossz szót nem kértem. így alakultak a dolgok, de őszintén mondom hogy rám minden esetben számíthatott minden családtagom, de tovább megyek... mindenki aki hozzám fordult segítségért. soha nem voltam visszautasító és mégis ráfaragtam. minden jót nektek. sziasztok...
2011. nov. 17. 13:09
 10/12 anonim ***** válasza:

11,39 vagyok!

Egy szóval sem mondtam, hogy jelentsd fel a papát. Azt sem gondolom (a mai világban), hogy bármeddig is várnak valakire egy munkahelyen.

Azt mondtam, ha már megtetted az első lépést, és felmondtál, itt a lehetőséged a további lépések megtételére. Legalábbis keresni egy másik munkahelyet, és a papával nem összeveszni, hogy lehetőséged maradjon otthon lakni és a másik munkahelyen megkeresett pénzedből takarékoskodni.

Én tudom, hogy nagyon rosszul esik, ami történt, persze az is elképzelhető, hogy a papa azt várja, mikor leszel annyira felnőtt, hogy ki mersz állni a saját érdekeidért.

Azért egy vacsi mellett, szépen, óvatosan lehet, hogy rákérdeznék, hogy a te béredet mikorra ütemezte kifizetni.

2011. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!