Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik dolgoztak már diákmunkát?

Akik dolgoztak már diákmunkát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos mostanában anyáéknak folyamatosan késik a fizetése és amúgy sem keresnek túl sokat, viszont én elég sok pénzt "elviszek" a sulim miatt, és szeretnék nekik besegíteni, de még soha életemben nem dolgoztam diákmunkát és ezzel kapcsolatosan szeretnék pár kérdést feltenni, aki tud nekem válaszolni légyszi írjon! Szóval, amikor a diákmunkás irodába mentetek, akkor miket kértek ott? (ilyen kérdéseket nem tettek fel vagy valami?) illetve elnavigáltak utána titeket a munkahelyre, vagy megadták a címet és találd meg magadtól? a megadott címen vártak rátok, vagy ti kerestétek az emberkét? előtte a munkát elmagyarázzák, megmutatják? a többi diákkal beszéltetek, vagy "ismerkedtetek"? mosdót, meg ilyen helyeket megmutatták? kajaszünetet tartottatok, illetve szabad?

Tudom elég idióta kérdések, de én most fogok életemben először dolgozni és szeretnék besegíteni otthon, így remélem kapok választ!

Előre is köszönöm!



2012. márc. 30. 20:42
 1/10 anonim válasza:
66%
Korod?
2012. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
76%
Én mondjuk ásni mentem meg stb.. :D de elég jól kerestem. Csak ugye nem mindegy Kor/ Nem se..
2012. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
de hol akarsz dolgozni?én mekiben voltam sokáig nagyon szerettem!!
2012. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

ezek tényleg idióta kérdések :D

de nem kell félni, ha akarod, bele fogsz jönni

de amit tudok mondani, hogy ki kell nyitnod a szádat, ha akarsz valamit

igen, amúgy az ilyen helyeken is lehet enni, nem vagy láncra verve :)

2012. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
67%

Szia! Hát jó sok kérdésed van. :D Diákszövetkezet irodájában kitöltöttem a belépési nyilatkozatot, és annyit kérdeztek, hogy mikor érnék rá, melyik munka érdekel, ennyi.

Mikor volt munka, akkor telón kerestek, megadták a címet, elmondták, hogy jutok el az adott helyre. Szerencsére több diák is volt ott, ők segítettek, mi merre van, meg a munkában is. Szünet van persze, mindenhol. Bár Tescoban nálunk úgy ment, hogy 8 és fél órát dolgoztunk, tehát a fél órás kaja szüntet bedolgoztuk, mégis összesen 10percre engedtek ki.

2012. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én jelentkeztem diákmunka közvetítőkhöz, de hiába nem adtak munkát, majd magam kerestem munkát és nagyon hamar találtam, biciklis fagyi árus voltam egész nyáron, nagyon szerettem csinálni sok embert megismertem ekkor.


Ha csaj vagy akkor még most idejében keress fel fagyizókat nyárára szoktak felvenni diákokat

2012. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én rengeteget dolgoztam így, és igazából ez ügyintéző függő, hogy ki mennyire segítőkész.

na meg hogy mennyire pontos az infójuk, mert nem egyszer volt, hogy félre informáltak, és rossz helyre küldtek, meg nem is azt kellet csinálni, amit mondtak.

A másik meg ők nem fognak téged hívni!!! Neked kell őket! Főleg, hogy kezdő vagy.

2012. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a szövetkezethez. Ott először egy "jelentkezési lapot" fognak veled kitöltetni, de ezzel szinte semmire nem fogsz menni, mert úgyse hívnak fel (legalábbis nekem ez a tapasztalatom).

Jobb esetben rögtön regisztrálnak, ekkor kérik majd a személyidet, diákodat, lakcímedet, adószámodat, egy bankszámlaszámot, és egy iskolalátogatásit. Belépéskor általában 1000 forint tagsági-díjat kérhetnek (bár a MelóDiák 3ezret kér nálunk..), amit levonnak az első fizetésedből. Munkától függően elküldhetnek tüdőszűrőre, valamint üzemorvoshoz, melynek eredményeit egy egészségügyi kiskönyvbe írják majd bele. Ezt te veszed meg papírboltban.

Én eddig összesen 10 helyen dolgoztam, jelenleg háromra járok felváltva. Mindenhol más volt a szokás: valahova a diákszövetkezetesek vittek el, valamelyiknél csak a címet mondták meg, de olyan is volt, hogy csak a munkahely nevét mondták meg,semmi mást, ez eléggé változó.

Ha számomra új helyre megyek, mindig fél-háromnegyed órával előbb odamegyek, hogy oda is találjak, útbaigazítást kérjek stb. Nyugodtan kérdezz az ott dolgozóktól, segíteni fognak elnavigálni! Valaki bunkó lesz, de hol nincsenek bunkó munkatársak? :) Elmondják mit kell csinálni, de mindig megmondják, hogy kit keress ,ha elakadsz. Ha nem mondják meg, feltétlenül kérdezz rá!

Sok másik diákkal ismerkedtem meg így. Mosdót mindig valami ott dolgozótól kérdeztem meg, kajaszünet a munkahely beosztása szerint, de erről is kapsz (legalábbis kapnod kell) tájékoztatást.

Mikor odaérsz munkába, ne felejtsd el bírni magad a "jelenléti ívbe" , és kifele jövet is.

Hmm...Hirtelen azt hiszem ennyi.

Nálam ezek voltak az elmúlt 4 évben, ezeket tapasztaltam. Lehet, nálad máshogy lesz, de a lényeg, hogy kérdezz-kérdezz-kérdezz, ha valamiben nem vagy biztos!

Ha van még kérdésed, akár privátot is írhatsz, ha gondolod!

Sok sikert!

20l

2012. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmész beiratkozol, jelentkezel egy neked tetsző munkára, mondják mikor lehet menni vagy kérdezik mikor érsz rá, mely napokon, milyen hosszú távra. Kapsz papírt a címről, illetve ahol én vagyok még segítséget is írnak hogy melyik busszal stb. De megkérdezed merre és nem szedik le a fejed. Rendes munkánál se és itt se várnak téged, kivéve ha nem egy bizonyos helyen van megbeszélve a találka ahonnan együtt mentek oda vagy ilyesmi..mint minden munkát, elmagyarázzák persze hogy mit kell különben bárki menne oda csak állna és nézne hogy most mit kéne csinálni :D 8-12 órás melónál van kajaszünet, de ez kb mindenhol máshogy van. Általában azért ha valaki mellett leszek vagy közelembe lesznek emberek, akkor köszönök bemutatkozok, esetleg ha olyanom van akkor elkezdek beszélgetni vagy kérdezni hogy na először vagy itt vagy akármit. De f8főleg reggeli melóknál) inkább csak csinálom a dolgom és nem szólok senkihez. Asszem általában azt is mondják merre van a mosdó, de kb mindig elfelejtem mert csak mutogatják h "arra van a mosdó, forduljatok balra"...szóval mindig megkérdeztem valakit hogy merre is van :D Én is hasonlóan idegeskedtem az elő alkalmaknál, de idővel belejöttem és nem paráztam annyit.

Sok sikert!

2012. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát elvileg már munkát kapok, vagyis telefonon megbeszéltük, csak be kell mennem aláírni a munkáltatói szerződést, meg megbeszélni a dolgokat(csak féltem, hogy kérdeznek valami mást is...)

2012. márc. 30. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!