Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is hallottátok, hogy...

Ti is hallottátok, hogy ingyen kell dolgozni?

Figyelt kérdés

Azoknak, akik jelenleg bérpótló juttatásban részesülnek, ezután csak fizikai munkát tudnak adni (utcaseprés) vagy akiknek magasabb végzettségük van, érettségi, felsőfokú, diploma, azokat ingyen behívhatják iskolába/hivatalokba dolgozni.

Én eddig közcélúként dolgoztam egy hivatalban (már 4x visszahívtak, elégedettek voltak velem. Először 6 hónapot voltam 6 órában, majd 8 hónapot, 6 órában, utolsó két alkalommal pedig 6-6 hónapot 8-8 órában. Idén is vissza akartak venni 1 évre 8 órában, de jött a döbbenet, hogy nem tudnak fizetni érte..csak önkéntesként tudok visszamenni.


2012. márc. 7. 11:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

"Csak az a baj, hogy az ember amikor dolgozik, örül, hogy meg tud élni abból a szutyok összegből, amit fizetés gyanánt kap, és ki tudja fizetni a rezsit, kaját stb.."


Ez is benne van abban, amit írtam.

Olyan munkát kell szerezni, ami legalább a további előrelépéshez ugródeszkául szolgál.

Én például ügyintéző vagyok, pedig a végzettségem ennél magasabb szintű munkákra, és magasabb szintű munkakörökre is jogosít. De nincs. Úgyhogy ezt csinálom.


Nekem szerencsémre a családi helyzetem lehetővé teszi, hogy ezt kiegészítsem. Nekem igen, van akinek meg nem. Van, aki online pókerrel, vagy másodállással, ésatöbbi. Tökmindegy.


Azt kéne megérteni, hogy a szocializmus elmúlt. Nincs már.

Az állam nem fog segíteni, legfeljebb ilyen jelképes, 22-40ezer forintos juttatásokkal. Tökmindegy, milyen kormány jön, nincsen már rá pénz. NEKED kell magad olyan helyzetbe hozni, hogy igény legyen a munkádra. Vagy kellett volna, ameddig tanultál.


Igen, olyan is van, hogy nincs kiút egy helyzetből. Nyilván a hajléktalanok az aluljáróban se jókedvükből vannak ott, az is egy út.

Nyilván az a legfőbb cél mindenkinek, hogy ezt elkerülje.

De ez is egy lehetséges út, ha ő maga nem tesz ez ellen minden erejével.


Semmi kormány nem fog ez ellen levédeni ebben a rendszerben.

2012. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%

8:

Nem nagyon találsz olyan tanfolyamot, amit ha elvégzel, akkor abban a szakmában el tudsz helyezkedni, ha az eredeti szakmádban kivágnak, és nem találsz munkát. Ugyanez a helyzet az első szakmával is, gyakorlat nélkül szinte lehetetlen munkát találni, jónak mondott szakmákra(pl. informatikus) is igaz ez.

2012. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

Honnan veszed?


Van egy csomó diplomára épülő phd képzés, szakirányú továbbképzés, és a többi. Ezeket mind lehet csinálni a munka mellett, hogy vonzó legyél, kitűnjél a többi egységsugarú végzett közül, és neked mellé még szakmai tapasztalatod is legyen. Meg nyelvtudást is lehet fejleszteni, mikor van pénz.


Ja, hogy a munkaügyi központ által ajánlott képzésekre nincs kereslet? Hát arra nincs, arra aztán nincs!

Meg pályakezdő diplomásra sincs kereslet.

Ez van, ezzel jár a diplomagyár, hogy lassan mindenkinek van valamilyen kamu diplomája kommunikáció szakon, ezért se az, se ennek következtében az érettségi nem ér semmit, és nem lehet elhelyezkedni se vele.


Ezért örül, és nem tüntet az államilag támogatott felsőoktatási keretszámok csökkentése miatt az, akinek van esze.


Mégegyszer:

Szakmailag továbbfejlődni akkor kell, mikor van már munkahelyed meg megélhetésed. Ott is lehetnek támogatott képzések, vagy fizetheted a munkabéredből.


Arra várni, hogy az állam rakjon ilyet alád, dőreség. Nem fog.

Ez ellen lehet hepciáskodni, lehet lázadni, de akkor se fog. Se nem fog neked munkahelyet adni olyan végzettséggel, amire nincs kereslet, legfeljebb közmunkát 47ezerért.


Csak te tudod olyan helyzetbe hozni magad, hogy ne a közmunka köröket fussad.


Emiatt lehet, hogy 10 éve kellett volna tenned (mikor otthagytad az iskolát), lehet, hogy pont most tudsz tenni (mert állásod van, és lehetőséged van képezni magad), vagy lehet, hogy csak a jövőben, vagy sohase tudsz tenni (mert ilyen is van, ahogy gyógyíthatatlan betegségek is vannak).


Ezt a saját helyzetedre levetíteni csak te tudod. De az állam biztos nem fogja helyetted megoldani, az legfeljebb abban segít, hogyha a csöves szintre leküzdötted magad, akkor onnan segítsen valahogy felállni. Mert ahhoz képest a 28 ezer forint is nagy pénz.

2012. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
13%
Előtte hány hónapig kaptad a segélyt úgy hogy nem kellett dolgozni?
2012. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

13:

"Honnan veszed?

Van egy csomó diplomára épülő phd képzés, szakirányú továbbképzés, és a többi."


Ez remélem vicc.

2012. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
38%

Ráadásul az alapfelállás is téves, miszerint bárkinek is feladata lenne, hogy munkát adjon másoknak.


"Nincs munka" - persze, nem nagyon van. Neked kell teremteni. Ha nem tudsz, akkor kell elmenni másoknak dolgozni (akik tudnak teremteni). Ha nem látod, az életben, hogy másoknak mire van szüksége, akkor csak alkalmazott lehetsz. Vagy az sem.

2012. márc. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

13:

15-ös is én voltam, de most jobban kifejtem.


Akkora baromságokat hordasz össze, ráadásul önmagadnak is ellentmondasz, pl.:


"Van egy csomó diplomára épülő phd képzés, szakirányú továbbképzés, és a többi. "


"Ez van, ezzel jár a diplomagyár, hogy lassan mindenkinek van valamilyen kamu diplomája kommunikáció szakon, ezért se az, se ennek következtében az érettségi nem ér semmit, és nem lehet elhelyezkedni se vele. "


Szerinted aki megfogadja a tanácsodat, és nem megy egyetemre, az majd hogyan csinál PHD-t vagy szakirányú továbbképzést?


A szakirányú továbbképzés pedig ugyanolyan vicc kategória, mint az alapképzések 90%-a, beleértve az informatikus képzés egészét is(ami nem vicc: orvos, villamosmérnök, gépészmérnök, gyógyszerész). A PHD meg a versenyszférában totál érdektelen, annak kell, aki egyetemi oktató-kutató szeretne lenni, de éppen az előbb írtad, hogy azt a szférát tök jogosan leépítik.


"Ezért örül, és nem tüntet az államilag támogatott felsőoktatási keretszámok csökkentése miatt az, akinek van esze. "


Akinek van esze, az az átgondolatlanság és az aránytalanság miatt nem örül neki, egy ésszerű, arányos csökkentésnek viszont örülne.


"Mégegyszer:

Szakmailag továbbfejlődni akkor kell, mikor van már munkahelyed meg megélhetésed. Ott is lehetnek támogatott képzések, vagy fizetheted a munkabéredből. "


Egyrészt képzést nagyon kevés munkahely támogat, másrészt mint írtam, nem nagyon van olyan képzés, ami bármit is érne, a munkatapasztalat az, ami ér valamit. Na de mit csinál az, akinek hirtelen a szakmájában van nagy leépítés?


És akkor arról még nem is beszéltem, hogy mindenki ugat, túl sok a diplomás, eközben a saját gyerekéből mindenki diplomást akar. Nem kicsit álszent ez a hozzáállás. A tehetősebbek meg most örülnek, hogy a sok csóró gyereke nem fogja veszélyeztetni az ő gyerekeiket. Nem ártana megnézni, hogy a szakmunkásképzős vagy technikumos szakmák hogy fizetnek. Elmondom, az esetek 95%-ában a garantált bérminimumot kapják, de örülnek, ha van állásuk, mert hatalmas a munkanélküliség. Nyilván vannak a mutyiszerelők, na ők sokat keresnek, mert nem nagyon adóznak, de ők egy kisebbség, és ehhez több évtized munkája kell, hogy kiépítsék az ügyfélkörüket.


"Se nem fog neked munkahelyet adni olyan végzettséggel, amire nincs kereslet, legfeljebb közmunkát 47ezerért. "


Végzettségre soha senki nem fizet, még a legjobb végzettségekre sem. Szakmai tapasztalatra, arra igen. Ráadásul a kérdező pont azért panaszkodott, mert a 47 ezret sem kapja meg.


""Nincs munka" - persze, nem nagyon van. Neked kell teremteni. Ha nem tudsz, akkor kell elmenni másoknak dolgozni (akik tudnak teremteni). Ha nem látod, az életben, hogy másoknak mire van szüksége, akkor csak alkalmazott lehetsz. Vagy az sem."


Megint ugyanaz az elitista baromság. Az, hogy nincs munka, nem csak azt jelenti, hogy konkrétan az állásajánlat kevés, hanem azt, hogy elvégzendő megfizetett munka kevés, tehát ha vállalkozásba kezdesz, ugyanúgy rosszak az esélyek. Nyilván jó ötlettel, szerencsével és jó megvalósítással lehet valaki sikeres vállalkozó, de bárkiből nem lehet, hiszen az indolú vállalkozások többsége sikertelen lesz. Megint a győztes futó esete a többiekkel...


És hogy mi a megoldás? Hát én sem pártolom a szociális háló erősítését. A közmunka program alapvetően jó dolog, de nem alternatíva sok embernek, mert nem lehet megélni belőle. Meg lehet nézni az NFSZ oldalát, rengeteg munkát hirdetnek közalkalmazotti jogviszonyban, magáncégek is, ebből sok jó nem fog kisülni. Az lenne a korrekt, hogy közalkalmazottként 8 órás munkaviszonyban a minimálbér lenne kifizetve. Hogy miért? Mert így tényleg belépést jelentene a munka világába sokaknak, nyilván főleg falunk akik azelőtt segélyt kaptak, nem csak a segélyből éltek, a legtöbbnek volt valami mellékes feketén(jó esetben alkalmi munkák, rossz esetben lopás), a jelenlegi formájában a közmunkaprogram ezzel sem veszi fel a versenyt.

2012. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
65%
eddig is ingyen dolgoztam..........
2012. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ingyen- hát mindjárt "eldobom" magam-

És ez törvényes? nem hinném

2014. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért nem ellenőrzik jobban a cégeket

Legalább a "minimálbért" kéne megadniuk

2014. jan. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!