Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is hallottátok, hogy...

Ti is hallottátok, hogy ingyen kell dolgozni?

Figyelt kérdés

Azoknak, akik jelenleg bérpótló juttatásban részesülnek, ezután csak fizikai munkát tudnak adni (utcaseprés) vagy akiknek magasabb végzettségük van, érettségi, felsőfokú, diploma, azokat ingyen behívhatják iskolába/hivatalokba dolgozni.

Én eddig közcélúként dolgoztam egy hivatalban (már 4x visszahívtak, elégedettek voltak velem. Először 6 hónapot voltam 6 órában, majd 8 hónapot, 6 órában, utolsó két alkalommal pedig 6-6 hónapot 8-8 órában. Idén is vissza akartak venni 1 évre 8 órában, de jött a döbbenet, hogy nem tudnak fizetni érte..csak önkéntesként tudok visszamenni.


2012. márc. 7. 11:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Ez a munkahelyteremtés?

Hol teremtettek új munkahelyeket Orbánék az országban? Mondják meg és megyek oda!

2012. márc. 7. 12:01
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Ingyen kell dolgozni? És mi van akkor ha nem dolgozol ingyen? Akkor megvonják a segélyt?
2012. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

Ha segélyt kapsz,akkor nem dolgozol ingyen,hiszen a segélyed a fizetséged.

Ha meg arra kérnek,hogy önkéntesként dolgozz akkor lehet nemet mondani.

2012. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, akkor törölnek a rendszerből.

A vicc csak az, hogy még az utazási költséget sem térítik, tavaly sem térítették, de akkor azért meg tudta az ember venni azt a 6745 ft-os havi bérletet, mert kapott valami éhbért.


Azért vicc ez a kormány...

2012. márc. 7. 12:31
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem hívhatják be ingyen dolgozni.

Felajánlhatják az önkéntes munkát (hogy meglegyen a 30 nap a következő elbírálásig), de nem kötelező elfogadni.

Ha nem fogadod el, nem törölnek a rendszerből és nem vonják meg a segélyt.

A közmunka az, amit ha felajánlanak és nem fogadod el, akkor megvonják a segélyt.

Nemcsak fizikai munkát tudnak adni, de drasztikusan lecsökkentették a nem termelő munkalehetőségeket a közmunka programban. Azért, mert sok önkormányzatnál visszaéltek vele. Az alkalmazottak mellé felvettek több közcélút, akikre tulajdonképen nem is lett volna szükség (simán el tudták volna nélkülük is végezni a munkát az alkalmazottak), viszont a segélyből összegszerűen nagyobb részt kell az önkormányzatnak állnia, mint a közfoglalkoztatásból. Most megszigorították a a feltételeket, pályázatot kell benyújtani a közfoglalkoztatásra és megfelelő ok kell, hogy az adott munkakörre kapjanak közfoglalkoztatási támogatást.

2012. márc. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

"Azért vicc ez a kormány..."


Miért? Az előzőek jobbak voltak? Nem! Nem állandóan másokat kell szidni a saját tehetetlenséged miatt. Én eddig akármilyen kormány volt, mindig megtaláltam a megoldást az életem nehéz szakaszaiban is. Persze ha én is másokkal, meg mindenféle hőbörgésekkel foglalkoztam volna, akkor ma én is olyan lennék, mint ti. Itt a fórumon is látszik az, hogy aki bármi építő jellegűt ír, segítő szándékkal, az le lesz pontozva, bezzeg aki mindenért nyavalyog, rinyál, de nem tesz semmit a jövőéért, azt meg felpontozzák. Hát ezért nem megy az ország semmire. Én is dolgoztam már gyárban folyamatos műszakban, söpörtem utcát, pucoltam mások után a sz*rt, de mégsem panaszkodtam, hanem előre tekintettem és láss csodát, mégis minden kormány alatt megéltem.

2012. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

6:

A szövegeddel az a baj, hogy egyszerűen az a helyzet, hogy kevesebb a munkahely, mint az aktív korú, tehát ha mondjuk az ilyen szövegek hatására az összes munkanélküli összekapja magát, akkor is ugyanannyi, jó talán kicsit kevesebb munkanélküli lesz.


Egy fórumon egyik kommentelő nagyon jót írt, ez a szövegelés olyan, mint mikor a futóverseny első helyezettje leosztja a többit, hogy látjátok, ti nem edzettetek elég jól.

2012. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

"A szövegeddel az a baj, hogy egyszerűen az a helyzet, hogy kevesebb a munkahely, mint az aktív korú"


Mindig is így volt, és ha nem jön vissza a kommunizmus, akkor így is lesz.

Én a Gyurcsány kormány alatt voltam munkanélküli egy évig, pedig nem 8 általánosom van, hanem egyetemi végzettségem.


Abban teljesen igaza van a válaszolónak, hogy ez ellen úgy tudsz a legjobban védekezni, hogyha piacképes, keresett végzettséget (meg nyelvtudást) szerzel. Akkor tökmindegy, ki van kormányon, te keresett leszel.


JA! ÉS EZT NEM AKKOR KELL CSINÁLNI, MIUTÁN KIRÚGNAK A MUNKAHELYEDRŐL, ÉS NINCS PÉNZED!


Lehet, hogy vicces, de ezt AKKOR KELL, MIKOR VAN MUNKÁD, és a keresetedből tudsz áldozni arra is, hogy továbbképezd magad. Meg AKKOR KELL PÉNZT FÉLRETENNI IS, MIKOR VAN MIBŐL!


Miután kirúgtak, és aztán kezdesz gondolkodni azon, hogy most mit csinálj egy érettségivel meg magyar nyelvtudással, úgy, hogy a megélhetésre sincs pénz.. akkor már késő.


Lehet, hogy nem fog tetszeni, de akkor már a legodaillőbb válasz az, hogy : SEMMIT.

2012. márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

Csak az a baj, hogy az ember amikor dolgozik, örül, hogy meg tud élni abból a szutyok összegből, amit fizetés gyanánt kap, és ki tudja fizetni a rezsit, kaját stb..

Nem mindenki keres annyit, hogy 200-300 ezer ft-os tanfolyamokra járogathasson hobbiból, vagy félmilliós felsőoktatási intézményben tanuljon. Ugyanis ha valakinek már van 1 diplomája, a második már nem ingyenes, akármilyen lángelme is az illető.


Amúgy az előző kormány annyiból volt jobb, hogy akkor legalább 1 ember jól járt a közmunkával, mert 1 évig dolgozhatott minimálbérért, manapság meg 4 órában foglalkoztatnak és heti lebontásban kapod a pénzedet, van, hogy 1 hétre 2500 ft-ot, van, hogy 5000 ft-ot. Így növelték meg a munkahelyek számát, papíron több ember lett rabszolga.

2012. márc. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Én egyáltalán nem tartom rossznak, hogy közmunkát is kell végezni a bérpótló juttatásokért, nem csak úgy alanyi jogon járnak. Fogd fel úgy, hogy nem segélyt kapsz az államtól, hanem ad némi közmunkát, amíg nem találsz állást.

A hivatal, ahol eddig dolgoztál, az nem közmunka, hanem közcélú, teljesen más tészta, nyugodtan visszautasíthatod. Egyszerűen az állam már nem fizet nekik utánad, náluk nincs a béredre keret, ezért mondták, hogy mehetsz, ha akarsz, de önkéntesként. Ez nem közmunka, nem kell elfogadnod, egyáltalán nem érinti a bérpótló és egyéb juttatásaidat.

2012. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!