Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki ismeri ezt a bedolgozói...

Ki ismeri ezt a bedolgozói céget? Átverés?

Figyelt kérdés
Nézelődök néha ilyen otthon végezhetős munkákat, és most találtam egy workshop.extra kft féleséget, vannak itt ilyen reklámáruk szerelése, stb bedolgozás. Leírás alapján egész jónak tűnik, na De ott a végén pl 1.700 regisztrációs díjat befizetni, amit ugye első fizetésnél vissza adnak. De én nagyon nem szeretem ezt a fizetgetőset, mert ezek mind átverések. Szerintetek is? Meg az egyikhez pl erkölcsi bizonyítvány is kell, na ez is vagy 3.000 Ft.
2012. febr. 9. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy bedőlj neki! Ezek abból élnek, hogy a "regisztrációs díj" címen beszedett pénzből élnek! Hiába az erkölcsi bizonyítvány.. Nem szabad bedőlni nekik.
2012. febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Igen, én is sejtettem, hogy átverés. Általába amik ilyen fizetősek rögtön figyelmen kívül is hagyom, de gondoltam rákérdezek, hátha mégse. :)

2012. febr. 9. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hűha... Ezt aztán jól leírtam, csak most látom, bocsánat! :)

Szóval igen, átverések ezek mind. Legalábbis nem találkoztam még valós otthoni munkával..

2012. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos én se..
2012. febr. 9. 10:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is "jelentkeztem" egy ilyen bedolgozó munkára.Kaptam egy tájékoztató mailt,hogy mi mindent csinálhatok,ha sikeres a próbamunkám,ők 5700 ft-ot kérnek,amit állítólag visszafizetnek,ha nem sikerül a próbamunka,és 19000 ft bért,ha sikerül.Egy hölgy neve áll a levél alján,és csak,annyi hogy ügyintéző.Erre föl írtam egy szép választ,bemásolom:


Tisztelt Hxxxxx Szxxxxx!

A tájékoztatását megkaptam és figyelmesen elolvastam.Sajnos korábbi tapasztalataim azt mutatják,hogy az ehhez hasonló hirdetések csalások és a próbacsomag megvásárlását,vagy az összeg elutalását követően képtelenség elérni a munkát hirdető személy(eke)t.

Nagyon szívesen csinálnék ilyen jellegű munkát,de még ha etikátlannak vélik is kijelentésemet,akkor is ragaszkodom hozzá,hogy szíveskedjenek egy cégnevet közölni,mely alapján informálódhatok a munkát kínáló cég jelenlegi helyzetéről (nem folyik e ellene csődeljárás);valamint a cég bélyegzőjével és egy illetékes vezetőjének aláírásával (pl.:humán erőforrás vezető)ellátott hivatalos papírt,melyben rögzítik,hogy sikertelen próbamunka esetén a csomag ára (mely ez esetben 5700 Huf) visszafizetésre kerül a részemre és sikeres próbamunka esetén (amiért állításuk szerint 19000 Huf-ot fizetnek) az azért járó bért x hónap y napjáig részemre kiutalják.

Ha ezeket az információkat illetve egy fent említetthez hasonló papírt elküldenek postai úton (0000, xxxxx,yyyyy utca 1.)Akkor én már utalom is a próbacsomag árát.Ellenkező esetben számíthatnak rá,hogy csalás gyanúja miatt bejelentést fogok tenni az illetékes hatóságnál.

Tisztelettel:Kxxxxx Vxxxxxxx

xxxxxx,2012.02.14.


Nah,kiváncsi vagyok erre milyen válasz érkezik :D

Szerintem eltűnik a hölgyemény,mint a kámfor.De jól esett végre megmondani a véleményem,mert már néha az idegbaj kerülget,hogy az amúgy is anyagi gondokkal küszködő munkát kereső kisemberekről az utolsó bőrt is lenyúzzák.

Szép napot!

2012. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ne utaljatok Neki semmi pénzt, mert már előzetes letartóztatásban van az emberke, már voltunk a rendőrségen, (Ők kerestek meg minket), bár mi hagytuk, mert 1700.-ft nem ér annyit, ami az egész üggyel járna...(tanúskodás, bíróságra járás) Egyébként meg hamar elkapták, kb. 200 embert csapolt csak meg. A lényeg vigyázni az ilyen hirdetésekkel!!!
2012. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én még nem kerültem ilyen helyzetben, de az utolsó hozzászólóhoz szolnék, hogy miért nem tanúskodtatok? Így megfognak mindent úszni. Nagyon sokan itt rontják el, hogy nem tanúskodnak és így a végén már nem lesz miért vádat emelni és elengedik Őt/Őket. Szerintem az 1700 forint is sok pénzt. Vagy nem jól gondolom?
2012. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!