Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az önéletrajzban fel kell...

Ha az önéletrajzban fel kell tüntetni a megpályázott pozíciót is, azt hova írjam?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 21:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

7.-es vagyok, szerintem meg igenis személyes adatokat kell beleírni, telefon szám, e-mail cím, jelenlegi lakóhely, elérhetőség ez is személyes adat, ezek kellenek nem mindenki rögtön e-mailben értesít valakinek lehet hogy kényelmes a telefon, ezt senki nem tudhatja.


Én nem végeztem diákmunkát mert 16-17 évessen kikerültem a nappali tagozatból és nem végezhettem, helyette feketén dolgoztam, és tanultam melette, kiemelkedő eredménnyel a tanáraim mindig dicsértek, de oklevelet nem kaptam sose, vannak ilyen esetek is, nem mindenkinek van diplomája, tudod nem mindenkinek van annyi lehetősége mint a nagytöbbségnek

de ha valaki tud tippet a kikozmetikázására azt szívessen várom:)


kérdező! én már válaszoltam neked:) Sok szerencsét kívánok

2012. febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Összekevered az elnevezéseket :)

A személyes adataid azok, amik téged azonosítanak. Ezekre nincs szükség. Az önéletrajz nem egy hivatalos irat, hanem egy marketinganyag.

Te az elérhetőségekről beszélsz. Természetesen azok szükségesek. És persze szokott lenni egybeesés a személyes adatokkal, de nem feltétlen. Az önéletrajzban például nem lakcímet, hanem levelezési címet adsz meg. Oké, gondolom esetedben ez egybeesik, de nem feltétlen van ez így. Például én még ideiglenesen se vagyok bejelentve a lakásba, ahol lakom. Ettől függetlenül ezt adom meg értesítési címnek, mert ha vidékre küldenének nekem levelet, ahol a bejelentett lakhelyem van, hónapokkal később kapnám meg.

A lényeg az, hogy olyan adatot, aminek nincs funkciója, nem kell beleírni. Ez pedig a név és az elérhetőségek.


A feketemunkát meg nyugodtan bele lehet írni, egy kivétellel. Ha az APEHhoz jelentkezel, akkor hagyd ki. De egy cégvezető pontosan tudja, hogy mekkora arányú a feketemunka Magyarországon, nem fog ezen fennakadni. És máris nem kell kozmetikázni :)

2012. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Utolsó!


A személyes adatok közül a név szerintem minimum. Mondhatnád, hogy ezt az email adatai úgyis tartalmazzák (eltekintve a "kiciajanyoscica@freemail.hu" címektől, meg ennek megfelelően kitöltött mezőktől - ezeknek ugye Taygetos-kúra javasolt), de nagyon sok helyen csak magát a cv-t nyomtatják ki. Ne az legyen már az első kérdés, hogy "helló, kedves izé, kihez is van szerencsém?", nemde :P


A lakcím, hát az lehet, hogy téged csak ilyen szempontból érint, hogy hova küldjék az értesítést, de az én (akár hallomásból hallott) tapasztalataim szerint ez komoly kiválasztási kritérium, mert MINEK VEGYEN FEL MÁS VÁROSBAN LAKÓ JELENTKEZŐT a munkavállaló (és fizessen neki utazási költségtérítést...), mikor HELYBENLAKÓ IS VAN...? (aki meg nagy cselesen nem ad meg ebben a rovatban semmit, hát az így járt. Nem helybenlakó, kész.)


Amivel lehet trükközni a személyes adatok közül, az szerintem egyedül a születési dátum. Ugye senkinek semmi köze hozzá papíron, persze ha amúgy előnyös (mert fiatal) akkor érdemes beleírni. Ugyanígy, vagy kicsit másképp a fényképpel. Én ezt minden esetben küldök, akkor is, ha egyesek nem javasolják, mert bizony olyan is van, hogy valakinek pofa alapján nem tetszünk, és bár ezt sose fogja így direktben bevallani, de nem jobb, ha már be se hív, mint ha aztán emiatt küld el? Megspórolunk egy kört, utazási költséget, ami bármily hihetetlen, akár azt jelentheti egy munkanélkülinek, hogy eszünk-e aznap, vagy nem, mert elment jegyre (tapasztalat).


AZOKAT a munkaadókat meg KÜLÖNÖSEN, OLTHATATLAN SZENVEDÉLLYEL GYŰLÖLÖM, akik pl. azt tekintik kiválasztási szempontnak, hogy a jelölt milyen gyorsan tud odaérni, pláne gyors munkavállaló felvétellel hitegetve. Mert ilyen is van! Na, ezek az igazi barmok. Fogalmuk sincs, hogy 2 bkv jegy (mert bérletre ugye nincs pénz) mekkora érvágás egy vegeáló munkanélkülinek. Remélem, mind becsődölnek, nem is szívesen dolgoznék ilyenekkel. Bár most van munkám, de volt tapasztalatom ilyennel is.

2012. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

7-es válaszadó vagyok!

utolsó előtti köszönöm a jó tanácsokat, viszont a baj az hogy én saját magamnak dolgozok, mert körmös vagyok, már több éve, viszont a kezeim a sok munkától nagyon fájnak ezért akarok bejelentett munkát, a szakmámban amit nemsoára el fogok végezni, mert melette tanulok, nem lesz nekem ebből bajom, ha leírom hogy saját magamnak dolgoztam feketén? nehogy feljelentsen!

ja és nem a NAV -hoz megyek még csak az hiányozna

Te marketinges szakember vagy?

2012. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Huh, javítanám az előző hozzászólásom, természetesen úgy értettem, hogy a név és az elérhetőségek az, ami fontos. A név az azonosításhoz, az elérhetőségek meg hogy tudjanak értesíteni. Csak sok olyan önéletrajzot is láttam, ahol fél oldalon keresztül leír magáról mindent a delikvens, anyja neve, születési hely, családi állapot, stb. Ezekről írtam, hogy nincs értelmük. Maximum ha a főnök azt mondja, hogy 30 fölötti ember nem kell, akkor akinek rajta van az önéletrajzán, hogy 1980-ban született, azt el se olvassa az ember, azonnal félrerakja. Míg ha valakinek nincs rajta a születési ideje, akkor a felvételiztető megnézi, és ha jó az önéletrajz, van esély rá, hogy bemegy a főnökhöz, hogy "figyelj, van egy jelentkező, lehet hogy kicsit öreg, de tök jó anyaga van, nézd meg, hátha érdemes behívni."

Elnézést, hogy félreérthetően írtam.

Bár a lakcím megint olyan dolog, amit ha az ember más városba pályázik, érdemes kihagyni. Ha értesíteni akarnak, úgyse postai levelet küldenek, hanem e-mailt, vagy felhívnak.


Utolsó: a feljelentés esélye gyakorlatilag nulla. Senki nem fog elkezdeni egy idegen után kutatni, hogy bejelentetten dolgozott-e.

De ha mégis megtenné (nem fogja megtenni, a felvetés tisztán elméleti), akkor mi történik? Tegyük fel, kimegy hozzád az apeh. Náluk van az önéletrajzod. Megkérdezik, mi ez benne? Erre te azt mondod, "jó, elismerem, kicsit kozmetikáztam az önéletrajzomon, de ha beleírtam volna, hogy munkanélküli vagyok, biztosan nem vesznek fel". Ennyi. Nyomozzanak le, ha tudnak. Azt tudják csak bizonyítani, hogy hivatalosan hazudtál az önéletrajzodban. De mivel az nem egy hivatalos okmány, így emiatt nem lehet semmi bajod.

De amúgy nem fognak utánajárni, ne aggódj!


Ja és aranyos vagy, de nem vagyok marketing szakértő. Csak elég sokáig kerestem állást mindenféle számottevő végzettség nélkül (zenetanár vagyok, de hát kinek kell ma zenetanár? így kvázi csak érettségim van). Aztán mikor végre lett munkám, a felvételiztetésben is részt kellett vennem. Így mindkét oldalt megtapasztaltam. Egyébként az tény, hogy a marketingessel sokat beszélgettem, mert érdekes terület az is, és mert amúgy az élet legkülönbözőbb területein tök jól lehet alkalmazni. Például az álláskeresésnél :)

2012. febr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

akkor jó:) sokat gondolkoztam hogy kellene kikozmetikázni, mert hát 6 év gyakorlatilag üres, viszont mégse mert dolgoztamis tanultam is, nagy bánatom hogy nincs diákmunkám versmondó vagy egyéb kiemelkedő eredményem amit bele tudnék írni. A tanáraim azt mondják jól csinálom amit csinálok, csak hát a szó elszál...nem tudom bizonyítani, így gyakorlatilag ez sincs

alapjáraton wordben csinálom amerikai típusú, nem szeretem a sablonokat. és csak imátkozok hogy behívjanak:S

2012. febr. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!