Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az önéletrajzban fel kell...

Ha az önéletrajzban fel kell tüntetni a megpályázott pozíciót is, azt hova írjam?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én a személyes adatok felé írtam általában. Ill. ha kértek bérigényt azt is oda.
2012. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Ott van az a jó kis sablon, az europass önéletrajz.

Abban külön van rovat erre. Meg jól is néz ki.


Mondjuk mindenhova nem ajánlatos használni, mert idióta HR-esek különösen számtech területen esküsznek arra, hogy áttekinthetetlen, meg ha ilyet küldesz, "akkor biztos nem vagy képes egy szövegszerkesztőt használni".


Ebből is látszik az egész HR-hülyeség értelmetlensége, nevetségessége. Egyik ezt mondja, másik meg azt, de úgyis pofára meg kapcsolatokra megy kb. minden.


Küldd el úgy, ahogy neked tetszik, meg egyúttal adj fel lottószelvényt is. Aztán hátha bejön az egyik. Kb. ez a recept ebben az emberidegen világban.

2012. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

én még e-mailben a tárgymezőbe is felírnám

pld: önéletrajz-asszisztens,

és sztem úgy is esztétikus ha a személyes adatok alá kerül félkövéren, de ez már ízlés kérdése

2012. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én a motivációs levélbe írnám.
2012. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 moli198 válasza:
Nem árt.., a Személyes adatok fölé.
2012. febr. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Először is a személyes adatokat egy az egyben kihagynám. Ugyanis senkit nem érdekel, akit meg igen, az azok miatt dobja a kukába az önéletrajzot.

A pozíciót az elejére írnám.

A bérigényt viszont a legvégére. Mire odaér a munkatárs, már elolvasta, amit tudni kell rólad, és ne a bérigényed legyen az első, amivel találkozik. Ha meggyőzte az önéletrajzod, akkor akkor is behív, ha egy kicsit többet kérsz, mint amit eredetileg rászánt. De ha kapásból azt látja, hogy ez a jelentkező sokat kér, akkor el se fogja olvasni az önéletrajzod.

Europass: az a baj vele, hogy túl sokan használják. Ergo minden önéletrajz egyforma. Ha 100 jelentkezésből 75 europassos, sokkal nagyobb az esély, hogy az ember a maradék 25-ből emlékszik valamire - kivéve persze ha nagyon szuper tapasztalataid és tudásod van.

A másik dolog, hogy sok hibalehetőség van az europassban. Például mi kapásból kizártuk azokat, akiknél a lábjegyzetben ott maradt a cég neve, meg az önéletrajz minta felirat. Mert ha a saját önéletrajzát, amit nyilván órákig kozmetikázott, képes volt ilyen hanyagul elküldeni, akkor feltételezhető, hogy a céges dokumentumokkal sem lesz ez másképp. Ha saját maga írja és formázza meg az önéletrajzát, akkor nem lett volna ilyen probléma.

2012. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
utolsó! ez nagyon szép, de például egy pályakezdő esetében amikor nagyon nincs mit írni akkor bele "kell írni" a személyes adatokat is mertha csak a suli, meg a gyakorlat kerülne a "papírra" akkor a fél lap üres lenne, a másik felébe meg lenne a suli vagy a gyakorlat
2012. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Dehogy kell beleírni. A munkáltató nem hülye és nem a betűk mennyisége alapján fogja behívni.

Egy pályakezdő írjon a diákmunkáiról. Mit dolgozott, mit tanult belőle, amit hasznosíthat. Írjon a szakmai gyakorlatáról. Beszélje meg a gyakorlatvezetővel, hogy adott esetben szolgáljon referenciaként. Írjon a szakmai eredményeiről, ha tdk-zott, akkor például arról. Írjon a publikációiról, ha van. Írjon az önkéntes munkáiról.


Aki meg nem csinált semmit suli alatt, annak tökmindegy, tegyen fel egy jó képet magáról, hátha. De az ember nem szívesen vesz fel olyasvalakit, aki tanulás ürügyén semmit nem csinált, még egy nyári munkát se vállalt. Vagy ha nem dolgozott, akkor legyenek olyan tanulmányi és versenyeredményei, amik indokolják a nemdolgozást.

2012. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Bocs, nem az volt a kérdés, hogy bele kell-e írni, hanem hogy HA bele kell, hova írjam - ugyanis sok álláshirdetésben írják, hogy az önéletrajzokat a pozíció és bérigény megjelölésével várják.


Köszi annak, aki a kérdésre válaszolt!

2012. febr. 10. 15:56
 10/16 anonim ***** válasza:
15:50 vagyok, bocs ha félreérthető voltam, a dehogy kell beleírni, az a személyes adatokra vonatkozott!
2012. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!