Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a teendő akkor, ha van...

Mi a teendő akkor, ha van munkaszerződésem, de nem vagyok bejelentve?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy nem vagyok mert voltam orvosnál. 7 hónapja dolgozom ennél a cégnél.
2012. febr. 5. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Kezdő lépésnek menj oda a főnöködhöz a munkaszerződésed fénymásolatával (az eredetit a biztonság kedvéért tedd el), meséld el, hogy orvosnál voltál, említsd meg a NAV elnevezésű, közszeretetnek örvendő hatóságot. Szerintem le fog esni nekik, mi a dolguk.
2012. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
első! nem biztos. viszont az tény hogy nem vagy bejelentve, ebben az esetben ha van rá lehetőséged ne a fönökhöz hanem a fönök könyvelőjéhez menj, kérdezd meg, hogy hogy állsz, emberi módon beszéld meg hogyha nem vagy bejelentve neked kell fizetni a tb-t és ezt nem akkor szeretnéd megtudni amikor pld vakbélgyulladásod lesz vagy eltörik a lábad. Lehet hogy adminisztrációs hiba. bár kétlek ekkora bakit,de ha nem lennél bejelentve szólnának. Szóval kérdezz rá, és nézz utána van ilyen honlap ahol utána tudsz nézni, a fönök pedig utána intézkedik és bejelent vagy pedig elmondja hogy a továbbiakban feketén alkalmaz, manapság ez a divat. Esetleg a fönök húzza a száját akkor mond hogy"akkor ugye nem baj ha a NAVNÁL(APEHnél) érdeklődök pár nap múlva?"
2012. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy az orvosnál úgy tűnt, hogy nem vagy bejelentve, nem jelenti azt, hogy tényleg nem vagy bejelentve. Még az ügyfélkapus ellenőrzés sem 100%ig pontos.

Nekem a munkáltatóm ideadta az EBEV kinyomtatott példányát, amin bejelentett, fél év múlva mégis úgy tűnt az orvosnál is és az ügyfélkapun is, mintha nem lennék bejelentve (a járulékokat is utalta utánam, pontosabban én utaltam a cég számlájáról minden hónapban)

Ügyfélkapun keresztül jeleztem a NAVnak, hogy mióta van munkaviszonyom az adott cégnél; még így is 3 hétbe telt, mire javították (persze értesítést nem küldtek róla)


Először is csinálj egy ügyfélkaput (bármelyik okmányirodában megvan azonnal), mire hazamégy meg tudod nézni, hogy a rendszer szerint be vagy-e jelentve (TAJ szolgáltatások, biztosítási jogviszony lekérdezése) Az EBEV szolgáltatásokban a járulék adataidat is meg tudod nézni (melyik hónapban mennyi bruttó bér után mennyi járulékot fizettek utánad) Igaz, néha ennek is van 1-2 hónapos csúszása.


Ha az ügyfélkapun keresztül is úgy látod, hogy nem vagy bejelentve akkor menj be a főnöködhöz, és mondd meg neki, hogy az orvosnál pirosat jelzett a rendszer, szeretnéd tisztázni hogy be vagy-e jelentve és biztosított vagy, ezért ügyfélkapun keresztül jelzed a NAVnak, hogy munkaviszonyban állsz a céggel. Amennyiben be vagy jelentve, a cégnek ebből semmi hátránya nem származik (ha rendesen elment a bejelentés, még csak meg sem keresik, hogy tisztázzák a helyzetet. Ha a bejelentéskor adódott valami hiba, akkor egyeztetést kérnek a cégtől)

2012. febr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!