Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most jár le a munkanélküli...

Most jár le a munkanélküli segélyem, viszont megtudtam hogy terhes vagyok. Mit csináljak ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem találtam munkát, de így most eléggé leszükülne a kör. Milyen juttatásokra számíthatok szülésig? A tb ellátást is magamnak kell befizetnem? Van valaki ugyanilyen helyzetben?
2012. jan. 29. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulnak minősülsz, a helyi önkormányzatnál igényelheted a foglalkoztatást helyettesítő támogatást (régebben BPJ)

Ha megkapod, akkor a tbd is rendezve van.

Ha nem kapod meg, akkor magad után kell fizetned havi 6390 forintot a szülésig.

2012. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, még annyit kérdeznék, hogy mennyi az az összeghatár aminél jogosult lehetek rá? A férjem 100 ft-ot keres és egy gyereket nevelünk. Meg tudnád mondani hogy így van-e esélyem?
2012. jan. 29. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:
A szociális törvényben megtalálod az összeghatárt és azt is, hogy melyik személy mennyinek felel meg (ha hárman vagytok, akkor az összes jövedelmet nem 3mal kell osztani, hanem kevesebbel) Most talán az öregségi nyugdíjminimum 90%-a lehet az egy főre jutó.
2012. jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Tová

2012. jan. 29. 20:22
 5/5 A kérdező kommentje:
További szép estét.
2012. jan. 29. 20:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!