Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nincs munkatapasztalatom...

Ha nincs munkatapasztalatom és suliba sem járok már másfél éve, akkor hazudjak valamit az önéletrajzomban, vagy ez nem gáz!?

Figyelt kérdés
Nem fogják megkérdezni,hogy mit csináltam az elmúlt másfél évben? Csak annyit tudnék mondani,hogy otthon ültem...
2012. jan. 20. 18:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat , mindegyik hasznos!


"Természtesen te majd mondod, hogy folyamatosan kerestél állást, de még azzal se tiszteltek meg, hogy egy nemet mondjanak, és még hasonlókat találj ki, hogy életszagú legyen."


Létezik olyan,hogy másfél év alatt egyszer sem reagálnak vissza az embernek??? Mert ha igen, akkor ezt is fogom mondani...

2012. jan. 20. 22:15
 12/17 A kérdező kommentje:

És még annyi, hogy ha tényleg simán utánanézhetnek,hogy vigyáztam -e gyerekre, akkor képesek elkérni a szülő telefonszámát,hogy megkérdezzék,hogy ott dolgoztam-e?


Egyébként az egy állatkereskedésbe jelentkeztem eladónak, fura lenne,ha így utánanéznének ennek a dolognak...

2012. jan. 20. 22:20
 13/17 A kérdező kommentje:
Kerestem ám állást azért a másfél év alatt, de csak ritkán, de olyankor sok önéletrajzot elküldtem,úgyhogy nem is füllentek akkorát...
2012. jan. 20. 22:22
 14/17 anonim ***** válasza:

Nehezen elképzelhető, hogy senki nem válaszolt az önéletrajzodra, és az téged is jellemezne, ezért mondtam, hogy mondj más indokot is.


Elkérheti a telefonszámot, ha nagyon fontosnak tartja, hogy az ő kis állatkereskedésébe csak tisztességes, szorgos munkavállalója legyen.

Ezért kell előre megbeszélni egy ismerőssel.

2012. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ne legyetek már ennyire paranoiásak. Milyen munkáról van szó? Agysebész? Bankigazgató? Akkor valószínűleg tényleg leellenőriznek mindent. De gondolom, a kérdező nem ebben a kategóriában keresgél.


Egy sima adminisztrátori, vagy raktárosi munkára, mi a francnak ellenőriznének le bármit? Vajon hazudott-e, és a történelem osztályzata nem 5-ös volt, csak 4-es? Ugyan már.

2012. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
hát nekem a leghoszabb állás keresésem az kb 5 hónap volt (aztán munkaügyi központból kaptam munkát) ez alatt az idő alatt 3 hely volt ahova be hivtak és a nem esetén is értesitjük után eltüntek... kb 10 helyről kaptam egy visszaigazolást hogy megérkezett hozzájuk az önéletrajz majd szólnak, a többi helyről semmi... (meg egy volt akit beköptem munkaügyinél, mert ott hirdették magukat és nem válaszoltak, én meg irtam a m.ünek hogy ez azért nem szép dolog... másnap kaptam a cégtől az emailt hogy elnézést hogy későn válaszoltak XD)
2012. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy jutalékos értékesítési munkáid voltak. Hitel tanácsadás, biztosítás..stb. Kereshetsz vmi nóném céget ehhez. Úgysem fogják felhívni, egyébként úgy vettem észre spórolnak a telefonálással már. + 1 állásra 500-1500-an jelentkeznek, nem nyomozzák vissza. Ja meg Oriflémezést (ha lány vagy), mlm-et (ha fiú) is beírhatsz azt sem nyomozzák vissza.
2012. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!