Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nincs munkatapasztalatom...

Ha nincs munkatapasztalatom és suliba sem járok már másfél éve, akkor hazudjak valamit az önéletrajzomban, vagy ez nem gáz!?

Figyelt kérdés
Nem fogják megkérdezni,hogy mit csináltam az elmúlt másfél évben? Csak annyit tudnék mondani,hogy otthon ültem...
2012. jan. 20. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt semmiképpen ne mond! Mond azt, hogy ügynök voltál megbízási szerződés alapján valamelyik biztosítónál vagy találj ki valamit. Pl: segítettem a nagybátyám szatócs boltjában. Az nagyon negatív lenne és csökkentené az esélyeidet.
2012. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha hazudsz akkor csak olyat amit nem tudnak lenyomozni. Nem tudom hogy fiú/lány vagy de olyasmit találj ki ami nem nagy gáz ha feketén csinálod de azért munka legyen. pl biztonsági őrködtél, takarítást, gyerekvigyázást vállaltál stb. Az önéletrajzodba ezeket nem ajánlatos beleírni mert az írás megmarad, de ha rákérdeznek akkor sajnáltathatod megad hogy nagyon nehéz manapság munkát találni ezért kényszerültél fekete munkára. Nem válaszolnak a munkaadók, mindenhonnan elutasítottak stb. Van aki évek óta nem talál munkát. Nem kell szégyellni, de ne is legyél rá büszke.
2012. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor lehet,hogy majd azt mondom,hogy gyerekre vigyáztam. Nem tudom,hogy erre hogyan fognak reagálni,hogy feketén dolgoztam...
2012. jan. 20. 19:30
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja, nem fognak részletesen belemenni,hogy kinél vállaltam gyerekvigyázást, mennyit kaptam ért, stb, esetleg lenyomozni valahogy,hogy igazat mondok-e?
2012. jan. 20. 19:30
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
De, nagyon gáz (vagy). A te lelkiismeretednek is jobb ha nem lóditassz akkorát mint a ház. Abból például hogy kitalálsz egy munkahelyet még később lehetnek problémák, az ilyen könnyedén kiderül (jobb munkaadók le is nyomozzák hogy igaz-e), ha meg rájönnek a turpisságra akkor ne sok jóra számíts. Annyit lehet lódítani hogy külföldön munkát kerestél az elmúlt másfél évben.
2012. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
de a gyerekvigyázást hogyan tudják lenyomozni? De nem fognak így elutasítani mindenhonnan,hogy az elmúlt másfél évben nem dolgoztam?
2012. jan. 20. 20:23
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"de a gyerekvigyázást hogyan tudják lenyomozni?"

Simán kérhetik a referenciát azoktól akiknél állítólag gyerekre vigyáztál. Másrészt másfél év meg sok idő, ha nem állásinterjún vagy önéletrajzon, de munka közben kibukhat a dolog hogy hazudtál az élettörténeteddel kapcsolatban, az meg neked lesz sokkal kellemetlenebb.


"De nem fognak így elutasítani mindenhonnan,hogy az elmúlt másfél évben nem dolgoztam?"

Próba szerencse.

2012. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Gondolkozz úgy, mint egy munkaadó.

Másfél évig nem dolgozott? Ilyen lusta disznót nem veszünk fel...


Valamit mondj mindenképp, és az esetleges lenyomozást is biztosítsd be. Pl ha a gyerekvigyázást választod, akkor előre beszéld meg egy gyerekes ismerőssel, hogy mindenképp mondja azt, ha kérdezik, hogy te ott vigyáztál a gyerkőcre másfél évig.

Kicsi az esély, hogy még ennél is utánnadnyomoznak, én nem vagyok ilyen munkaadó, de el bírom képzelni egyesekről.


Természtesen te majd mondod, hogy folyamatosan kerestél állást, de még azzal se tiszteltek meg, hogy egy nemet mondjanak, és még hasonlókat találj ki, hogy életszagú legyen.

2012. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
én ilyenkor azt szoktam mondani hogy otthon fejlesztettem a nyelvtudásom, ami igaz is mert angolul nézek filmet, forditok stb. amugy meg ha nem a munkával kapcsoaltos akkor nem fogják kérdezni hogy kinek a gyerekére vigyáztál meg ilyenek.
2012. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
Picit lehet füllenteni... Nem hiszem hogy olyan munkád lesz ahol lenyomozzák a referenciákat:)
2012. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!