Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ma a munkaügyi központból...

Ma a munkaügyi központból kiközvetítették a fiamat---rendőrnek. Hová halad a világ?

Figyelt kérdés

A szakmája(i):*Idegenforgalom,turisztika,szálodai-szakember.

* Szakács

Jelenleg munkanéklüli-ha nem fogadja el,ugrik a segélye.

Kinek van ötlete?


2011. dec. 27. 18:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
ne is haragudj, de elmegy a fiad a büdös p.csába, feketén dolgozik Ausztriában és még a segély is kéne????????????
2011. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
54%
11-es válaszolónál a pont.
2011. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Versenyzik-hivatalosan!
2011. dec. 27. 20:56
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést.

Mi a baj a rendőrséggel..?

Jó, azt leszámítva, hogy mindenki azért ment oda, mert 25 év után nyugdíjba lehet menni, aztán dolgozni tovább mellette, és erre most rászálltak, hát istenem...

De azt leszámítva tisztességes pénzkereset, jobb, mint segíííííjkén kuncsorogni életerős embereknek.

Arról nem is beszélve, hogy pénzben is jóval több, extra juttatásokkal, mint cafeteria.

Nem ő az egyetlen, aki nem a szakmájában fog dolgozni, és csatornát tisztítani vagy utcát seperni is simán kiközvetíthették volna közmunkában a cigányok közé, amit ugyanúgy el kellett volna fogadnia, különben elveszik a segélyt.

2011. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
"Versenyzik-hivatalosan!" akkor tárgytalan a kommentem
2011. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Nem maga a rendőr szakmával van bajom. Az ügyintézőket nem értem.

Tudom,új törvény,hogy nem csak a szakmájában kell melót elfogadni.

De! Ott vannak a papirok a kiközvetítő előtt. Öt év alatt két szakirányú szakma,mindkettő 5! eredménnyel,angol nyelvvizsga,szakmaival bővítve,most német nyelvvizsgára kért támogatást tőlük,-elutasították,mert "csak" másfél hónapja az "ügyfelük".

Ennyi erővel nehézgép-kezelőnek is küldhetnék.


Mint a viccben-kazánkovács...és nőgyógyász.xD.

2011. dec. 27. 22:10
 17/23 anonim ***** válasza:
jó szakmával, nyelvtudással és és versenyeredményekkel miért nem keres maga munkát vagy húz el külföldre?
2011. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Miért akar segélyt, ha dolgozik? Nem csalás ez egy kicsit? az én adómból?
2011. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Soha nem volt olyan törvény, hogy csak a szakmájában köteles munkát elfogadni. Olyan volt 2011 elejéig, hogy a "legmagasabb iskolai végzettségének megfelelő, vagy annál eggyel alacsonyabb végzettséget igénylő" felajánlott munkát kell elfogadnia. Ez azt jelenti, hogy neki a régi rendszerben is minden munkát el kellett volna fogadni, mert mivel diplomáról nem tettél említést, nyilván érettségije van. Annál eggyel alacsonyabb végzettség meg a 8 általános. (a szakma nem számít iskolai végzettségnek)


Ha ez vigasztal egyébként, nekem a munkaügyiben, mikor még csak érettségim volt, rendszeresen építőipari segédmunkát akartak felajánlani. Ezeket nem fogadtam el, és mivel amúgy se kaptam tőlük semmi juttatást, nem is érdekelt, ha törölnek. Ilyet találok én is magamnak a Moszkván (bocs, Széll Kálmán téren :D ) ha épp ilyet akarok.

Aztán később, mikor már diplomám volt, akkor meg a Ráday utcai Diplomások munkaközvetítőjében már nem is erőltették, hogy menjek bárhova is. Ott volt a lista az asztalon az aktuális munkákból, ha abból én kértem, hogy valamire közvetítsenek ki, akkor megtették, ha meg nem kértem, akkor nem erőltették, csak pecsételtek, aztán viszlát 3 hónap múlva. De munka náluk se nagyon volt, csak vagy olyan feltételekkel, amiket szakasztott mintha egyetlen kiválasztott emberre írtak volna (valószínűleg így is volt), vagy nulla képzettséget igénylő munkák. Úgyhogy a következő munkahelyemet se rajtuk keresztül találtam, de összehasonlítva a helyi kirendeltség bunkó vén csotrogány ügyintézőivel, egy elit hely volt. De jövőre megszüntetik azt is, mehet vissza mindenki a helyi munkaügyi központjához, aki rászorul, az enyém előtt a kijárat előtt hosszú sorban szoktak állni a cigányok, munka persze nincs, és ahogy mondod, most már nekem is mindent el kéne fogadnom amit adnak ha rászorulnék, hiába van diplomám :P Úgyhogy én valószínűleg nem nagyon működnék velük együtt, hálisten mostmár van párszázezer forint megtakarításom, úgyhogy csak addig mennék a közelükbe, amíg nem ajánlanak semmit, aztán meg vonják meg a segélyt, nem szorulnék rá egy ideig :P


De úgy összehasonlításképpen azt is mondanám, hogy pl. nekem nem derogált diplomával rendőrnek jelentkezni (önállóan, én mentem be a toborzó irodájukba, hogy van-e valami), más kérdés, hogy nem vettek fel a szemem miatt. Mert egészségügyi előírásaik is vannak, nem elég csak a munkaügyi pecsétes papírja, és amúgyis kb. 3 hónap, amíg minden teszten átjutva felvesznek. Én nem bánom, hogy végül nem így alakult. De én mentem volna. Ugyanis annyira nincs munka, legalábbis itthon.

2011. dec. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Volt munkája..3 hónapig. Többször 3 hónapig. Az étterem tulajdonosok ezt a 3 hónapos bejelentést választják,nem tudom miért. Valami telefonon kell az alkalmazottat bejelenteni,vagy mi. Mivel csak egy év gyakorlata van,nem kell még vezető szakácsnak.

Nem csalás(a Te adódból),másfél hónapja munkanélküli.

A volt gyakorlati helyén a panzió tulajával van kint versenyen,a saját pénzén...ingyen-a tapasztalatért,és a tökéletesebb nyelvtudásért.

2011. dec. 27. 22:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!