Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkát válalltam, a...

Diákmunkát válalltam, a tescoba vagyok pénztáros. Nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
2nap "oktatás" volt! egyik nap 4 óra és másik nap 4 óra! 3.napon kezdtem a rendes meót amikor már egyedül hagytak a pénztárba! amikor kezdődött a műszak akkor ugye megkellett számolni a pénzt stb. ott kezdődött hogy mondták hogy vegyem ki a kasszát,én meg kérdeztem hogy azt meg hogy kell! néztek rám bután mondván hogy nekem ezt tudnom kéne hogy hogy lépjek be a monitornál a menübe és onnan irányitsam a kasszát! fogalmam sem volt az egésztről nekem ilyeneket oktatáson megsem mutattak és nem ez volt az egyetlen amihez fogalmam nem volt! engem cseszegettek egész nap hogy nem igaz hogy nem tudom mit kell csinálni ! de mégis honnan tudnám ha nem mondják el oktatáson! mind a 2 nap más emberhez dobáltak be hogy mutassa meg a dolgokat hogy kell,mindegyiknek elege volt hogy mért pont hozzá raknak be diákot betanulni,igy hát nem is mutattak semmit foglalkoztak a munkájukkal,amit megértek persze de ha azt mondják hogy tanitson be akkor elvileg az lenne a dolga! szóval a lényeg hogy én voltam hülyénel nézve hogy semmit nem tudok! elöször azt hittem könnyű lesz de most már rájöttem nagyon nehéz meló nagyon sokmindenre kell figyelni! olyanokért leüvölteni a hajm amit nem is mondanak el??
2009. máj. 12. 14:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
a másik meg hogy gyorsabban csináltam mint az aki már évek ota ott van és még azért is lebasznak hogy lassan csináltam...
2009. máj. 12. 14:56
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy ?

Nyugi ezt nem csak a diákokkal csinálják és nem csak a pénztárosoknál. Sajnos idő amig betanulsz addig kénytelen vagy lenyelni a basztatást. Én reptéri checkinben dolgoztam ott is ugyanez volt.

Nem tudom hány éves vagy viszont a pénztárosság hatalmas feleősség, én a helyedben jól megggondolnám.

Mind anyagi mind minden értelemben

2009. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ne lepődj meg, sajnos ilyenek az emberek! Én is most kezdtem diákmunkába, de a tescótól mentsen meg az Isten!!! Ha nagyon zavar, hogy cseszegetnek szólj annak akitől a munkát kaptad, segít keresni ennél rendesebb munkát.
2009. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor szólni kellett volna annak, aki leb*szott, hogy nem mutatták meg, hogy hogyan kell.
2009. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
83%

Szerintem Te vagy az akinek fontolora kell venni, hogy fontos neked ez a munka vagy keresel inkább másikat.

Természetesen erről Te nem tehetsz és bizony az élet ilyen vagy tanulsz és Te dirigálsz vagy lenyeled az igazságtalul ért vádakat.

Szerintem keres másik munkát,ez így tulzavaros ne hogy a késöbbiekben még rád kenjenek v.mit.

Minden jót.

2009. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Én anno kemény 1 hétig bírtam a pénztároskodást a szegedi tescoban! Háát, nem irigylem őket! Ha van rá lehetőséged, próbáld ki magad más területen is, hátha jobban bejön.
2009. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok! az osztályvezető mondta hogy én ezt mér nem tudom mert hogy nekem ezt tudni kéne és mondtam is neki hogy tudnám ha esetleg oktatáson valaki ezt elmondta volna! csak fintorgott! hát hogy fontos e ez a munka? igen fontos mivel ha ezt ott hagyom máshova sajnos nem igazán kell diák mindenhol betöltik hamar! örültem hogy legalább ehhez hozzájutottam csak hát nem gondoltam hogy ennyire nehéz nem tudom hogy bírja aki ezt 8 órába csinálja nekem az a 4 óra volt olyan mintha 8 lenne...a másik meg az hogy igen, nagyon nagy a felelősség. ráadásul első napom ingyen dolgoztam nekik mivel 1000 ft a regisztrácios díj és 1800ért dolgoztam 4 órát 1000 ft alatt pedig nem ad le a bankártya ugyhogy...
2009. máj. 12. 16:44
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Mi az, hogy regisztrációs dij munkavállalónak? Mire regisztráció????
2009. máj. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a diákszövetkezetnek kell beadni általában 1000 ft szokott lenni de itt csak 500 ahol én vagyok
2009. máj. 13. 16:45
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Azt hogy érted hogy érted hogy 1e ft alatt meg nem ad le a bankkártya?

Én amúgy azt javaslom, hogy tegyél még egy két nap próbát hátha belejössz. De ha nem megy akkor inkább menjél kőműves mellé segédmunkásnak. Igaz az fizikailag nehéz, de a pénztárosság meg máshogy nehéz, pláne hogy nem is tanítottak meg rendesen.

Igazából én soha nem értettem hogy miért a dolgozónak kell rendes állásában a saját kasszájával, saját felelősségével betanítania az új emberkét, vagy új diákot.

ott az osztályvezető, álljon oda és mutassa meg hogy is kell. Na ha utána nem tudod megértem hogy lecsesz, na de így. Aki meg munkaidőben van ott pénztáros nem feladata a betanítás.

De amúgy igazából lehettek volna veled rendesebbek az is igaz.

Én amúgy más üzletláncnál voltam pénztáros, de ha jöttek tanulók akkor én mindig próbáltam korrekt lenni és jól betanítani őket. És minden praktikát, apró dolgok elmondani nekik. Volt akinek sok is volt, leírta, mert egyszerre sok volt neki, de ahogy csinálta már látta hogy jönnek azok maguktól.

Akik kikerültek a kezem alól azok jó pénztárosok lettek általában.

Hát kívánom neked hogy kibírd, aztán ha megy majd magától könnyebb lesz minden. Persze kicsit monoton munka ez, de sok erőt ad mikor kedves emberek jönnek a sorba és pár kedves szót kapsz tőlük. A másik meg hogy igen nagyon figyelni kell a pénzre mert nagyon rá lehet fázni, de mikor befejez az ember egy napot és nincs hiánya akkor olyan büszkeséggel tudja eltölteni hogy jó pénztáros.

De ezt úgy is csak az érti aki csinálta már. Más úgy is csak lenézi a pénztárosokat! Pedig ha ők nem lennének, nem lenne hova menni vásárolni, illetve a vásároltat kifizetni! Sokat kell bírnia az biztos! Többet bárkinél! Talán!

Úgyhogy kitartás és majd látod!

2009. máj. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!