Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénzcsalnék a melóhelyen,...

Táppénzcsalnék a melóhelyen, miképpen?

Figyelt kérdés
Aljas a "főnök"(ordibál az emberekkel, a szabikat nem adja ki stb.)jót tenne egy hét béke tőle távol. Arra várnék ötleteket, hogy mit mondjak a dokinak hogy legalább egy hétre kiirjon.
2011. szept. 19. 23:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:57

Már ne haragudj,de azért mert valaki éveken át fizeti a TB-t maga után,és elmegy táppénzre még nem csal.Hiszen fizet ezért rendesen minden hónapban.Azt hogy a nővérek keveset keresnek,azért nem egy gyári munkás,vagy egy iroda dolgozó vagy akár egy útépítő tehet..Elhiheted,hogy ők sem keresnek többet mint egy nővérke.

Nem azokat kell bántani,akik dolgoznak,becsületesen adóznak,fizetik a TB-t nem ok lopják el a pénzt..Ha már hibáztatni akarsz valakit akkor hibáztasd a kormányt,vagy a gazdag cégeket vagy a mindenhatót,hogy rossz időben,rossz helyen születtél..

2011. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
33%

Aki nem beteg, de táppénzre megy az igenis csal!

Csal, lop, hazudik!

2011. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
27%
Ma 11:01 - nek: Hát persze, a gazdag cégeket hibáztasd, akik munkahelyeket, megélhetést biztosítanak az embereknek, de ha a vezető szól valamiért, ami nem tetszik neki esetleg, akkor mindjárt jön az hogy az a szemét főnök. Mert ugye mindenhol, minden körülmények között csak a vezető lehet az, aki szemét, aljas. A munkavállaló szent és sérthetetlen. Ezzel csak annyit akartam érzékeltetni, hogy nem mindenhol a vezetővel van a baj, nem szeretem az általánosításokat. Egyébként egy jó vezető arról ismertetik meg, hogy minden rendben megy egy cégnél, ért ahhoz amit csinál, tehát jól is megy, ott van, de a dolgozók mégsem igazán veszik észre a jelenlétét. Csak ehhez a megfelelő dolgozókra is szükség van, akik maximálisan betartják ami elő van írva. A több mint húsz évem alatt amióta csinálom a két kezemen meg tudnám számolni hány incidensem volt a dolgozóimmal.
2011. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:05

Tudod meglep,hogy mindenhol azt írod,hogy beosztottjaid vannak,hogy gazdag vagy..de utána néztem..szinte állandóan itt lógsz a gyakorin..A férjem főnök,de neki nincs ennyi ideje,ahogy a nővéremnek sincs aki szintén vezető beosztásban dolgozik.

Szóval messziről jött ember azt mond amit akar....ez rád különösen vonatkozik..

2011. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Először is: Köszi a tippeket! A fejfájós-lázas-hányós :D ötlet a legkézenfekvőbb, a hátfájós macerás, mert mehetek röntgenre stb:)

Másodszor: Nem vagyok munkakerülő, véletlenül szeretem amit csinálok, de a gorilla főnöknő hülyének néz és nem akarok tettlegességig fajulni inkább pihenek rá egyet. Közben persze keresek munkát, amit találni ugye tudjuk nem egyszerű...

Aztán: Már próbáltam beszélni vele, aznap úgy tűnt értjük egymást, másnap mégis ordítva kezdte a reggelt...

Meg még: Nem gondoltam volna mikor a kérdést feltettem, hogy van olyan dolgozó ember Mo-n, aki értetlenkedve okoskodik a helyes munkamorál kapcsán, holott tudjuk, hogy a munkáltatók ott tiporják el az alkalmazott jogait (ha van még ilyen egyáltalán...) ahol csak tudják. (Tisztelet a kivételnek, eddig egy volt nálam aki nem...)

Végül: főnököknek: azt képzelegtek magatokról amit akartok, de az igazság az, hogy a hátatok mögött 1 alkalmazott se mosolyog rátok, max rajtatok.

2011. szept. 20. 20:05
 16/27 anonim válasza:

A főnökök nem egyformák, ahogy a munkáltatók sem. És ez sem egyenesen arányos.

Vannak alapból paraszt főnökök, ezek többnyire mások letiprásával jutottak előbbre, és vannak a tanult főnökök.

Ha paraszt főnököd van... akkor táppénz - stressz alapon például

De ha te vagy paraszt és azért ordibál, akkor táppénzcsaló vagy. Ezek persze elvi kérdések. Bizonyítani és cáfolni egyik verziót sem lehet igazán.

Én pl. voltam már betegen dolgozni. táppénzen kb. 4-5 éve voltam. (lázas volt 3 napig)

De volt már régebben hogy úgy kerestem munkát, hogy elmentem orvoshoz, és kiírt 3 napig. Csaltam? - Elvileg igen. De akkor ezek szerint akkor is csaltam, amikor betegen be mentem dolgozni.

2011. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

"A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:13" Jól látod, tényleg itt vagyok minden nap, a hobbimmá vált. Csak ha jobban megnézed nap közben egy-két választ benyögök, és csak ilyenkor este vagyok itt újfent hosszabb ideig. Nem lehetsz persze tisztában azzal amit én csinálok, mi mindent fejlesztettem ki már az életem során, de ezt nem is kell tudnod. Tudod amikor folyik egy termelés, amihez semmi másra nincs szükség csak jól képzett szakemberekre, akik meg tudják csinálni azt amit az ember elmagyaráz és kiad nekik feladatul, akkor nem feltétlenül kell ám ott lenni állandó jelleggel. Azonkívül ugye ott a "kis főnök", aki mindenre figyel., és a telefont is kitalálták már jó pár éve. Amikor az ember képes arra hogy egyedi technológiát fejlesszen ki, gépsorokat tervezzen, amik jószerivel egy gombnyomásra működnek, és mindenki olyan fizetést kap, hogy mindezt becsülettel és odaadóan végezze, akkor egy vezetőnek nem kell állandóan azért gürcölni hogy holnap is legyen munka, tudjon fizetést adni az embereknek. Ezt elég véghez vinni az elején, és ha a biztos piacok is meg vannak, ami nálunk ugye szinte kizárólag külföldi cégeket jelent, akkor több ideje marad egy vezetőnek. Aki ebben nincs benne, az persze nehezen értheti meg. Küldenék neked szívesen linket is, csak nincs az e-mailod engedélyezve. Persze ez nem igazán fontos, mint ahogy az sem hogy elhiszed e vagy sem. Elég ha én tudom.

2011. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"A férjem főnök,de neki nincs ennyi ideje,ahogy a nővéremnek sincs aki szintén vezető beosztásban dolgozik. "


Nem lehet, hogy azért, mert a férjed és a nővéred szimpla alkalmazottak, az általad megszólított ember pedig cégtulajdonos? Hmm?

2011. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

ma 22:08

Válaszolok neked mert te kérdeztél.

Tudod engem nagyon nem érdekel hogy ki vagy mi vagy..De tapasztaltam már,hogy az internet és azt hogy ismeretlenül lehet írni azt amit akarunk amit a képzeletünkben megfogan.

Ezért is tartom mindig magam ehhez a mondáshoz:"messziről jött ember...."

A túlzott magyarázkodásod is meglep.(vajon miért is??? szerinted??)

Nem kell kommentálnod a válaszomra,de mint írtam furcsa hogy cégvezetőnek mondod magad és bőven van időd gyakorizni.


Csak megsúgom neked,hogy a férjemnek saját cége van amit ő alapított,de mint írtam mindig van melója,és megdolgozik a cégéért(akárcsak az eddig ismert főnökeim) A nővéremnek saját maszek cukrászdája van,és ő is dolgozik..(na hát ő sem ér gyakorizni)

Én ráérek,mert nem dolgozom,és ezt soha nem is tagadtam le..Ennyit magunkról..

üdv,és jó éjszakát nektek.

2011. szept. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Még valamit..Annyira nem kell hülyének nézned hogy nem tudok különbséget tenni alkalmazott,és cégtulajdonos között..


De azt tudom,hogy egy cégtulajdonos,egy komoly vezető beosztású ember nem szórakozik itt a gyakorin több órán keresztül..Akik itt vannak,szinte a legtöbbje függő.

2011. szept. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!