Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Izzasztó állásinterjú kérdések?

Izzasztó állásinterjú kérdések?

Figyelt kérdés

A számomra leginkább fejtörést okozó tipikus kérdések:


Meséljen magáról! (ott van előtted az önéletrajzom, mégis mi mást mondhatnék még?)


Mondja el X db rossz tulajdonságát! (No, erre mi a jó válasz?)


Megköszönöm, ha adtok tippeket a fentiekre, de várok egyéb kérdéseket is, ami szerintetek a legnehezebb - segítsünk egymásnak!


2011. aug. 23. 23:43
 1/6 anonim válasza:
Fuu, egyszer talalkoztam direkt ilyen kerdesekre valo valaszokkal de ha emlekeznek...:(
2011. aug. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. aug. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tőlem is szokták ezeket kérdezni.

Az előbbivel szerintem semmi gáz nincs. Elmondod azt élő szóban, ami az önéletrajzodban van. Kicsit részletezheted is. Én főleg arról szoktam beszélni, hogy előtte mit csináltam. Ha valamire konkrétan kíváncsiak, akkor arra úgyis rákérdeznek.


A rossz tulajdonságosat is szokták kérdezni. Nem tudom már mit szoktam rá mondani. Valamit hebegek habogok, ami éppen eszemben jut.


Ami még gázos kérdés, szerintem, hogy én egyetem után nem kaptam rögtön állást. Így volt egy üres időszakom. Az interjúztató azt szokta kérdezni, hogy mért nem dolgoztam, hiszem ma Magyarországon úgy hemzsegnek az állások. Ha ő lenne az én helyemben most is egy hét alatt legalább öt állása lehetne az én szakmámban.

Hát erre nem igazán lehet mit válaszolni. Vagy azt mondom, hogy téved és az ő helyzetében nincs reális rálátása más szakmák helyzetére, ami nem biztos, hogy megnyerő. Vagy azt mondom, hogy azért mert lusta és munkakerülő vagyok. Ami nem igaz és az állás szempontjából sem előnyös, de akkor legalább azt hallja, amit hallani akar.

2011. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Meséljen magáról:

Itt nyilvánvaló, hogy nem az életrajzodra kíváncsiak, azt ők is látják, hogy milyen szakmai dolgait voltak. Elolvasták, hidd el! Amire itt kíváncsiak, az az, hogy milyen ember vagy a való életben. Azt nem mondhatod, hogy téged egyértelműen leír az, hogy milyen iskolákba jártál meg milyen cégeknél dolgoztál. Ha azt mondod, hogy te ennyi vagy, akkor még jó, hogy köszönik szépen, nem kérnek téged. Erre a kérdésre úgy kell felelni, hogy bemutatod magad, miért vagy te értékes ember. Aki nem tudja ezt megtenni, attól nem lehet értékes munkát várni. Pl el kell mondani ezeket: milyen céljaid vannak az életben, mit vársz a munkától, miket szeretnél mindenképpen megvalósítani, mi számodra az önmegvalósítás, mennyire fontos neked a pénz, mennyire vagy elkötelezve a cég iránt, ahova menni akarsz. Ilyesmiket. És linkelni nem éri meg, az úgyis nagyon átlátszó.


Mondja el X db rossz tulajdonságát: Mit gondolsz, az 1000 jelentkezőtől nem hallottak elég önfényezést? Miért pont a te önfényezésedet válasszák? Ők embert akarnak felvenni, nem egy kamuzó robotot. Nehéz ez a kérdés, de megvan rá a jó feleleti mód: mondd el a rossz tulajdonságodat, de tüntesd fel úgy, hogy abból néha profitálni lehet. Pl: Túlzottan elmerülök a részletekben, de szeretem úgy elvégezni a munkámat, hogy arra ne legyen kifogás VAGY Sokat álmodozom, de ennek köszönhetem, hogy eddig is annyi kreatív dolgot hozhattam létre munkáim során VAGY Hajlamos vagyok makacsul kitartani a véleményem mellett, de pár üzleti tárgyaláson ez már kifejezetten jól jött, a cégem kedvezményesen tudott beszállítót szerezni. STB.

2011. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Smartguy, köszönöm, ez nagyon informatív volt! Akkor visszagondolva jól válaszoltam ezekre a kérdésekre, mert hasonlóképp építettem fel a válaszomat.

Nemsokára megyek második körre, ott már a leendő főnökkel lesz társalgás, arra próbálok felkészülni, hogy milyen kérdések lehetnek, mert nagyon szívemhez közel álló állás lenne.

2011. aug. 24. 11:39
 6/6 anonim ***** válasza:

A cv onlinen is nagyon jó szakértői tippek vannak, olvasd el őkek!


Nem kell felsorolásszerűen beszélned magadról (ott az önéletrajz arra) hanem inkább a munkáidhoz, sikereidhez, érdeklődési körödhöz kapcsolódóan mesélj lelkesedéssel. Ennek ez a lényege.


Amúgy pedig legtöbbször a fura kérdésekre nem az a lényeg, hogy mit mondasz, hanem hogyan. A lényeg, hogy mindig meg tudd indokolni, hogy miért azt mondtad amit. Valamint pl. Mik a rossz tulajdonságai kérdésekre valld be őszintén, de rögtön tálald azt is, hogy milyen megoldást találtál a kiküszöbölésére. Lehetőleg konkrét példákat mesélj. Pl. hamar kiakadok, ha valaki rendetlenséget hagy az asztalán, de legutóbb felajánlottam a kollegámnak, hogy segítek rendszerezni az iratait.

Tehát a lényeg az indoklás és a megoldáskeresés.

Ha valamit nem akarsz bevallani, akkor ne kamuzz, hanem kerüld ki a választ. Ha mindenképp sarokba akarnak szorítani, akkor kérdezz vissza.


Készülj fel a fizetési igény kérdésekre, tudd mennyit akarsz nettóba keresni, és az mennyi bruttóban.

2011. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!