Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi kérdések. Mit...

Munkahelyi kérdések. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Jelenlegi munkahelyemen napi 10 órát, heti 55-öt dolgozok. Bejelentetve 8 órában vagyok (saját szakmámban) munkabérem 87. 000 ft, amiből 67-et kapok kézhez. Se útiköltség térítés, se egyéb juttatások. A napi +2 órát nem fizetik ki és nem is adják ki szabadságnak. Megteheti ezt a munkáltató? Hova lehet fordulni ilyen esetben? Tavalyi évben 10 nap szabadságom maradt, ki nem vehettem és ki sem fizették. Ezzel mi a teendő?
2011. aug. 22. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, mivel 8 órában vagy bejelentve, nyugodtan megteheti a munkáltató, hiszen papíron minden rendben, bruttó 87ért dolgozol heti 40 órát, ebbe senki nem tud belekötni.
2011. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt vagy megbeszéled a munkáltatóddal, vagy ha elkezdesz munkaügyi bírósághoz fordulni, akkor jó eséllyel kirúgnak majd...

Persze, van rengeteg jogszabály, meg előírás, amit be kellene tartania a munkáltatónak, de kiskapu is. És sajnos amíg túlkínálat van a munkaerő piacon, addig könnyen mondja a munkáltató, hogy ez van, ha nem tetszik el lehet menni, van másik 10 ember a helyedre...

2011. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én előző munkahelyemről többek közt ilyenek miatt jöttem el, hogy az akkori főnököm szerint a szabadságpénz "nem jár", és a bent maradt napokat ki sem fizette.

Az más kérdés, hogy ahol most vagyok ott sem fizetik, sőt még a fizetéseket sem adták oda soha pontosan, mindig szólni kellett hogy nem stimmel, és akkor nagy nehezen kiegészítették.


Ezért készülök most külföldre dolgozni, mert ez a kapitál-feudalizmus ami ebben az országban megy, nyugaton az ilyen cégeket rommá büntetnék, és az elmaradt pénzek többszörösét kéne fizetniük.

Ausztriában a barátaim főnökét bilincsben vitték el, mert nem voltak bejelentve az alkalmazottak.

2011. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy vagy-e olyan helyzetben a munkahelyeden, hogy megteheted, hogy a 8 óra leteltével egyszerűen felállsz és hazamész, vagy semmi perc alatt az utcán találnád magad.

Ezt leszámítva egyetlen lehetőséged van: képezni magad, hogy jobb feltételekkel találhass munkát. Sajnos ma Magyarországon minél könnyebben pótolható vagy, annál inkább kihasználnak.

2011. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!