Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetm, milywen jogai...

Mit tehetm, milywen jogai vannak egy alkalmazottnak a munkáltatójával szemben?

Figyelt kérdés

Állami cégnek dolgozom. Munkáltatóm, ki vezeti a céget és felügyel-irányít minket dolgozókat, számomra ismeretlen okból kifolyólag, utasított, hogy végezzek el, egy ő álltala kijelölt tevékenységet, mely "tevékenység" messze nincs benne a munkaköri leírásomban, kötelezetségembe. Mivel számomra a feladat nagyon kellmetlen, személyi jogaimban sért, továbbá komoly problémám is adódhat a dologból, úgy döntöttem nem végzem el azt a munkát. Arra hivatkozva utasítottam vissza, hogy ez nincs benne a munkaköri leírásomban. Válasza az volt, nem számít az csak irányelv. Ekkor kénytelen voltam elmondani neki, hogy valójában a munka elvégzéséből fakadó atrocitások miatt szeretném elkerűlni a dolgot, mikor is közölte ,ez csak egy egyszeri alkalom kibírom, és ha nem végzem el elintézi, hogy munkámat elvesztísem.

Nem áll jogában kirugni engem, de ő indithaja el a folyamatot, vele vagyunk napi kapcsoltban. Olyan befolyása van, hogy sajnos sikerrel járna.

Most akkor ez micsoda ? Mit tehet egy dolgozó, ha zsarolják ? ! Hogyan utasíthat egy vezető, nem kizárt, hogy saját személyes érdekei miatt, egy dolgozót olyan tevékenységre amely a dolgozó számára megalázó és sértő !

Ti mit tennétek ? Felmondani anyagi okok miatt nem tudok !


2011. aug. 16. 22:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
ha téged a munka elvégzése során sérülés érhet (fizikai, baleset ilyesmi - a később megvernek miatta nem ide tartozik), akkor erre hivatkozva jogosan visszautasíthatod a munkát, ha ezért kirúgnak, akkor a bíróságon lehet pereskedni és nyerni fogsz
2011. aug. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"ha téged a munka elvégzése során sérülés érhet ... akkor erre hivatkozva jogosan visszautasíthatod a munkát"



EZ így leegyszerűsítve, ebben a formában nem igaz, hiszen szinte nincs olyan munka, ahol nincs balesetveszély. Érdekes lenne, ha pl. egy sofőr megtagadhatná a munkát arra hivatkozva, hogy meleg van, sokan vannak az utakon, nagy a balesetveszély. Ugye ez te se gondolod komolyan!

2011. aug. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem nevetséges kifogást keresek !

Hidd el, komoly dologról van szó !

A munkám állatlános veszélyeivel tisztában vagyok, azt nem is utasítom vissza !

2011. aug. 18. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!