Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejeltett Diáknak menyi a...

Dj Dév kérdése:

Bejeltett Diáknak menyi a minimál bér 8-órában?

Figyelt kérdés
Én voltam 8 órába dolgoztam FIZIKAI melót most 1 hetett és bejeletett meló volt. És egy hétre kaptam 7910 ft! És én ezt keveslem nagyon! mert kiszámoltam hogy akkor napi 1318 Ft - ot kaptam. De hallotam olyat valami Törvény könyv van a fizetésröl és arra lennék kíváncsi hogy menyi lenne a minimál bér Diáknak??
2011. aug. 5. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
A minimálbér összege bruttó 78000 Ft, ez egy napra br. 3500 Ft körül van. A bruttó összegből kerülnek levonásra a járulékok.
2011. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

DE én diáknak kérdem mert az keveseb biztos vagyok benne ez csak a rendes am oda is írtam h diáknak!!!

de am köszi a választ

2011. aug. 5. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem létezik olyan, hogy diákminimálbér külön (1-2 járulékot nem kell fizetni a diákoknak, de ennyi. A minimálbér összege nem változik). Az első jól írta, ennyi az annyi, nem kell kiabálni.
2011. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor hogy van akkor 78000 et kap egy diák vagy hogy van ez?? ezt most nem értem. én ugy jkérdem h napi kb menyi a minimális amitt szoktak biztos meg határozva mitom én pl:2100 ft a leg kevesebb vagy valami hasonló egy napra vagy tévedek??
2011. aug. 5. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:

A diákmunka diákszövetkezeten keresztül értendő. Minimális bérezése 449 Ft/óra. Az hogy alkalmi munkába be vagy jelentve semmit nem jelent. Kivéve ha ott vagy a könyvelésnél meg naponta bele tudsz nézni a hivatalos papírjaidba. Különben azt hitet el veled a munkáltató amit akar aztán utána nézhetsz mint hal a szatyorba. Vagy mint például most.


Viszont ha most te nagyon kevesled elképzelhető hogy meg se kérdezted előre hogy mennyit fogsz keresni. Akkor az előbbi amiket irtam sztornó (törölve). Helyette: mielőtt elmész dolgozni valahova kérdezd meg mennyi pénzt fogsz keresni.

2011. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem Kérdeztem Ö mondta hogy 2hétre kaptam volna 5000 - et.

dee aztán idö közbe mondta hogy nem tud csak 1 hétre alkalmazni mert már nincsen meló. Amitt tudna adni diákoknak

mert sokan jöttek visza szabdásgról meg ilyenek és ígyis sokan vannak. Sajnálja de nem tud mitt tenni, csak 1 hett tud válalni mondtam neki hogy az is jó mondták elözö diákok menyit kerstek azért nem is érdeklödtem utána még a fizu után mondták hogy ök is ugy voltak hogy 50 rugó 2 hétt! Alap szerüen gondoltam hogy akkor marad 25 rugó! de nem az lett. És Köszi szépen a választ

2011. aug. 5. 19:24
 7/9 A kérdező kommentje:
bocs el írtam 2 hétt re 50 000
2011. aug. 5. 19:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor lehúzott a kis mocsadék. Én vagy elfogadnám hogy buktam ezt a pénzt vagy jövőre berepítenék egy féltéglát a drága munkaadó ablakán :) Csak hogy ki legyen egyenlítve a számla.
2011. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem szivesen fogadom el csak muszáj mást nem tudok mitt tenni. :( most ha elkezdenék variálni vagy bíróság lenne vagy verkedésa és én huznám a rövidebet mert ö gazdag amitt tud el intéz én meg csak egy átlag ember vagyok a sok közül....
2011. aug. 5. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!