Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimál bérrel van bejelentve?

Minimál bérrel van bejelentve?

Figyelt kérdés
A volt férjem minimál bérrel van bejelentve,de tudom,hogy 160-170.000ft a fizetése.10.000ft gyerektartást kapok,de ezt is csak néha,nem rendszeresen.Ha bírósághoz fordulok van esélyem emeltetésre?Már az is jó lenne,ha 20.000-et fizetne.Beszélni vele erről nem lehet,kénytelen leszek bíróságra menni.De vajon van esélyem emeltetésre?
2011. febr. 8. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Sajna ha nincs bejelentett melója kár bíroságra menni, bár hat hónapot megelőlegeznek neked rajta pedig majd behajtják.
2011. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell a bíróságra menned...

Jelentsd be az APEH-nél, hogy jóval több fizetést kap zsebbe, mint hivatalosan, írd be a cég nevét, címét, az exférjed nevét, címét, minden adatot adj meg...

Ne félj, az Apeh emberei azonnal rácuppannak az adócsalókra!... :-DDD


Vagy említsd meg a lehetőséget az exférjednek, mit szólna az Apeh-büntetéshez?!... Visszamenőlegesen?...


Jobb lenne, ha önként fizetne 30.000 forintot, nem gondolja?!...

2011. febr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Egy gyerekre általában 20 % tartásdíjat ítélnek meg. Ez kb.16.000.- Ft. Kérd a Bíróságtól a tartásdíj megállapitását,és egyúttal a párod fizetéséből való letiltást is.

Így minden hónapban megkapod a pénzt.

2011. febr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Az APEH nem jó megoldás,mert akkor biztosan elveszti a munkahelyét,és nem látsz tőle egy fillért sem.

A Bíróság a helyes megoldás. Panasznapkor megtudhatod az eljárás módját.

2011. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Az Apeh az ilyeneknél 5 évre visszamenőleg vagyonvizsgálatot tartanak : MINDENRŐL elszámoltatják számlákkal, miből vette, mikor vette, miből fizette a villanyszámláját, gázszámláját, lakbért, napi élelmet, stb...

Ha havi 60ezeret vallott be hivatalosan, akkor percek alatt kiderül, hogy annál magasabb életszínvonalon él, hacsak nem elissza a pénzét minden hónapban.

2011. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
160.000 Ft 20%-a = 32.000 Ft...
2011. febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom,hogy jogosan kérhetnék 30.000 is akár,de már akkor megnyugodnék,ha normálisan fizetne 15-20.000-et.A többit meg kenje a hajára!Akkor szerintem elmegyek panasznapra és meglátjuk.Van így is 2 év,amikor egyáltalán nem fizetett,még sem mentem bíróságra,de a türelmem elfogyott és utálom,hogy minden hónapban kuncsorogjak a pénzért,már nekem kellemetlen.

2011. febr. 8. 21:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a bíróságon kéred, akkor a munkáltatójának le kell vonnia a fizetéséből, és egyenesen neked utalják (kérheted bankszámlára, de lakcímre is) Így biztos, hogy minden hónap elején megkapod.
2011. febr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!