Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkalehetőséget...

Melyik munkalehetőséget választanád?

Figyelt kérdés

Most van két lehetőségem. 1: önkormányzatnál , diplomás minimálbér, szakmámban tudnék elhelyezkedni (jogász) irodakukac állás. (Ezt utálnám) Viszonylag biztos munkahely, már amennyire biztosnak lehet nevezni egy közszférát .

2. Heti három nap meló, háromszoros fizetés, nincs közvetlen főnök, olyan munkakör amit szeretnék csinálni, de nem bejelentett állás, és egy évig még biztos nem is lesz az.

28 éves nő vagyok egyébként. Szóval? Nektek melyik a szimpatikusabb?


2009. márc. 30. 09:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Első, mivel valószínűleg a második átverés. Egyébként olyat válassz, amiből hosszú távon meg tudsz élni. Közszférában irodakukacként is fel lehet férgesedni egy osztályvezető, főosztályvezető szintre, az már nem rossz.
2009. márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha biztos vagy benne, hogy a második nem átverés, sz-tem válaszd azt.

Amúgy az első biztonságosabbnak hangzik...

2009. márc. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Van egy jogász végzettségű ismerősöm, azt hiszem pont ennyi idős mint te. Alkalmazott volt egy hivatalban néhány évig, de most felmondott. Biztos volt az állása, de semmi pénz. Ő azt csinálta, hogy belekezdett egy mellékállásba a biztos állás mellett, és mikor többszöröse lett a jövedelme a mellékesből akkor mondott fel. Egyébként én is ezt tervezem. Te ezt nem tudnád megtenni? Azt a másik munkát csak mellékesen végeznéd, és a biztosnak nevezett önkormányzatit is elvállalnád. Egyébként nem tudom milyen munka lehet a 2., nekem gyanús, hogyan lesz egy illegális munkából legális egy év múlva.
2009. márc. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Természetesen nem illegális a másik munka sem, és nem is átverés, másmilyenbe bele sem mennék. Az is tisztességes meló, jó kereseti lehetőséggel, csak amíg tart az egyetem addig nem is szeretném, hogy bejelentsen. Akárhogy számolok, a diplomás minimálbér csak ahhoz volna elég, hogy kifizetjük a férjemmel a lakástörlesztőt meg minden egyebet, aztán azonkívül csak vegetáljunk...
2009. márc. 30. 10:30
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt is vedd figyelembe, hogy majd ha odakerülsz, hogy nyugdíjas leszel, lehet hogy az az 1 év, amíg nem voltál bejelentve, lehet csak az hiányozna!
2009. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Na ezzel ráhibáztál, pont a nyugdíjaséveket nem számoltam, mert mire én odakerülök 125 év lesz a nyugdíjkorhatár, amit szerintem nem érek meg, akkor már lehet nyugdíjasok sem lesznek:))
2009. márc. 30. 12:05
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Szeretnétek mostanában trónörököst? Mert ehhez is bejelentett munka kell,ha nemcsak gyest akartok majd kapni.
2009. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Basszus, hogy a mai fiatalok mennyire nem előrelátóak? Meg is érdemled majd! Menj csak keress 3x annyit, mint egy normális bejelentett helyen, de utána ne siránkozz, ha nem lesz hivatalosan ledolgozva egy éved sem!
2009. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem szeretnék mostanában gyereket. Egy év múlva befejezem a mostani egyetemet, akkor be leszek jelentve. Az önkormányzati állásból is lehet, hogy elbocsátanának egy év múlva. Ezért hajlok a több pénz felé. Pontosan azért mert előrelátó vagyok.
2009. márc. 30. 12:23
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen nem illegális a másik munka sem" - Idézet tőled.

Nem igazán értem, hogy ezt a mondatot hogyan tudod összeegyeztetni a nem bejelentéssel...


Én személy szerint undorítónak tartom a nem bejelentést minden szempontból.

2009. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!