Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki au-pair, vagy ismer olyat...

Aki au-pair, vagy ismer olyat aki az, válaszolnátok a kérdésemre?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy milyen szintű nyelvtudással mentetek ki (Én Angliába szeretnék menni), és hogy kint nem néznek-e ferde szemmel az emberre (konkrétan a család), amíg nem tud olyan jól beszélni. Főleg a kiejtésemet/hangsúlyozást érzem cikinek, de azt nagyon, ezen kívül igazából nincs probléma a tudásommal.

Meg úgy gondolom ez hátránynak is számít, mivel a megállapodás előtt ugye beszélnünk kell majd egymással telefonon.. Félek emiatt senki nem akar majd alkalmazni. :D Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezen a téren?

(Légyszi ne tetessétek át másik kategóriába, itt nézik a legtöbben és szeretnék több választ kapni.)


2011. jún. 30. 05:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Több ismerösöm van, aki igy ment ki más országba (konkrétan Németország), de ott nem csinálnak belöle ügyet - tudják, hogy aki jönni akar, az nem tökéletes a nyelvben. HA valamit nem értesz, akkor nyugodtan meg lehet kérni, hogy mondják el lassabban, ha meg neked nem jut eszedbe valami, akkor nem veszik rossz néven, ha szótárban keresed meg.

A kiejtés meg csak annyiban érdekes, hogy adott esetben félreértenek valamit, de akkor is humorosan veszik. Amit viszont fontosnak tartank, hogy valamennyire határozott legyél, mert különben feltételezik, hogy a gyerek(ek)kel nem boldogulsz. Szóval csak nyugodtan, menni fog!

2011. jún. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon kevéske nyelvtudással költöztem Angliába. Előtte volt a családdal telefonbeszélgetés, a felét alig értettem. Mikor kérdezett a nő, akkor összeszedtem egy-két szót, nagyon nehezen. Az akcentussal ne törődj. Ha egy életre kint lennél sem tudnád elsajátítani, ahhoz ide kell születni.

Engem a párom (ő brit) tanítgat kiejtésre, de semmi. Ha nagyon erősen koncentrálok, akkor eltalálom a hangzót, de beszélgetésben ez a figyelem elterelődik.

2011. jún. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kicsit megnyugodtam. (: Második, és nem érezted azt hogy ettől esetleg kevesebb lennél a szemükben, nem is feltétlen a családéban, de mikor más idegen angolokkal ismerkedtél? Mert én hallottam olyasmit, hogy annyira nem szeretik azért a külföldieket.
2011. jún. 30. 09:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Az angolok kedvesek, de a család később lenézett, mert ők valami hiperszuper 5*-os szállodában edzett takarítónőt vártak, én meg egy mezei lány voltam, aki tudott takarítani, de nem az ő követelményeik szerint. Na, meg nekem az sem tetszett, h a nagykukát minden héten kimosatták velem, amin a meztelencsiga mászott meg bele volt rohadva a kaja. Kaját nem vettek, nekem kellett a kis pénzemből finanszírozni. Másfél hónap alatt lement rólam 10 kg. A nő egy hisztérika volt és nem éreztem magambiztonságban a dühkitörései miatt. Utána máshová mentem au-pair-nek, amíg kicsit jobb szintre hoztam magam angolból (pár hónap kemény tanulás) és utána saját életet kezdtem (albi, munka). aztán megismerkedtem a skót párommal, így most vele élek Skóciában.
2011. jún. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!