Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi kell a kinti munkához?

Mi kell a kinti munkához?

Figyelt kérdés
már több éve kiszeretnék menni,dolgozni ,de nem tudom milyen papirok vagy pontosan hogy muködik?menyire biztos?csalodott már valaki,3-gyerekem van félek is egy kicsit!menyi pénz kellene stb,,
2011. jún. 24. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha az Antarktiszra szeretnél menni akkor elsősorban fókazsír készlet, és jegesmedve bunda kell.
2011. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A világ több száz országából pontosan melyikről van szó? Mert más a jogrendszer, a szabályozás....

Könnyebb lenne válaszolni, ha országot is említenél.

2011. jún. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én hollandiárol halotam ott keresnek csomagolokat,de végulis munka legyen és ne keljen sok pénz kezdésnek!
2011. jún. 24. 08:35
 4/7 anonim válasza:
70%

Kinti munkához? Kapa,gereblye,meg gumicsizma. Papírok meg pénz nem szükséges....


Bocsi :)

2011. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt nyelvtudás - minimum angol, de jó néven veszik, ha a fogadó ország nyelvén is meg tudsz szólalni.


Én Európán kívüli országba készülök, az információkat az adott ország Külügy- és Bevándorlási minisztériumának a honlapjáról és itt élő kinti állampolgároktól szereztem.


Hollandiában amúgy él egy ismerősöm, tényleg jó az életszínvonal, de illik tudni hollandul, angol pedig alap. Voltam kint és a pisiszagú, lepukkant csöves is tökéletes angolsággal kért pénzt. Rá is kérdeztem, hogy angol-e, mire értetlenül nézett, hogy nem, ő tősgyökeres holland.

2011. jún. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, az azért nem mindegy, hogy melyik országról van szó.

Ez így, hogy "kinti munka" elég zavaros.

Először tisztázd le magadban, hogy hova akarsz "kimenni", aztán azt, hogy mit akarsz dolgozni, aztán már lehet, hogy a választ is tudni fogod.


De szükséges hozzá nyelvtudás, az adott ország nyelvét legalább egy kicsit beszélni, és minimális szinten érteni is. Legalább azt, hogy miről is folyik kb. a társalgás. Aztán az angol nyelvet is alapfokon ismerni kellene, mert a legtöbb országban beszélnek angolul, így meg tudod értetni magad, akkori is, ha az adott ország nyelvét még nem beszéled.


Tájékozódni kell, hogy mennyi ott a lakbér, rezsi, utazás, étkezés. Ezt az összeget kalkuláld ki egy hónapra. Ha ez megvan, akkor szorozd meg hárommal, körülbelül ennyit kell vinni magaddal, hogy váratlan esetekre is legyen pénzed, és, ha a munka nem úgy alakul, ahogy vártad, akkor ne az utcán csövezz, és a kukából kelljen kiszedned a kaját, amíg újat nem találsz.


És persze tudnod kell, hogy hol fogsz lakni, kivel, mert nem hiszem, hogy egyedül elsőre bárhol bérelhetnél egy lakást.


Kezdetnek ennyi, ez az alap, a többi már az adott országon múlik. Más az EU-ban dolgozni, és más az USA-ban, megint más Ausztráliában.


Tájékozódj! És konkrét kérdéseket tegyél fel, ne azt, hogy milyen az élet "kint".

2011. jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te ne menj "ki" ha ki is jutsz nem találsz majd haza!

Olyan naív vagy, hogy az már fáj!!!! Az itthon "hirdető" kiközvetítők 95% a kamuzik és lehúz előre, közbe meg semmilyen valós munkája nincs. A maradék 5% meg abból él, hogy kinti szállásokat közvetít jutalékért, és közbe munkát igérgetve valójában a szállásokat adják el neked de meló meg nincs.


Ez is úgy működik a valóságban mint bármi más, ha nem csinálod nincs megcsinálva.


Valóságban úgy megy, hogy előszöris megtanulod a nyelvet, aztán pénzt halmozol fel, kiköltözöl és ha szerencséd van rövid idő alatt találsz munkát, utána már csak a papirokat kell elintézni hogy dolgozhass is.

2011. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!