Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz Budapesten...

Mennyire nehéz Budapesten munkát találni (többi lent)?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, érettségivel mennyire nehéz munkát találni Budapesten? Illetve milyen munkát lehetne vállalni?
2011. jún. 18. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz,ha van nyelvismereted akkor "menekülj" külföldre
2011. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha tudsz tejet fejni akk meg maradj tanyán :D
2011. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát ez nem biztató, 1 évig kellene csak dolgoznom..

Újságkihordás vagy bármi? Vagy azt meg nem fizetik meg?

2011. jún. 18. 21:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon semmit nem fizetnek meg ha jól vagyok informálva idekinnt
2011. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, hogy te melyik országban élsz? :)

Hát van egy kis nyelvtudásom, de kintre szerintem nem elég, 1 év biztos kéne mire tudnék jól beszélni..

2011. jún. 18. 21:47
 6/11 anonim ***** válasza:
menj el au-pairnek egy évre , lesz nyelvtudás és világot is látsz
2011. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Németben vagyok,és Au-Pair.Nos ha nincsenek kötélből az idegeid,akkor semmiképp ne legyél Au-Pair.A nyelvtanulás meg akkor a legkönnyebb,ha külföldön vagy.Tapasztalat.Mondjuk nekem már nem igazán kell tanulnom németűl.
2011. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Érettségivel annyit sem keresnél Pesten, amiből egydül meg tudsz élni - feltéve ha kapsz egyáltalán valami alja melót. Mert érettségivel csak azt kapsz.
2011. jún. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, nagy mázli kell hozzá. Esetleg ha van hozzá érzéked, lehetsz üzletkötő jutalékért. De az nagyon kockázatos, és ha nincs érzéked, tuti belebuksz, úgyhogy akkor inkább ne csináld.

Annyit tehetsz, hogy lesed a hirdetéseket, és mindenre lecsapsz, ami egy kicsit is megfelelő. Hátha..

2011. jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm 22 éves, érettségije van, és 2 évet dolgozott bolti eladóként, most ő is munkát keres pár hete mondott fel. Nagyon sok helyre adta be az önéletrajzát, persze a legtöbbet eladói munkakörbe, mert a tapasztalat azért sokat ér, olyan irodai munkákra is jelentkezett, ahova csak érettségit kérnek, de sehonnan nem kapott választ, pedig ő nem csak Bp-n, hanem vidéken is keresgél, mert vidéken lakik...

Szerintem egy éjjel-nappali kis üzletbe lenne érdemes kérdezősködnöd, akár személyesen is, mert oda nem kérnek végzettséget általában, bnőm is ilyen helyen dolgozott, elég kemény munka, általában 12 órázott.

Ha végképp nem találsz semmit, akkor menj el a munkaügyi központba (a lakhelyednek megfelelő helyre) és ott érdeklődj a lehetőségekről, ha nincs szakmád, akkor valószínű, hogy elküldenek tanfolyamra, aminek az árát fizetik, és közben kapsz támogatást is. (de azt hiszem, ez csak akkor van, ha az utolsó 1 évben dolgoztál) Mindenképpen érdeklődd meg azért.

2011. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!