Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pszichológusnak vagy orvosnak...

Pszichológusnak vagy orvosnak éri meg jobb lenni a jövőben?

Figyelt kérdés
Lassan ideje több energiát fektetnem a jövőben szükséges tantárgyakra és el kellene döntenem mi is szeretnék lenni. Ez a két foglalkozás ami úgy érdekelne engem, viszont azt is szeretném figyelemben tartani, hogy melyikkel járnék jobban hosszútávon.
2011. jún. 8. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szülész-nőgyógyásznak.
2011. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Orvosnak. Beteg ember mindig lesz és az emberek is mindig fognak pénzt áldozni az "egészségükre". Az orvosok sírnak, hogy milyen kevés a fizetésük, ami igaz is, viszont én még csóringer orvost nem láttam.
2011. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pszichológusokra lényegében nem költ az állam, külföldre a nyelvi akadályok miatt nehéz és a akkreditáció hiánya mait szinte lehetetlen elhelyezkedni.

Orvosként még most is jobban lehet keresni az első tíz évben (is).

2011. jún. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

23:05

Gondolom nem sokat mászkálsz orvosok között...


utolsó:

Jelen állás szerint egy orvos első 5 éves fizetése (rezidens) 95e nettó. Következő 5 év kezdő szakorvosként 104e nettó. WoW. Álom.

És igen, sokan azt hiszik minden orvos milliókat kaszál hálapénzből - csak azt nem tudják, hogy egy átlag kórházban a betegek 10-15 orvossal találkoznak a kezelés során (ők kapnak borítékot is), míg 50-60 orvos dolgozik az intézményben.


Cserébe Angliában a rezidensi fizetés 30,000 Euró évente, vagyis 2,500 eur havonta ( 700,000 forint).

2011. jún. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23:05-es vagyok. Sokat mászkálok pszichológus közt. És tisztában voltam az orvosok fizetésével.
2011. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy 25-30 éves orvos már lehet hogy jól él. Mert mondjuk nem mentőorvos. Bár ha sebész szakvizsgások (is) azok meg később kereset sebészek ha jól tudom.

De egy pszichológus ritka szerencsés is 30 alatt soha, utána is nagyon ritkán kap emberi pénzt.

2011. jún. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

eh...


25-30 éves orvos biztos nem él jól, mert 25-30 éves orvos NINCS IS!


Legoptimistább verzió:

18 évesen bekerül az orvosira, ami 6 év, 24 évesen végez.

5 év medikusi képzés = 29 éves.


Tehát a legfiatalabb elképzelhető orvos 29 éves illetve 30 ha évvesztes.

2011. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem csak szakorvos élhet jól.

És felsorolod hogy szakorvos felügyelete alatt mely területeken, nem dolgozhat egy medikus orvos? Van ilyen de azért kíváncsi vagyok hogy az tudod-e?.


Tudom hazánkban csak a laikusnak orvos a medikus.


De ha így vesszük a kérdést, akkor egyértelműen orvosnak érdemesebb menni.

2011. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kulcsszó a szakorvos felügyelete mellett. Gyk. semmit sem tehet egy medikus - hivatalosan - szakorvosi felügyelet nélkül. Természetesen ez a valóságban nem így van, mert annyira kevés az EÜ-ben a szakorvos, hogy ez kivitelezhetetlen.


Ezért lesz itt iszonyatosan nagy baj, ha jan 1-jén felmond a medikusok fele, mert akkor összeomlik az ellátás.

2011. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!