Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én tartom megszégyenítőne...

Csak én tartom megszégyenítőnek a motivációs levelet?

Figyelt kérdés

Ez a farokhosszabbítás ami a cégektől megy már kezd gusztustalan lenni. Csóri 70-80ezer forintos "versenyképes" jövedelemhez tartozó munkához is a céget kell dícsérni.

Könyörgöm, a gyári munkás, vagy eladó vagy akármi más "mélyen megbecsült" munkát akar végezni akkor annak még így meg kell szégyenkeznie a sok öltönyös tuskó előtt is? Nem elég a baja?

Még hogy ott tudnám megvalósítani az álmaimat, céljaimat, tőlem robbana be a gazdaság... Persze...

Vagy csak én gondolom így?


2011. jún. 7. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Én soha nem értettem, hogy erre mi szükség van. Szerintem egy jó önéletrajznak elégnek kellene lenni. Volt idő, mikor én kerestem munkatársat és én soha nem kértem ilyet. Írja le, hogy mi a végzettsége, mihez ért, mennyi gyakorlata van oszt viszonlátás. Én fényképes önéletrajzot sem kértem.
2011. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Sokan tartják annak, pedig nem az.

Hatalmas félreértés, hogy a motivációs levélben fényezni kell a céget.

Egy jó motivációs levélben MAGADAT fényezed: mivel az önéletrajzban igen sok tulajdonságodra nem derül fény, ezeket a motivációs levélben megírhatod.

Alapkérdés: "Miért pont engem vegyenek fel?"

Erre ad egy jó motivációs levél választ.


Egyébként ha a céget fényezed csak, akkor a munkáltató el sem fogja olvasni, mert annak semmi értelme és mindenki olyat küld.

2011. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Amikor utoljára melót kerestem,akkor mind1 volt milyen cég,csak sokat fizessen,mérnöki pozíció.


Igy azt sem tudtam sokszor hogy mi a cég pontos neve,mert csak az elvárások voltak leirva.Csak magamról irok,irtam mindig a motivációs levélben,cégről minek.

2011. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó, akkor fordítsuk meg a helyzetet. Csórikám hova fényezze magát egy épp az éhenhaláshoz elegendő munkáért és bérért?
2011. jún. 7. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:

csórikám tanult volna tovább 8 általánosnál és nem a 60ezerért kellene dolgozni


A cég ahol dolgozom,sorra is csak érettségizett embereket alkalmaz,igaz 100 nettót kézbe is kapnak

2011. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mert a nettó 100 az nagyon jó bér :)

De amúgy nem az volt a kérdés, hogy ki mennyit tanult... Nekem is csak szakmunkásom van. Munkám mellet nincs időm leérettségizni... De nem is rólam van szó.

Hanem egy adott szart sem érő munkához is kell írni. Minek?

Mert ha diplomás melóról lenne szó akkor még megértem. De szakmunkásként?

Mondjuk még sose írtam ilyet, nem is tudnék. Egyszerűen nem tudnék csupa jó dolgot írni magamról 10 mondatban.

2011. jún. 7. 16:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Legalább meg kéne próbálni. Csórikám ha akarja a munkát, akkor meg kell tanulnia eladni magát, nem véletlenül beszélünk munkaerőPIACról.

Akár szalag mellett is vannak pozitív dolgok. Gyors, pontos munka, lojalitás, megbízhatóság, túlóra vállalása, egyedülállóság... tessék gondolkozni!

2011. jún. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én még kicsi vagyok a munkavállaláshoz, de én úgy gondolom, h ez egy lehetőség, hogy kitűnhess a többiek közül

önéletrajzban iskolák, egyéb száraz adatok vannak, ha van 10 nagyon hasoonló önéletrajz arra a munkára, akkor mégis hogy dönti el a munkaadó?

2011. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a nagyvárosok átka, hál'istennek vidéken még nincs ez a bohóckodás a felvételek körül. Meghirdetnek egy állást, és aki kapja, marja; az első embert, aki odamegy, és megfelel a feltételeknek, felveszik. Én is így kaptam mindig állást, méghozzá nem a 70-80ezres kategóriában. Szólt valaki, hogy látott valahol hirdetést, hogy keresnek valakit, aki nyelveket beszél, aztán ha megfeleltem, rögtön felvettek, ha más is kellett volna nekik (pl. gazdasági végzettség), akkor meg ott helyben megmondták, hogy sajnos nekik ez nem elég. Nem kellett motivációs levél, sőt még önéletrajz sem. Csak megkérdezték mit tanultam, miben van gyakorlatom, mit dolgoztam eddig, mit tudok megcsinálni. Ezt az egész cirkuszt az interjúkkal, motivációs levelekkel meg fényképes önéletrajzzal a multik hozták be Magyarországra.
2011. jún. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

82%-os vagyok


ranglétra

nem 1 és nem 2 olyan irodai dolgozó van nálunk,aki a sorról került ki


tehát ha már oda is ugy kerülsz be hogy meg se kell szólalnod,akkor hogy várja az illető hogy fentebblépjen (pont nemrég egyik pasit küldték egyetemre,fizeti a cég,logisztikus lesz elég szép fizuval...és tudod mit szedtek elő? a 2 évvel ezelőtti önéletrajzát és motivációs levelét...)

2011. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!