Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi esélyem van egy ilyen...

Mennyi esélyem van egy ilyen helyen dolgozni? Marriot, Intercontinental, Sofitel, stb.

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek sikerült elhelyezkednie az egyik nagyon neves pesti hotelben, mint recepciós és imádja. Igazából tanári végzettsége van, tehát az idegenforgalomban nem dolgozott előtte. Angolul és németül beszél, mondhatni felsőfokon.

Nagyon érdekelne engem is egy hasonló állás, szeretnék pestre költözni, de sajnos nem tudom mennyire hátrány az, hogy nincs diplomám, hanem csak két éves szakképzettségem, jelenleg pedig mint külkereskedelmi ügyintéző dolgozom, angolul és németül kell(ene) :D beszélnem. Az angollal nincs probléma,jól megy, a németbe nehezen rázódom vissza...

Szerintetek azért küldözgessem az önéletrajzomat, vagy inkább felejtős?

köszönöm!! 22/L


2011. máj. 30. 21:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, Marriott, két "t":)
2011. máj. 30. 21:42
 2/8 anonim ***** válasza:

A Marriot tipikusan egy nagyon elengáns szállodalánc külföldiek számára.

Szerintem protekció nélkül esélytelen vagy, mert:


- nincs tapasztalatod, márpedig ilyen helyre nem kell kezdő, egy 50.000 ft / éjszakás szobavendég esetén nem megengedhető, hogy béna legyen a recepciós.

- nem beszélsz jól németül, ami MO-n elengedhetetlen

2011. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van!! Viszont tudom, hogy neki sem volt protekciója és neki sem volt gyakorlata. Angolul beszél az esetek 90%-ban, 2hetente ha van egy német vendég, azzal még megbírkózom. :) de ha nem, hát nem.
2011. máj. 30. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Az mindegy hány hetente van német vendég, egy 5*-os szállodába nem járja, hogy a recepciós kézzel-lábbal mutogasson. :)


Ha viszonylag jól menne a német akkor sokkal jobb esélyekkel indulnál - már ha van hely. Azért olyan sok ürülés gondolom nincs.

2011. máj. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia!én dolgoztam az intercontinentalban és a hiltonban is(igaz felszolgálóként)és azt tudom neked mondani hogy nyáron az összes szálloda tele van főiskolás gyakornokokkal és velük végeztetnek el mindent tehát most szerintem nem sok esélyed lenne rá!ha meg vége van a szezonnak akkor ha van üresedés akkor a végzett gyakornokokat szokták felvenni ált.-ban mivel őket mát jó ismerik.egyébként a legjobban fizető hely a recepció a szállodákban,mármint itt tudnál a legtöbb pénzt keresni,de ha esetleg dolgoznál pincérként is akkor tudok mondani egy céget ahova ált.-ban mindig van felvétel és ilyen helyekre közvetítenek ki pincéreket!
2011. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én ott dolgozom, mint felszolgáló gyakornok. ( Inter) Ha beakarsz kerülni, nagyon magas mérce a követelmény: 8-10 óra munka, magas szakképzettség, maximalista kisfőnökök, nagyon jó angol nyelvtudás (a vendégek 90%-ka külföldi) és pörögni kell egész nap. Ha sikerül felvennema ritmust, biztos hogy maradok!
2011. júl. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A sofitelbe én dolgoztam 16-17 éves tanuló voltam, mint sazkács. A piszkos munkákat velünk végeztették el, még csak főzni sem tanítottak és ráadásul 16 éves létemre volt hogy bent kellett lennem 9-10 órát, 16 évesen a 7 óra helyett. Természetesn 1 évvel később le is léptem onnan.
2013. jan. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia, merre dolgoztál azóta? InterContinentálnál tapasztalat?
2023. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!